Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

Si daca gresesti? Daca pur si simplu gresesti? Daca nimic din toate aceste presupuneri si scenarii nu au nici un dram de adevar? Daca el la un moment dat satul de toate astea va spune pur si simplu: STOP. Si toate scenariile si presupunerile si sfaturile si etc etc se vor risipi si singura fiind la un moment dat ai sa te intrebi: "Ce mama naibii am facut?" Scuze cuvantul "naibii" dar nu am gasit ceva mai potrivit. As spune mai degraba "wake up". Helllooo! Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Decembrie 2006 [/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Kores, Povestea ta se aseamana izbitor de mult cu a mea...Am patit-o si eu...Diferenta e ca eu am aflat de relatia sotului meu pe cand eram insarcinata cu al doilea copil. Jalnic nu? El -fecioara: iubitor, familist, saritor...in fine toate calitatile pe care si le-ar dori o sotie la partenerul sau. In clipa in care am vazut mesajele pe telefonul buclucas...era sa nasc. La fel ca si tine l-am interogat, am plans, l-am rugat, am facut sapaturi adanci care sincer, nu m-au ajutat decat la starea de rau care persista si acum, dupa 1 an jumate. Si ce crezi ca am facut dupa o serie de despartiri si impacari esuate, tocmai la ce te gandesti tu sa faci...am intentat actiune de divort...chipurile sa-l sperii...Nu iti recomand sa o faci, pentru ca nu te vei simti mai bine si nici el nu va renunta la aia. Va merge in virtutea energiei mai departe, pentru ca barbatii sunt slabi si influentabili. Noi am divortat, iar eu sunt acum singura, cu 2 copii (4,8 luni si respectiv 9 luni). Dar desi mi-e greu si inca plang dupa el, ma descurc foarte bine, mi-am gasit resursele necesare sa trec mai departe.Dar nu ma simt mai bine, ci dimpotriva, mi-e un dor nebun de el, de viata noastra de dinainte, de familia noastra...de tot! Problema e ca desi ne-am separat de ceva vreme, el nici macar acum nu reuseste sa ia o decizie ferma...inca mai simte ceva pentru mine si de cate ori vine sa vada fetele, imi face si mie avansuri. Dar nici la draguta lui nu poate renunta. Tu insa mai ai un avantaj...tipa pe care o banuiesti ca i-ar fi amanta are si ea familie si atunci ar avea toate motivele sa nu faca un pas gresit si sa renunte ea la relatie.... Nu stiu, ma gandesc... Eu zic ca nimeni nu poate sa te judece pt deciziile luate si nici pt cum reactionezi, pt ca nimeni nu poate stii cum ar face-o daca ar fi in locul tau... Eu stiu si stiu ca e al naibii de dureros. Si mai stiu ca poti sa-ti gasesti resurse sa ierti si nu pt ca sunt copiii ci pt ca il iubesti pe el, pt ceea ce a insemnat si inseamna el pt tine. Iti doresc sa poti sa ierti, sa incerci sa nu mai faci "sapaturi" pt ca nu vei fi mai stapana pe tine si sa nu bagi actele, pt ca asta s-ar putea sa se intoarca impotriva ta. Singurul lucru pe care ai putea sa-l faci este sa inchizi ochii, sa nu-l mai descosi, sa fii tandra cu el, sa il surprinzi cu mici atentii. Sa fii in fiecare zi frumoasa, aranjata...trimite-i tu mesaje...Spune-i cat de mult il iubesti...spune-i ce bine te-ai simtit cu el in intimitate. Barbatii au nevoie de confirmari si de incurajari. Of!!! As avea multe de spus, dar mai am un bebe care nu prea imi lasa timp sa stau in fata calculatorului. Succes!!!!!! maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In aceeasi idee i-am scris si eu intr-un mesaj precedent: la ultimele modele de telefoane este posibila redirectionarea SMS-urilor. Iar faptul ca SMS-ul dat de ea lui Radu a ajuns in telefonul cu pricina, ar trebui sa o faca sa se gandeasca de doua ori inainte de a hotari ceva. Poate omul este nevinovat. Mai bine se gandeste de doua ori acum, decat sa incerce sa repare dupa. Scuze, era o completare la postul lui Marius, intre timp s-a mai adaugat un post.