Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Koresc , eu cred ca tu nu te linistesti pana nu auzi ce vrei tu sa auzi in cazul acesta ca te inseala. Ai spus de Radu ala , ca a recunoscut: pai daca eram in locul lui recunosteam si ca am o coada de porc ascunsa in pantaloni , numai sa nu te duci la nevasta-mea acasa sa provoci scandal in familie. Inteleg ca esti impulsiva, ca ai probleme de posesivitate si gelozie , dar calmeaza-te si gandeste-te ce vrei sa faci : in afara de telefonul ala despre care "miraculos" nimeni nu stie nimic" , ce dovezi ai ? Esti pregatita sa divortezi fara sa stii daca te-a inselat sau nu ? Eu mi-as ua o vacanta , m-as duce undeva sa analizez bine tot , as avea o discutie CALMA cu sotul , fara sa stea lipit cu mana de Biblie sau de icoane in care i-as spune ca nu sunt gata sa renunt la casnicie aiurea , dupa jocuri de-astea cu "ba-i al meu , ba nu-i al meu telefonul" , l-as intreba daca ma iubeste si daca vrea sa continuam discutia , sa se gandeasca bine la ce vrea in viata, are o saptamana de analizat , eu la fel , cand ne intoarcem discutam. Fara crize de gelozie , fara nimic. Ai 33 de ai , o viata inainte , nu e singurul barbat din lume , vei trece peste , ai copii , nu inseamna ca daca Doamne fereste veti divorta va scuipati pe strada, ramaneti prieteni de dragul copiilor , iar daca ramaneti impreuna tu treuie sa incetezi cu gelozia aia obositoare. http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kores - nu am intrat sa iti dau un sfat ci doar sa iti povestesc. am iubit demult un om. l-am iubit enorm, mai mult decat pe mine insami. era tandru, inteligent, amuzant, excelent in dormitor, gospodar, priceput in toate... mai mult decat atat, ma facea sa ma simt in fiecare zi o regina. nu puteam sa imi imaginez viata fara el, iar el la randul lui facea planuri despre cum o sa imbatranim impreuna, dupa ce copiii nostri (ipotetici) vor pleca la casa lor iar noi vom fi doi batranei cu un catel morocanos. totul s-a terminat intr-o seara cand am gasit pe telefonul lui un mesaj catre fosta prietena "i lv u 2". era mesajul pe care mi-l trimitea mie de cateva ori pe zi. si i-l trimitea si ei la fel... mi-a jurat ca nu are nici o relatie cu ea, ca nu simte nimic pentru ea, ca numai pe mine ma iubeste. l-am rugat calma sa iasa pe usa afara dar nu a vrut, a plans, a stat o noapte intreaga treaz langa patul meu, l-am gasit dimineata cu cearcane si cu lacrimi in ochi... nu stiam ce sa mai cred. nu imi plac compromisurile si nesigurantele, dar il iubeam ingrozitor de mult si simteam ca nu voi mai fi niciodata intreaga fara jumatatea mea. asa ca am taiat raul de la radacina si m-am dus sa ma intalnesc cu cealalta. am vorbit cu ea in liniste o jumatate de ora. erau impreuna, isi facea si cu ea aceleasi planuri de viitor ca si cu mine. ea a considerat ca de fapt eu incercam sa le distrug relatia. asa ca i-am urat sa fie fericita cu el si am plecat. au trecut multi ani de atunci. in primele luni a fost greu, dar apoi am inteles ca viata langa un astfel de om te poate distruge. si de atunci m-am mai indragostit. ultima data iremediabil. iti doresc sa iti gasesti linistea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De obicei imi place mai mult sa citesc ce se scrie pe forum si mai putin sa scriu, dar de data asta nu m-am putut abtine, pentru ca la povestea ta Kores mi s-a ridicat sangele la cap. Poate si pentru ca am in suflet teama ca oricand pot ajunge in situatia ta. Si al meu sot e la fel ca al tau, dragutz, milos, amabil cu toata lumea, ce mai... un sfant in toata regula in ochii altora, care lucreaza in alt oras ca sa ne fie cica bine si care e plecat toata saptamana de acasa iar uneori in weekend e foarte obosit, atat de obosit si stresat incat nu mai poate face nici macar sex, ca dragoste e deja prea mult, cu nevasta. Nu l-am prins cu nici o "pasare vopsita" pana acum, dar i-am jurat ca daca-l prind o sa-i platesc cu aceeasi moneda, de-o sa ma stie tot targul! Indraznesc sa-ti dau un sfat: du-te la coafor, la cosmetica, fa-te frumoasa, cumpara ceva nou de imbracat si cat mai sexy, arata-te zambareata lui, ca si cand ceva s-a schimbat in viata ta, si fii diabolica: sa ai in cap un singur lucru, sa-l faci sa sufere. Comploteaza cu o prietena de incredere sa-ti trimita flori, vino acasa cu fel de fel de zgaibute cu inimioare, ca si cand sunt primite, gaseste pentru ele scuze idioate, dar cel mai important, trateaza-l ca si cand esti indragostita de altul, daca te ajuta, fa-ti o poveste imaginara de dragoste cu altcineva. Eu am incercat si da rezultate. De fiecare data cand o aplic noaptea ma iubeste iar ziua ma duce la cumparaturi sau vine cu cadouri acasa! Incearca macar si daca da rezultate, astept povestea! Cu drag, aylui !