Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

poznasi, dar dragalasi ian-febr 2004 (6)


Recommended Posts

Off Alina, draga de tine[pup], nu stiu daca e vorba de depresie sau doar oboseala, ceea ce e firesc cu bebe mic si inca un copil mai mare. Poate ti-ar prinde bine mai mult ajutor. Sa stii ca si eu simt de multe ori ca nu ma ocup cum trebuie de niciunul din copii atunci cand sunt amandoi, dar pe de alta parte ma gandesc ca e tot ceea ce pot si ca e bine ca se au unul pe celalalt. Pupici lui Sebi, sper ca s-a distrat si s-a bucurat de ziua lui. Cat despre educatoare, posibil sa aiba vreo problema cu faptul ca le-ai mai atras atentia, dar nu e bine sa pastrezi o situatie conflictuala. Va imbratisam cu drag si sa auzim numai de bine. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Petrecerea de la gradi a fost minunata, cea mai frumoasa de cand facem party la gradi. Animatia a fost de milioane, mi-a placut mai mult ca la oricare din petrecere, i-a tinut in priza si erau toti voiosi si multumiti. I-au ales cei de la gradi, sunt de la Zurli. A fost o zana si un nene, dar nenea cu pricina a fost de milioane cu copiii. Alex a fost tare fericita si multumita azi. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramasesem datoare cu detaliile despre munte. A fost foarte frumos, vreme insorita si calda. Zapada nu era, pe partia Bradul era o flescaiala care a fost ok pentru lectiile de schi ale fetei. A facut in fiecare zi 1-2 ore de schi, a mai progresat, i-a placut. Am fost si la patinoar, 2 zile cu mine si una cu tati. In zilele cu mine am lasat-o singura, mai pe langa mantinela, eu nu am fost in stare sa ma tin pe picioare. Cu tati s-a distrat pe cinste, insa din pacate a fost un accident pe patinoar, o mamica incepatoare si ea a calcat cu patina pe degetul fetitei si i l-a retezat. Salvare, scandal, va dati seama, imi era inima cat un purice. In rest plimbari, aer curat, mers cu telecabina. Mai greu cu mesele cu mofturoasa mea, mancarea era cu scandal, si un efort enorm sa o faci sa stea linistita la masa. Oricum per total a fost greu cu 2 copii, chiar si cu ai mei dupa noi. M-am relaxat, eliberat psihic, dar fizic am venit mai obosita de cat eram. Poze nu am apucat sa descarc inca, poate diseara daca mai rezist. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamicilor cu doi puiuti, sinteti chiar super[pup] sint sigura ca aveti si momente mai grele, dar si bucuriile sint cel putin la dublu[olala] Alina, e un pic mai greu cind sint micuti, insa trece perioada asta si o sa fie foarte distractiv in continuare. in plus, cred ca si acum aveti momente foarte bune, pe care nu le vezi - o fi depresie?[:D] - nuuuu! - eu cred ca esti foarte solicitata si ca vrei sa le faci pe toate perfect. i-am spus lui Ovi de bulina neagra si m-a intrebat cite buline i-ati facut voi educatoarei [:D] mie inca mi-e ciuda pe Ovi ca nu vrea bb2, dar ii e frica de zici ca vine ditai balaurul ... Roxana, cred ca a fost cam horror faza de la patinoar. pe de alta parte e buna de atras atentia. asteptam poze ... noi n-am mai ajuns la patinoar, momentan eu si Ovi sintem busiti de ultima varianta de viroza updatata si upgradata, sa vedem ce-om face cu Matei poate scapa macar el si sa mergem in we. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor din ultimul timp[pup] Alina cam suna dar nu trebuie sa descurajezi. Roaga pe cineva apropiat sa te ajute sa-ti revii.Incearca sa iti faci un plan cu ce ai de facut intr-o zi(casa, copii tot).Imparte din atributii si fa-ti timp doar prentru tine.10 minute afara singura sa te plimbi, sa cumperi ceva-orice.10 minute sa iti faci baie sau doar sa te privesti in oglinda.Spun 10 minute-aproximativ, ia-ti un timp al tau in care sa fii doar tu cu tine. Gandeste-te asa:si Sebi si Antonio au nevoie de o mama calma si increzatoare.Stiu cum e sa te simti depasita de situatie dar trebuie sa faci fata.Normal sa nu vrea sa suga daca te simte agitata(ai mei urlau si ma calmam ascultand muzica).Ai incredere in tine si priveste pozitiv, nu esti singura, da?