Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

doream sa fie bine.....


Recommended Posts

LORENYY,ma bucur din tot sufletul pentru ca iti este bine,meritai liniste si o viata frumoasa alaturi de sotul si fetita ta.Ti-a fost greu si tie sa treci peste magariile lui,dar foarte bine ca esti fericita acum,chiar daca dupa ceva timp in care ai luptat.Te admir pentru ca ai putut sa treci peste tot si sa va mai acordati o sansa,esti o femeie puternica.Sper sa pot si eu si el sa uitam totul si sa incercam macar sa o luam de la capat. Fetele noastre si noi meritam asta.Astept vesti (la fel de bune) de la tine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daiana, ma bucur mult ca lucrurile intra pe fagasul normal,incet-incet,ca va detasati de trecut si ca priviti cu incredere viitorul.Asa si trebuie sa se intimple! Voi aveti 2 fete si le-ati facut "cel mai mare cadou" impacindu-va. Eu am 2 baieti dar nu as fi putut sa ma despart vreodata ; ar fi insemnat prezenta unui alt barbat in viata mea si nu as fi suportat sa nu-mi iubeasca copii fara rezerve,asa cum o face tatal lor ! Cel mai mic gest m-ar fi deranjat probabil...dar asa sint eu,mai sensibiloasa [:D] Nici nu ma pot gindi sa fi avut 2 fete iar eu sa ma recasatoresc...cred ca n-as fi putut pleca vreodata de acasa si sa le las cu tatal vitreg...am intilnit citeva situatii de acest fel de-a lungul vietii si procentul de abuz sexual acolo era mult mai mare decit procentul de incest (produs de parintele natural,evident)intr-o familie obisnuita. Bunica mea a ramas vaduva pe la 40 de ani,cu un singur copil,mama mea,o teenagera la vremea aceea. A considerat o alta casatorie pt o vreme ; unul dintre pretendentii ei la vremea respectiva era un domn divortat.Fusese casatorit cu o femeie care avea o fata din primul mariaj.Dupa citiva ani,au divortat (ea,pt a doua oara,asta in jur de 1960).Bunica mea a mers si a stat de vorba cu femeia respectiva ,care i-a spus atunci-in cel mai mare secret-ca individul ii molestase fata si ca de aceea ea a divortat imediat.Nu spusese nimanui de ce (ca sa nu compromita fata). A fost asa de marcata de ce i-a povestit femeia respectiva incit nu a mai considerat niciodata o casatorie. Dar, recunosc, eu sint o mama overprotective,care incearca (in masura posibilitatilor) sa-i fereasca pe puii ei si de o pala mai racoroasa de vint... Voi sinteti pe calea cea buna... va sta inainte calatoria vietii si depinde doar de voi 2 cum o sa traiti de acum inainte. Sanatate,prosperitate si mult succes va doresc la amindoi ! Aprilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa mentionez ca abuzul sexual in familii mixte se petrece f. rar dar din pacate are loc uneori. Am mentionat situatia cu incestul pt a preintimpina supozitia unora care pot afirma ca pina si in familiile "obisnuite" pot apare situatii de incest.Asa este .Din fericire,acestea sint raritati intilnite acolo unde parintele are o problema psihiatrica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Omul e bolnav psihic. [batcap] Cere sfatul unui avocat. Nu mai amana ! Sotul tau, pe ce trece timpul, isi inmulteste scenariile cu infidelitati din partea ta. Eu cred ca esti in pericol. Viata ta si a copiilor tai va fi mult mai buna fara el. [flo] lisaelisa mami de ingeras dragalas
ingeras dragalas....cu ce te poate ajuta avocatul intr-o problema cu un bolnav psihic??????????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un avocat cunoaste f bine legile si stie ce masuri coercitive trebuiesc luate impotriva unui sot cu comportament maniaco-obsesiv. [:)] Daiana ar trebui sa discute despre comportamentul tau si cu medicul de familie. Ar afla si mai multe raspunsuri la intrebarile ei privitoare la tine, Bubu. [:)] lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lisaelisa,nu te supara.....eu iti multumesc ca te-a interesat subiectul meu si ca ti-ai spus parerea.Dar totusi cred ca "bolnav psihic" este un verdict cam exagerat.Nu ii tin partea,mi-a facut rau comportamentul lui,m-a facut mult sa sufar,dar cred ca merita o a doua sansa.Asa simt eu si sunt pregatita sa-mi asum consecintele alegerii mele.Inca nu e bine intre noi,e greu,foarte greu,poate nu o sa fie niciodata.Pot spune doar ca simt ca ma iubeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubire bolnava,obsedata,anormala...cum o fi,dupa ceea ce catalogheaza unii useri.E totusi iubire.Nu cred ca multi barbati si-ar "pindi" nevestele pe un forumul DC.Si ar mai intra si in viesparaie citeodata :)).(Nu e o lauda,e dupa parerea mea un mod de a exista alaturi de nevasta,sufocant sau nu asta decide Daiana). Daiana,sa va ajute Dumnezeu sa va rezolvati problemele.Atita timp cit mai exista o scinteie ce aprinde focul ar fi pacat.Iti doresc sa fii puternica,sa poti trece peste tot,sa va recapatati increderea unul in celalalt.Sa va acordati sanse,timp si rabdare. Daca aveti maturitate,totul se uita.Partial sau total.Macar se cicatrizeza ranile.Sa incercati sa fiti toleranti,sa va acceptati deschis greselile,fara orgolii.
[url="http://i41.tinypic.com/219azp5.jpg"]Tashi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...