Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

sUNT ATIT DE DERUTATA...E sau nu adevarat tot visul asta?? ... azi sunt 2 saptamini de cind am gasit in buzunarul hainei sotului meu (care se grabea sa care un dulap cu cineva, a runcat repede haina si a plecat...) un telefon mobil strain... in el erau 18 mesaje, trimise de pe acel telefon catre nr sotului meu 1. Vin 2.nu te duce la apartament la noi, du-te la serviciu, eu nu pot sa vin acum 3. du-te daca vrei sa ne vedem, ca timpul trece 4.vezi ca te cauta doamna 5.a venit si cami 6. multumesc pentru flori. te iubesc. 7. ii spusesera vecinii ca era unu inalt pe la geam 8. esti prea rece si nervos. gindeste-te ca si eu am viata de trait si alte obligatii ca si tine. gindeste-te cind esti mai calm. pa 9.n-am tutun 10. sunt in pauza de tigara 11. ma duc la artima dupa pui 12. nu mai fii suparat, si mie imi crescu tensiunea nu numai tie.putei sa-mi spui si mie cind ai plecat DOAREEEEEE, MA DOARE, IMI VINE SA URLU.... Cind a venit acasa, i-am spus tragedia aflata, a zis ca nu e telfonul lui, ca i l-a dat Radu de la o firma partenera, i-am zis sa-mi spuna cine foloseste acest telefon, ce femeie, nimic...am fost la radu, am avut 2 discutii, mi-a zis la a dua disc ce l-a pus sotul meu sa ma minta, povestea cu datul la reparat.......DOAREEEE Tot din mesaje se potriveste.C... e colega de birou a tipei, ea fumeaza, ea pleaca in pauze de tigara.... am fost la ea, (am avut atit singe rece in seara aia si cu maine tremurind am filmat cu camera telefonul ala nenorocit), i-am aratat, nu a recunoscut , nimic....am pus-o sa jure pe o icoana pe care o aveam la mine, a jurat pe familia ei....am intrebat-o ce crede daca-i spun sotului ei... a zis ca-i fac probleme... atit atitudinea ei mi s-a parut ciudata, i-am zis, calma, foarte dejata, am coborit cu ea, in acel subsol...la tigara... fuma calm, mai lua o gura de cafea... imi vine azi sa-i omor, maine imi vine sa-l implor sa ma iubeasca numai pe mine..... de ce mi-a facut asta..?? asta e clar o relatie, nu mai e o aventura..... spune ca el n-a primit mesajele alea..... mi-a zis ca ma pot duce la ea, la sotul ei, la cine vreau.... sunt derutata, de fiecare data imi spune ca nu mai rezista, ca l-am tocat marunt, el NU aprimit mesajele, nu e telefonul lui, nu m-a inselat, mi-a jurat la biserica cu mina pe icoana si cu luminarea in mina, tiganeste, am ajuns in derizoriu, ......pe viata lui, desfigurat, disperat, cu lacrimi in ochi, sa nu ma misc, sa nu mai ies viu din sfinta biserica etc, etc, etc...... eu sunt nebuna, ce am , spuneti-mi va roooooog?? El mi-a s[us ca-mi listeaza factura detaliata....sa o vad sa o studiez, intre timp o zi calda una rece am avut si o confruntare in 3, el, eu si radu... el s-a multumit sa cam bata in retragere, eu il luam de git daca stiam ca cineva imi distruge casnicia.... In rest e sotul perfect amabil, dragut, ma alinta, ma rasfata, e harnic, gospodar, descurcaret, parintii mei il considera ca pe copilul lor, ,toata lumea il admira cit munceste, cit e de harnic, ii place sa fie astfel admirat.....el e omul bun la toata, rezolva oricui orice problema,nu spune niciodata ca nu poate, e sufletist, milos... stie insa sa si minta usor, sa se ascunda, sa-si pastreze singele rece, sa se fofileze... de-asta nu mai stiu cine e de fapt.... dar nimeni nu stie ce gaura avem in suflet.... doar copiii care ma vad plingind, suferind, certindu-ne.... ma doare sufletul sa renunt la fericirea de pina acum, la plimbarile noastre, vacante, aminiri, poze, casete video.... ne stim de studenti, avem 11 ani impreuna, fericiti, zic eu, el m-a schimbat, mi-a dat incredere in mine, sunt alt om, fericit, ma simt frumoasa, apreciata,puternica.... pina acum 2 saptamini..... prima aventura, mi-a zis ca a cazut in capcana ei, povestindu-i acelei secretare de la alt loc de munca, care-i incalzea sandviciurile mele(...) ca eu sunt rece, ca il jignesc, ca sunt nervoasa....poate asa a mai fost..... tot ea m-a asigurat ca el ma iubeste.... DAR ACUM DE CE IAR???? DE CE CU AIA?/ DE CE NU RECUNOASTE??? DE CE SE JURA IN BISERICA, chiar asa a decazut? e un om cu frica lui dumnezeu totusi.... in aceste momente NU POT divorta.... il iubesc cu disperare, stiu ca ma iubeste, copiii il adora, as strica 5 destine: al copilasilor , al meu, al batrinilor mei parinti familisti convinsi, oameni de buna credinta, stimati, apreciati dar mai presus de orice, il iubesc, cu disperare, cu posesivitate,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, sincera sa fiu, mare lucru nu am inteles. A mai avut o aventura? Cea care ii incalzea mancarea? Si acum il banuiesti de alta aventura? Toanca si [copil] Matei Alexandru 06.01.2006 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos"]poze[/url] http://www.dropshots.com/toanca http://www.dropshots.com/toanca1 