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io in toata afacerea asta gasesc doua ipoteze: 1: sotul tau are o relatie cu "Radu" si 2: ca acest "Radu" e de fapt cel care acopera si sta de 6 intre cei doi. D'aia mesajele intre telefonul suspect si telefonul sotului trec intai pe la Radu. Acuma si tu ai doua solutii: sa mergi cu cercetarea pana la capat si sa dezvalui adevarul ori daca ti-e frica de ce ai sa descoperi fa-te ca ai crezut ultima explicatie a sotului tau si mergi mai departe. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu!!! Ma aliez si eu fetelor care te sfatuiesc sa ti bagi mintile in cap, actele de divortz pe foc si sa ti canalizezi energiile spre altceva! Intr adevar nu ti va folosi la nimic, decit ca ti intretii o stare de agitatie, suspiciune, de rau in general, atit pt tine cit si pt familie. Este normal sa te doara pina la disperare.. dar este clar ca sotul tau TE IUBESTE!!!! Ca a avut sau nu o aventura? ce mai conteaza! Important este ca te respecta si nu vrea sa recunoasca in fata ta o asemenea enormitate! La ce bun? te ai simti mai usurata sa afli ca poti fi inlocuita? ca a calcat prin patul altei ia o pauzari? NU CRED!!!! Pune punct acestei hartuieli, aci s ar putea ca tu insati sa ti distrugi cu miinile tale casnicia! Acorda i credibilitate, inghite ti amarul si luati o de la capat! Incetisor, dar potoleste te daca nu vrei sa va despartiti! Obisnuieste te cu ideea ca barbatii (nu in mod special) sint inclinati spre infidelitate... genetic.. perpetuarea speciei! Apreciaza ca te menajeaza, ca se poarta frumos cu tine, ca nu este mirlan... Iarta l! Si el va aprecia acest lucru... Hai, curaj, ia ti o minivacanta.. in 2, in 1 in 4... Pupici grasunei!! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ENORM pentru toate mesajele..., , am stat ca pe ghimpi sa vina luni, sa merg la net la un birou care are.... le-am citit pe nerasuflate mesajele voastre, intre timp sa va zic, ca m-am mai linistit, insa cad mereu in plasa, sunt tot mai tandra, afectuoasa, fiecare seara e perfecta la noi in dormitor... stiu, sunt o femeie fara verticalitate, insa , "Dar desi mi-e greu si inca plang dupa el, ma descurc foarte bine, mi-am gasit resursele necesare sa trec mai departe.Dar nu ma simt mai bine, ci dimpotriva, mi-e un dor nebun de el, de viata noastra de dinainte, de familia noastra...de tot! ..." ce a scris cineva, exact asa mi se va intimpla.... si mi-e teama pentru sanatatea mea, sa nu cad in depresie, efectiv sunt o candidata "ideala" la o cadere psihica.... dar pe de alta parte mi se pare nedrept ceea ce face el, mult adoratul sot, de ce se intimpla asta pe lume, de ce unii ne calca sufletele cu bocancii, exact ei , cei pe care ii venneram, ii iubim si le vrem numai binele??? poate voi scapa din raspunsuri: 1. telefonul respectiv nu este pe abonament, vodafone nu spune absolut nimic, sunt strict confidentiale 2. telefonul a stat la mine in mina exact o jumate de ora, cit am avut inspiratia sa-l filmez, atit, apoi l-a luat el, l-a dus in masina, apoi a doua zi dimineata in torpedou, cind l-am gasit era deja gol-golut, asa cum ma si asteptam. Ceea ce regret este ca in acele momente nu am stiut sa-i caut si datele si orele mesajelor, acum m-am specializat, dar degeaba, ...asta mi-ar fi spus multe 3. radu intr-adevar este la mina sotului, l-a ajutat cu multe, dar radu tot l-a tradat, de teama sa nu-i spun sotiei lui. 4. imi cer scuze, incapatinata, posesiva si geloasa, imi cer scuze deci ca nu pot sa va ascult sfaturile celor care imi spuneti sa nu-l mai bazai, eu as vrea chiar sa ma duc si la sotia lui radu, sa discutam problema deschis... mi-e teama de ridicol, de umilinta si imaginea mea de femeie disperata Va mai spun inca o ciudatenie...deja v-am suprasaturat, stiu, pur