[pup][flo] Perioada asta nu va dura mult, va veti acomoda, le vei sti timpii, nevoile si te vei bucura din plin de cele 2 minuni.As vrea sa va las pe toate sa vedeti viata copiilor mei asa cum o vad eu.De cand se trezesc si pana adorm, cand se joaca, rad si se prostesc impreuna, chiar si atunci cand plang.Sunt cea mai frumoasa hrana sufleteasca pe care o poate cineva vreodata primi.Si atat imi doresc:sa fie fericiti si sanatosi. ----------------------------- Gabriela [bis] Phillip,Rebecca si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si eu Albert cu viroza lui. Cum v-am spus a inceput sa face febra de vineri...duminica seara la spital mi-au spus ca e viroza. Bun. Sa dam antitermice si atat si daca face febra mai mult de 4-5 zile sa ii dau antibiotic, mi-a scris el pe reteta Zinat. Asa...Marti noaptea a tusit ingrozitor mai toata noaptea, tot febra ...asa ca de dimineata m-am dus cu el la doctorita lui. Cand l-a vazut asa apatic situsind, l-a scultat ea din 2 miscari si mi-a zis ca e afectat pulmonar, sa-i dau Augmentin , la care eu i-am zis ca fata trecuta cand a avut pneumonie i s-a dat Zinat. Si atunci zice, bine, atunci da-i Zinat si daca nu se simte bine du-te la spital cu el.[bang] M-a lamurit bustean. I-am dat ieri dimineata prima doza de Zinat, 5 ml. Bineinteles ca tot a facut febra...aseara l-am luat si m-am dus din nou cu el la Budimex la urgente. L-au controlat din nou peste tot , i-au facut si analize de sange , iar concluzia a fost ca e tot viroza , ca nu are nimic la plamani, doar in gat e ceva rosu. Sa-i dau antitermice si sa am rabdare, sa nu ma panichez ca nu are nimic, ca este o viroza f. urata si trece mai greu, cam in 7 zile. Mi-a zis sa continui cu Zinatul daca tot l-am inceput, dar ca nu trebuia sa i-l dau...in fine, i-l dau acum. Nu a mai luat antibiotic de anul trecut de la paste. Ideea e ca eu m-am speriat de atatea zile febra si cand l-am vazut ca tuseste asa tare, chiar m-am gandit ca o avea ceva la plamani, nici nu mai stiu ce sa mai cred si pe cine...[bang]...Maine ar fi a 7-a zi, sper sa-i treaca totusi febra...Azi noapte nu a mai facut asa de mult, a dormit bine , linistit,nici azi nu a mai facut pana acum. Nu stiu daca de la antibiotic, sau s-a dus efectul viroze, oricum nu pot sa zic ca s-a dus pana nu vad ca nu mai face febra nici azi , nici la noapte.... Si ui-te asa cu "virozele" astea... numai gradinita e de vina . Lasa ca ne facem noi bine, nici nu l-as mai duce la gradinita o vreme, ca dupa ce ca e el slabut ...acum cu asta nici pofta de mancare nu are ...Asta este cu noi ! Sper sa i treaca !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, sanatate multa baiatului. Nu e bine sa intrerupi Zinat, asta e clar, dar nu cred sa fie ceva pulmonar. Pare viral, sunt viroze la care febra dureaza mult. Va pupam si va dorim numai bine. Rox , mamica Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/Roxana_G"] Poze cu noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! Of, of, tare grele virozele de anul asta.... Rares si acum e cu muci si nas infundat...de 3 saptamani. Nu mai stiu ce sa-i fac. Azi noapte s-a trezit la ora 2 si ii era imposibil sa respire. Cu greu am reusit sa-i desfundam cat de cat nasucul. Sanatate multa tuturor!!! Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]poze cu Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Roxi, de azi i-am pus si Ophtamesone. Aveam unul in casa, dar aseara am citit ca nu e valabil decat 4 saptamani de la deschidere, asa ca era apa de ploaie. Sa stii ca si pe mine ma bate gandul sa iau un aparat de aerosoli. Parca voi aveti, nu? Crezi ca merita? Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]poze cu Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...