http://www.dropshots.com/toanca2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Sunt convinsa ca doare, dar cred ca te chinui singura, faci prea multe scenarii. Oare de ce nu iti este de ajuns cuvantul lui, juramintele, faptul ca sunteti un cuplu frumos, o familie implinita?! ...si chiar de ar fi avut o relatie cu tipa respectiva, daca ti-ar recunoaste, cu ce te-ar ajuta?? Oricum nu vrei sa divortezi! Oricum vrei liniste. Eu personal nu as fi facut tot tambalaul asta, cu mersul la tipa, mersul la biserica, plansete in fata copiilor, nu stiu...mi-ar fi de ajuns juramintele lui si convingerea ca relatia mea cu el, ar merge bine in continuare, iar familia mi-ar fi in siguranta. Cred ca cel mai bine este sa te linistesti, sa depasesti momentul, sa ai mai multa incredere in tine si pe viitor sa urmaresti comportamentul lui. Multa bafta si multa liniste [flo] [mamica]Saphir[gravi], [bonjovi] Amos si [fetita] Ailish [url="http://community.webshots.com/user/climailish"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, parerea mea: ia o pauza, numara pana la 10 si respira adanc!!! E cazul sa te calmezi pentru ca este evident ca nu obtii nimic asa!!! Gandeste-te bine ce vrei si actioneaza in consecinta, fiindca, sincer citindu-ti postarea parca ma suisem intr-un montagne-russe... Prea multa agitatie vecina cu isteria, care n-o sa duca la nimic bun. CALMEAZA-TE!!!!! Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "As I mature, I've learned that we are responsible for what we do...unless we are celebrities."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da acum 6 ani, inainte sa avem copiii a avut o aventura cu secretara lui , zic amindoi,din cauza ca isi descrcasera unul altuia problemele din familie, si... s-a ajuns sa aiba relatii intime... atunci i-am prins pe strada si i-am promis ca daca ma mai insala voi divorta.... acum cind am ajuns sa-mi tin promisiunea nu-mi vine sa cred ca mi se intimpla mie, nu-l mai credeam in stare, ne iubeam mult, nu stiu ce a patit iar.... si totusi ma doare ca minte, ca teasa povesti, cum e posibil sa nu fi primit acele mesaje cind clar e nr lui acolo.... ieri, studiiind iar si iar si iar caseta am vazut ca acel telefon aplease fiul amantei asteia, DECI e al ei, de ce nu recunosc , de ce ma lasa in durerea asta, sotul meu iubit??? in disperarea lui, aseara a zis sa ne ducem la ai mei sa judece ei problema, ca el nu mai rezista asa, hartuit de mine, periodic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As fi spus si eu ca faci scenarii, dar ... prietena mea intretine o relatie cam la fel... casatoriti si ea si el...si-au cumparat amandoi telefoane de pe care vb la servici si acasa isi dau sms-uri, pe care le tin ascunse... ea in geanta, ca fraieru' de acasa nu cauta in geanta, deh respecta intimitatea femeii... el, mai cu frica il lasa la birou inchis, ceea ce se transforma in motiv de cearta intre cei 2. Eu cred ca e adevarat ce crezi mai ales ca a existat si un precedent... si ca sa raspund la intrebarea ta din subiect: nu recunoaste pentru ca e o situatie comoda pt el si nu vrea sa schimbe nimic. Din pacate, sfaturi nu imi permit sa dau desi se vad clar lucrurile din afara. Bad Dobby!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa-ti spun....poate sa ai incredere in el....si sa nu mai faci atatea scenarii... Desi.....din moment ce te-a mai inselat odata....nu vad ce l-ar retine s-o faca si a doua oara. Dar, din moemnt ce el ti-a jurat ca nu e adevarat...da-i un pic de crezare. Si....un sfat: e bine ca discutiile astea sa nu le aveti de fata cu copii; ei nu au nicio vina...si e pacat sa-i superi si pe ei Iti urez multa bafta Toanca si [copil] Matei Alexandru 06.01.2006 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos"]poze[/url] http://www.dropshots.com/toanca http://www.dropshots.com/toanca1 http://www.dropshots.com/toanca2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nume
kores, nu pot sa scriu acum dar o remarca; ai un talent fabulos la scris. nume
nume, daca ai facut referire la incoerenta mesajului, va cer scuze, dar sunt bulversata, nu mai sunt eu, am slabit mult, sunt ciudata si la serviciu, cred ca am deja probleme serioase,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te ajuta mult daca recunoaste? Sincera sa fiu... cred ca singurul lucru important in toata povestea asta e ceea ce vrei tu ... si ai spus-o cu tarie - pe el, relatia voastra -... atunci lupta... Desi ... e la a doua experienta de acest gen... iar mie asta mi se pare a fi un mare semn de intrebare ... DE CE??? (aflind raspunsul la ?de ce? poate ai reusi sa determini evitarea acestei situatii. Imi pare rau ca nu stiu sa dau sfaturi... pot sa te ascult... Insa cred ca ar trebui sa gasesti o metoda de a te linisti, de a te calma, de a judeca lucrurile la rece ... si apoi sa cauti solutii. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...