si simplu ma voi descaraca cu toate teama de a intra in dizgratia multora... Ieri, discutam cu sotul meu, si am ajuns la o concluzie favorabila lui, bineinteles.... Mie acum o saptamina, la citeva zile dupa discutiile cu radu, am inchis telefonul meu si nu am mai putut sa-l deschid, desi era incarcat, pur si simplu se lumina putin si atit, nu-si mai facea ciclul complet...l-am lasat asa, pina luni la serviciu, Judecind ieri, cu el, ne-am dat seama ca el, sotul, ii spusese lui radu ca eu il inregistrasem , iar el, pricepindu-se la smecherii, poate, mi-a intrat in telefon, cumva, de pe un computer, eu nu stiu , dau cu imaginatia, si le-a anulat. Agenda nu a dispartut, nici istoricul convorbirilor, doar programul Media... Azi sotul se duce la acel depanator, sa-l interogheze asupra posibilitatii unor smecherii in telefonia mobila... Cam asta e tot ce am mai facut, bineinteles o sa va tin la curent... O mica razbunare: cred ca o sa intru pe site-ul noi2, si o sa incep sa flirtez si eu, asa sa ma simt bine....prostii...m-ar apuca lehamitea de mine, de tot...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, kores, draga mea, am citit toata odiseea ta. Desigur, nimeni nu doreste sa fie in pielea ta, toti cei care au raspuns te-au asigurat de asta. Nici eu nu fac exceptie. Esti temperamentala, ai scris redand cu atata patima povestea ta, ai intr-adevar talent la scris sau eu am reusit sa ma transpun in cele redate de tine... Imi pare tare rau pentru tine, pt ceea ce ai facut in viatza voastra. Nu imi dau cu presupusul in privintza vinovatiei lui, desi pare un scenariu adevarat, teoria conspiratiei, nu alta...totusi, ceva e putred in Danemarca. Imi pare rau pt reactia ta, ti-ai facut familia de ras...nu stiu cred ca din orgoliu nu vrei sa se afle nimic, asa cu tot circul asta omul trebuie sa isi schimbe locul de munca. Daca ar fi nevinovat, nu te-ar ierta pt tot raul facut. Tot taraboiul in conditiile in care vrei sa mergi mai departe...chiar nu inteleg. Zbuciumul tau interior este de inteles, dar exteriorizarea...mai putin. Iti doresc rabdare, liniste dupa ce iesi din furtuna aceasta emotionala ! Cu rabdarea...treci si marea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tora97 Este normal sa te doara pina la disperare.. dar este clar ca sotul tau TE IUBESTE!!!! Ca a avut sau nu o aventura? ce mai conteaza! Important este ca te respecta si nu vrea sa recunoasca in fata ta o asemenea enormitate! La ce bun? te ai simti mai usurata sa afli ca poti fi inlocuita? ca a calcat prin patul altei ia o pauzari? NU CRED!!!!
Asa e, ce mai conteaza? Din moment ce nu vrea sa recunoasca, e clar ca te respecta. Si desi te doare pana la disperare, e clar ca lumina zilei ca sotul tau te iubeste. Iubirea doare, nu stiai asta? Trebuie sa te doara, sa stai cu sufletul in pioneze, sa te simti inselata, umilita, tradata, pacalita, astea sunt semnele ca sotul te iubeste. Si te si respecta. Si nu uita: nu te-ai simti mai bine sa afli ca poti fi inlocuita. E mai bine sa fii inlocuita (cu cate una sau cu alta) si sa nu afli. Of, Doamne. kores, eu una nu te vad bine daca inchizi ochii si bagi capul in nisip asteptand sa treaca furtuna. Eu sunt de parere ca faci bine nelasand lucrurile asa cum sunt. Ai nevoie de o certitudine. Ori alba ori neagra. Dar acum e gri inchis, din pacate. Si nu uita un lucru: un barbat care te iubeste cu adevarat isi doreste ca tu sa fii linistita sufleteste, sa ai incredere in el si deci va face orice (fara a i se parea un sacrificiu sau un martiriu) pentru a-ti reda acea incredere care acum e zdruncinata serios. Dar daca ti-e frica, taci si ramai in ceata, cum te sfatuiesc altii.