Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu recunoaste deoarece incearca sa salveze relatia lui cu tine si copiii,poate ii e teama de scandal,poate nu vrea sa ramina pe drumuri avind in vedere ca n-are casa,dar in mod categoric nu vrea sa o ia de nevasta pe amanta.A recunoaste e ceva definitiv,numai e cale de intoarcere.Odata aruncate zarurile e timpul deciziilor implacabile. Treaba cu amanta e doar relatie calduta, care pe el il face sa se simta bine,macho,fara nici o obligatie. De ce se purta foarte bine acasa, de n-ai simtit nimic?Pentru ca e o componenta a adulterului si anume,faptul ca are o relatie il determina sa pluseze in relatia matrimoniala.E unul dintre semne ,parca unii se poarta chiar mai bine decit de obicei? Pina acum a avut oarece consideratie pentru familia lui,in sensul ca nu a dorit sa afli si te-a protejat de neplacerea cunoasterii.Un comportament neadecvat ,de genul scandal la birou,prin tirg,etc. te arunca in extrema cealalta ,adica devii brusc o "martafoaie' care merita in ochii celorlati acest tratament si nu in ultima instanta, in ochii lui.Lumea va spune ca sarmanul ,cu o asemenea nevasta ,probabil ar fi fost indreptatit sa fie cu doua simultan. Pentru el ,nevasta lui care era doamna X, are un stil care lasa de dorit si chiar nu-i mai trebuie,ceea ce a si demonstrat,insa doi copii mici au nevoie de el ca de aer. Cum sa-l pedepsesti si sa-l pastrezi totusi? Daca-l toci la cap la plus infinit, cred ca-l plictisesti la un moment dat si se va refugia iar la Esmeralda, unde e mult mai amuzant.Concentreaza-te si vezi relatia voastra in perspectiva.Tu cum te vezi peste 15 ani cu el sau fara? Faptul ca n-ai trecut apartamentul pe numele lui a fost o miscare desteapta in lumina ultimelor lui achizitii sentimentale si demonstreaza ca in subconstient tu esti in garda.Proiectiile tale pe termen lung s-ar putea sa nu fie impreuna cu el? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, va spun sincer, am obosit... nu va mai spun si fizic cit am slabit... sunt zilnic inconjurata de logica si ratiunea mea cu care ma trezesc dimineata si am un gust amar, inevitabilul s-a produs m-a inselat, apoi el, sotul e foarte afetuos, ma suna des, imi repeta ca ma iubeste enorm, , isi tese planuri de viitor ca va fii cea mai frumoasa casuta etc. toate ma doboara... Mesajele voastre sunt o alta parte a existentei mele zilnice, ma furisez sa pot sta o ora pe internet, undeva, la cineva, ma doare tot ce-mi scrieti, e foarte adevarat ca nu vreau sa divortez, pentru ca pur si simplu dragostea e ceva complet irational, e o pacoste pina la urma, si stau sa ma gindesc ca a ma complace in situatia asta e o mare lipsa de respect fata de persoana mea... Insa imi aduc aminte cum aseara ii statea asa bine hirjonindu-se cu copiii fericiti, ca ii statea asa bine facindu-si planuri cu tatal meu , ca ne statea asa bine impreuna in vizita cu copilasii nostri la niste prieteni, incit vin eu ca un cutremur de 9 grade Richter si zic stop, fratilor, eu divortez, ma insala... nimeni nu va crede... va fi o furtuna pe care nu stiu daca pot sa o duc... nu-mi place sa fiu o victima, nu-mi place sa fiu centrul atentiei, nu-mi place sa ma compatimeasca lumea.... aici pe forum e cu totul altceva la adapostul anonimatului... si solidaritatea creata e pentru rana mea din suflet aur curat... Ma scuzati ca nu pot sa va aduc la cunostinta hotarirea luata, pentru ca nu e niciuna, momentan, viata curge linistita, doar eu ma zbat zilnic intre minciuna si nedreptatea din viata mea care mi s-a facut... si stiu ca timpul curge iremediabil... Si va mai spun ca a ma duce la sotul ei, inseamna scandal public, inseamna ca sotul inselat se va razbuna pe sotul meu la cel mai urit mod cu putinta si asta e un lucru urit pe care din iubire nu as vrea sa i-l fac... Asta e....bineinteles ca la biserica ma duc si ma voi mai duce... in general totul s-a rezolvat pentru mine in viata dupa multa durere si dezamagire...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am intrebat o colega ce ar face daca ar afla ca este inshelata. Mi-a raspuns sec: "nimika. Daca e atent si e bun, #351;i cat e cu mine MA SIMT IUBITA........ de ce sa-l las alteia, ce-s mai proasta? Daca el e bun? E prea bun pentru mine. Acum 10 ani ash fi facut scandal monstru si dupa ce l-am prins cu alta mi-am dat seama ca nu merita sa ma agit pentru atata lucru, sunt altele la care el compenseaza enorm... dar itzi dai seama ca daca o facea prea des se schimba treaba". Am facut nishte ochi maaaaaaaaaaaaaaaari, si tipa, fiind o dezinvolta, aproape ca-i parea rau ca mi-a zis cu toata sinceritatea cum gandeshte. Mi-a adaugat, si asta mi-a sunat ca o scuza: "cu trecerea timpului itzi scimbi valorile la care te raportezi". Sincer, parca mi s-a parut ca se multzumeshte cu putzin, ca mine, totushi parca, parca e mai practic cum gandeshte ea. Adica daca tot nu potzi trai fara el, macar sa te doara in cot, ca-tzi e mai simplu. Dar e chestia aia.... cum adica, ce sunt eu sa accept sa ma inshele? Se duce la aia si dupa aia vine acasa la mine ca si cum nimika nu s-a intamplat si eu sa-i fac jocul, doar pentru ca asha i s-a nazarit lui? De dragul cui? Al copiilor? Al confortului meu personal? Pai el nu prea s-a gandit la confortul meu personal si la copii cand si-a utilizat sexul prin alte partzi. E ca si cum ash accepta de buna bigamia, numai ca domnul nu doarme in acele alte partzi, iar atare amanta nu se speteshte cu adevaratele lui probleme. Ea doar ia, de la sotzul meu, de la mine, de la copii mei, ia cel mai important, linistea mea #351;i a copiilor mei. #350;i eu ce sa fac? sa accept? sa nu iau masuri? Macar sa urlu si sa-l hartzuiesc pana cade mort dact sa fiu tratata ca o proasta. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kores, draga mea! Imi vine sa te imbratisez si sa nu iti mai zic nimic.Esti si asa destul de amarita si NIMENI nu ar vrea sa fie in pielea ta. Si stii ce ma intriga cel mai mult? Faptul ca tu ai trait si inca mai traiesti un mare stress, iar el este foarte linistit. Face planuri...stii, pentru un barbat fecioara destul de comod si care uraste scandalurile este foarte reconfortant sa stie ca nu a fost prins, tace, face frumos pina trece furtuna si apoi...numai tu vei decide ce va fii de acum incolo. Eu nu voi mai scrie la acest subiect pentru ca, din pacate, am fost printre fetele care te-au amarit mai tare accentuind pe infidelitatea lui, dar si pentru ca am spus tot ce aveam de spus. Iti doresc sa iti dea Dumnezeu pace si liniste sufleteasca si sa faci alegerea cea mai buna pentru viata ta si a familiei tale. Te imbratisez cu mult drag, Theiuta off topic: citi ani au copilasii tai? [url="http://community.webshots.com/user/theiuta"][pup]poze cu Nicolas[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca, din pacate, multi barbati inseala pur si simplu, fara cine stie ce procese de constiinta. Cunosc mai multe exemplare printre amicii nostri care isi iubesc nevestele si totusi nu scapa vreo ocazie de a le insela cu te miri cine. Ba unul chiar a zis ca prima data i-a fost greu sa se uite in ochii nevestei dupa, pe urma n-a mai avut nici un stres. Nici eu nu pot sa te sfatuiesc in vreun fel sau altul; doar ca eu sunt mai vindicativa de fel si daca ar fi sa ma chinui asa cum te faci tu, macar i-as invarti si eu lui cutitul in rana. Sunt sigura ca fiecare femeie poate rani un barbat pe care il cunoaste foarte bine. Adica tu te dai de ceasul mortii si dumnealui e bine mersi? De ce nu ai incerca sa te porti cu el cat mai indiferent, sa-i dai de inteles ca stai cu el pentru copii deocamdata dar ca nimic nu te impiedica sa iesi si tu cu altii, intrucat el are deja la activ doua abateri? Te aranjezi, iesi cu cine vrei tu (prieteni, prietene), il tratezi cu raceala si sa vezi ce nu mai doarme el noaptea ca un bebelus! Sper sa-ti gasesti linistea cat mai repede. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Theiuta
Pentru colega Dianei si nu numai, motiv de gindire: ce te faci cind vine si cu cite o bolesnita acasa si o mai da si la sotie? Theiuta [url="http://community.webshots.com/user/theiuta"][pup]poze cu Nicolas[pup][/url]
Nu prea cred ca e genul cu parasute pe soseaua de centura.[:D]Relatiile au atu-ul ca sexul e in mediu select.Adica partenerii sint stabili si cu riscuri zero. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kores
, apoi el, sotul e foarte afetuos, ma suna des, imi repeta ca ma iubeste enorm, ma tine la curent cu faptul ca azi va aduce la casuta leganusul sa-l instaleze fetitei, ca au sosit nu stiu ce materiale si se apuca de beci, isi tese planuri de viitor ca va fii cea mai frumoasa casuta etc. toate ma doboara...
E cu musca pe caciula ! Strategia expusa de fete cum ca si tu ai putea fi atractiva in sensul infiriparii vreunei idile pare buna,insa trebuie sa te caracterizeze.El cred ca stie ca nu esti genul si doarme linistit.Si apoi cu 2 copii cind? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca asta a fost o incercare in viata ta, in casnicia ta. Numai tu stii ce simti si ce ai de facut. Daca sotul e asa cum spui, eu spun ca e ok daca isi revine si va simtiti bine impreuna. Te doare, dar mergi cu tarie inainte.[flo] Dianaintruder, eu te inteleg atat pe tine cat si pe colega ta. Granita este ft fina, principiile se mai schimba mai mult sau mai putin. Eu nu am acceptat sa stiu ca ma inseala si sa nu fac nimic, dar asta e in functie de fiecare. Da, razbunarea nu naste nimic bun si nici nu mai ai ce sa faci. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...