Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

poznasi, dar dragalasi ian-febr 2004 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] Multumim din suflet pentru urari si gandurile voastre bune. Am fost in vesnica alergatura, multe de povestit. Deocamdata sa uram si noi sarbatoritilor pe care i-am ratat in perioada aceasta: [s] Sebastian [s] [s] Philip [s] [s] Erica [s] La multi ani, sa fiti sanatosi, voiosi si norocosi! Mamicilor, sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei! Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, multa sanatate lui Albert, imi pare rau ca nu a scapat de viroza. Cat despre cadouri, Alex cere permanent, chiar si fara ocazie. Chiar si cand vin tarziu de la serviciu. Cere tuturor, nu numai mie, si zau, nu cred ca ai vrea asa. Degeaba explic ca nu se dau cadouri decat la ocazie si ca e o placere si nu o obligatie. Anca, mie imi explicase mai demult doctorita cum e cu antibioticele. Daca ei suspecteaza infectie bacteriana (gen otita, amigdalita), atunci dau antibiotic de la inceput. Febra de inceput la o viroza e ok, daca apara dupa cateva zile de la debutul bolii se suspecteaza o suprainfectare si atunci iar antibiotic. Adriana, lasa ca gasim noi sa ne socializam la o activitate culturala, ca sunt destule. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre ziua Alexandrei ar fi destule de povestit. Pana la urma i-am luat un acvariu cu pesti. I-am luat 2 pesti clovni (Nemo adica). I-a primit aseara, pe la 11 noaptea cand am reusit sa montam comoda si sa ridicam acvariul. S-a bucurat mult, i-au placut, le vorbeste si vrea mereu sa le dea de mancare. Dar nu e usor, o sa va povestesc eu cand am mai mult timp. Au nevoie de apa sarata, incalzita, asa ca e am avut nevoie de nu stiu cate device-uri pe acolo, plus ca apa marina se cumpara. Trebuie schimbat saptamanal un sfert de bazin, cam asta va fi partea grea. In rest nu e asa complicat, hrana o data pe zi. Din pacate adaptarea pestilor dureaza cam 2 saptamani, in care exista oricand riscul sa moara. In fine, ar mai fi de zis dar nu acum. Ieri dimineata cand s-a trezit a gasit casa decorata de party si un mini-cadou, un calut din cel cu haine si par lung. Il alesese ea cu o zi inainte. Am zis sa ii dam ceva pana seara cand rezolvam cu pestii. A fost la gradi si au luat-o bunicii mai devreme, iar aseara am chefuit acasa. Pritnre altele am dus-o o ora la locul de joaca de la Ikea sa imi vad eu de cumparaturi. Azi avem party la gradi, am amanat o zi pentru ca am avut eu niste probleme de job. Va povestesc si despre asta cu o alt ocazie cat de curand. Acusica plec spre party. Sambata sarbatorim cu finii nostri si gata marele chef pentru 5 ani. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha, e cam logic ce spui, Roxana, imi dau seama ca la Matei vin antibiticele de regula dupa ce se uita in git. bag seama ca petreceti o saptamina, asa si trebuie[pk] mi se pare faina ideea cu pestii, eu ma gindisem la un moment dat la doua broscute testoase, dar m-am linistit cind am citit ca-s destul de pretentioase. poate cind ne-om muta la casa, cica trebuie scoase la plimbare [bibe] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! ...Trebuie sa ma invat sa evit sa mai promit, ca vad ca nu ma mai pot tine de cuvant....[bang] Nu mai reusesc sa intru nici macar sa citesc, dar sa scriu ceva... ...Cu intarziere, dar mai bine mai tarziu decat niciodata, va multumesc pentru urarile la adresa lui Sebi! Va doresc si eu toate cele bune pentru copilasii vostri! La multi ani cu sanatate si copilarie fericita!!!! [s]Eduard[s] (pui de Firutza) [s]Albert[s](pui de Monica) (ca nu mai stiu daca nu cumva am ratat urarile) [s]Philip[s](pui de Gabi) [s]Alexandra[s](puiuta de Roxana) ...si in avans, ca tin sa nu mai ratez: [s]Rares[s](pui de Adriana) [s]Bianca[s](puiuta de Tania) [s]Andrei[s](pui de Imelda) ...In legatura cu 'bulina neagra in frunte'.... nu am reusit sa ajung sa vorbesc cu educatoarea, caci a fost vacanta si l-am tinut pe Seb acasa... Dar dupa cum spuneam, 'bulina' a primit-o Sebi pt ca nu a executat cerintele uneia dintre educatoare... Ieri, cealalta educatoare mi-a transmis ca Sebi n-a vrut sa deseneze si colega l-a lasat in pace... De la o extrema, la alta....[bang] E clar ca 'dna' vrea cu tot dinadinsul sa-mi 'arate' ceva mie... ca altfel... ar putea discuta direct cu sotul, ca pe el in vede mai des pe acolo. Nu inteleg de ce dna nu cauta sa-l motiveze pe Seb sa faca ce trebuie... Nici macar nu-i un copil incapatanat... daca ii explici ce/de ce/ cum..... reactioneaza in consecinta... Eu nu-s prea bine cu moralul... Nici n-am scapat bine de colici (eu si Antonio) si au inceput durerile (insotite de urletele[q]) specifice eruptiei dentare.... Nu-mi vine sa cred... aseara l-am calmat pe micut masandu-i gingiutele cu Calgel.... Da' saracul.... are durerile de cateva zile.... si eu greu m-am prins despre ce e vorba... Si mai e si problema cu alaptatul (are tendinta sa refuze tzsss si sa urle de foame -daca era primul meu bb, il intarcam de mult)........ ...Poze de la ziua lui Seb n-am cine stie ce, ca mi-au busit copiii camera si adio, nu se mai deschide obiectivul... ...Sunt f obosita... si abia acum realizaz ce usor era cand aveam doar un copil, de care ma puteam ocupa asa cum merita.... [:I] [:D] Suna a depresie cumva....?? Mami de baieti nazdravani: [aerob] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url](4 feb 2004) si [bebic]Antonio(27 oct 2008) ________________________ [url="http://www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I"]CITY OF ANGELS[/url] Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...