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma indoiesc ca ma iubeste, si eu il iubesc, dar iubirea mea a fost cinstita, curata, pura... poate eu acum caut solutia sufletului, poate vreau sa aflu, poate nu... toti pasii astia pe care ii fac acum ma vor duce undeva... pe masura ce aflu noi si noi minciuni pe care le ticluieste ca sa para veridica varianta lui ma scirbesc, eu m-a sputea vindeca de el incepind sa-l urasc sa detest ceea ce face... e umilitor , degradant sa ma toooot minta.... poate daca era la prima abatere... poarte zic... dar acum cind stiu ca ma va insela sigur si a treia oara.... logica mea, stiu, nu doarme.... Cum sa stau acolo si sa mocnesc... acum ma doare... nu a mai fost o aventura, a fost o relatie intelegeti?????????? asta Eu asa am facut intotdeuna pina sa iau o decizie m-am zbatut si am rumegat mult.... acum insa ma lupt cu sufletul, care e atit de greu de pacalit.... eu stiu ce va urma cu mine... stiu ca toata povestea e neverosimila, si mai stiu ca voi intreba mereu si mereu, asa cum am facut 5 ani de zile de la aventura, niciodata nu am putut sa tac, l-am tot intrebat au i-am reprosat... Dar cu cit sap mai mult simt ca omul de linga mine nu e un OM e un fariseu, un pacalici, un individ care se joaca cu sufletele si vietile oamenilor, e dual, ipocrit, poate oportunist, ori poate nici el nu se cunoaste prea bine.... E ridicol sa tesi povesti, sa traiesti mereu in minciuna, sa nu stii ce vrei sau pe cine vrei in viata.... Daca nu as fi eu personajul principal sfatul meu ar fi categoric: LASA-L, LASAAAA-L SI FUGI.... dar ce usor e sa dai sfaturi.... Nu am nici o familie care sa ma sustina....voi claca, voi fi o persoana timida, timorata, complexata.... Nu e drept ce mi se intimpla... Sunt asa scirbita pentru ca am sunat din nou pe Radu, sa verific daca el, istetul meu sot chiar a vorbit cu el referitor la inregistrarea mesajelor... Ei, bine asa cum ma astepta, povestea e din nou tesuta, sotul nu a vorbit nimic de faptul ca eu am inregistrat convorbirile mele cu radu.....IARA a mintit... cind voi stii ca minte si cind nu, mai pot accepta asa ceva?, sunt chiar asa de proasta in ochii lui? unde este iubirea de care imi spuneti oameni buni?? ce fel de oameni sunt cei ca el? periculos de alunecosi.... Trebuie sa ma vindec de el, trebuie sa-l urasc, sa incep sa ma dezguste... e un proces lung insa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e ceva, de ce considerati ca voi cadea in derizoriu daca tot demasc povestea.... Mie??? tot mie sa-mi fie rusine, eu vreau sa-i , sa-i arate lumea cu degetul , mai ales pe ea, cum sa preiau eu tot ceea ce a facut o femeie usoara? nu va dati seama ca pe mine ma satisface in orgoliul meu sa o stiu ca sufera, si mai am un pas, pina la final, sa o santajez ca o spun lui barbatu-su, care am aflat ca e un gelos, de ce sa-mi stric numai eu familia? nu e chiar o problema ceea ce fac eu, Eu vreau prin marturisirea lor sa aflu cine a luat initiativa, cit de des se intilneau, cine a facut primele avansuri, cum s-a ajuns aici si cum o intretinea el, din ce bani??? Aceste lucruri m-ar face sa simt ca detin controlul ca ei sunt la mina mea, umiliti, demascati, ca daca vreau le schimb vietile..... dar asta nu e decit un vis... pemtru ca ar insemna ca eu nu sunt consecventa, ca nu-mi pastrez amenintarea de acum 6 ani cind i-am spus ca daca se mai repeta o data......divort.... si chiar am crezut ca nu ma va mai insela.... atunci am inghitit singura durerea... si uite ca nu a rodit decit vesnica lui recompensa.... lasa ca gasesc pe alta si nu ma afla.......oh cit il pot uri citeodata si cum ma topesc cind ajung acasa intre peretii nostri plini de amintiri si cind ma uit in ochii copilasilor mei, care nu stiu ca mama lor e in pragul unei decizii care le va schimba destinele lor crude...si daca ma mai si intreaba unde e tati...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...