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aylui, pai eu daca as incepe asa probabil chiar as sfarsi prin a ma indragosti de-a binelea, si atunci putin mi-ar mai pasa daca imi duc razbunarea la bun sfarsit si fac huzbandu' sufere sau nu. [:D] partea proasta este ca am o putere de autosugestie foarte mare.... nu stiu cit ii conving pe altii, da' pe mine ma conving repede: asha ca dak imi croiesc vreun affair imaginar, foarte important ca saraku' omu' ala din affair sa nu existe in realitate... dak e inexistent scapa...altfel... nu garantez! [:D] Era bancul ala... ne distram, ne distram, da' in incinta: sfatu' asta al tau e bun pt. cine are garduri inalte, altfel...hmmm.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url][biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Eu, la cum ma cunosc, cred ca as reusi sa pun in aplicare foarte bine sfaturile lui AYLUI. Cred ca daca mi-as pune in cap sa-l fac sa sufere, bietul de el nici n-ar sti ce l-a lovit :)) Sper sa nu fie cazul vreodata sa-mi scot coltii. Citeam undeva ca in prima parte a vietii conteaza mai mult zodia in care esti nascut (racul in cazul meu), iar in a doua ascendentul (scorpion). So... cum de prima parte a vietii nu pot decat sa ma indepartez, spre binele lui, sper sa nu-i vina idei :)) Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aylui
De obicei imi place mai mult sa citesc ce se scrie pe forum si mai putin sa scriu, dar de data asta nu m-am putut abtine, pentru ca la povestea ta Kores mi s-a ridicat sangele la cap. Poate si pentru ca am in suflet teama ca oricand pot ajunge in situatia ta. Si al meu sot e la fel ca al tau, dragutz, milos, amabil cu toata lumea, ce mai... un sfant in toata regula in ochii altora, care lucreaza in alt oras ca sa ne fie cica bine si care e plecat toata saptamana de acasa iar uneori in weekend e foarte obosit, atat de obosit si stresat incat nu mai poate face nici macar sex, ca dragoste e deja prea mult, cu nevasta. Nu l-am prins cu nici o "pasare vopsita" pana acum, dar i-am jurat ca daca-l prind o sa-i platesc cu aceeasi moneda, de-o sa ma stie tot targul! Indraznesc sa-ti dau un sfat: du-te la coafor, la cosmetica, fa-te frumoasa, cumpara ceva nou de imbracat si cat mai sexy, arata-te zambareata lui, ca si cand ceva s-a schimbat in viata ta, si fii diabolica: sa ai in cap un singur lucru, sa-l faci sa sufere. Comploteaza cu o prietena de incredere sa-ti trimita flori, vino acasa cu fel de fel de zgaibute cu inimioare, ca si cand sunt primite, gaseste pentru ele scuze idioate, dar cel mai important, trateaza-l ca si cand esti indragostita de altul, daca te ajuta, fa-ti o poveste imaginara de dragoste cu altcineva. Eu am incercat si da rezultate. De fiecare data cand o aplic noaptea ma iubeste iar ziua ma duce la cumparaturi sau vine cu cadouri acasa! Incearca macar si daca da rezultate, astept povestea! Cu drag, aylui !
[cool] Elle_seb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragii mei, Sa stiti ca intr-un fel am simtit nevoia sa iau o pauza de scris… Daca acum trei saptamini viata mea s-a schimbat dintr-un …telefon… el de fapt a fost un banal mijloc de a percepe altfel viata ,acum am realizat ca aceste trei saptamini de zbucium au fost cit trei ani de viata…sau poate cit o viata… Am trecut prin toate etapele : stupoare…durere…disperare…isterie…dezamagire…un zvicnet de orgoliu…ura…si ultima carte ,jucata ieri… COMPROMIS… un compromis dureros , un pact cu diavolul, o ofranda adusa institutiei familiei, iubirii pentru copii Ce simt? Simt ca am primit o mare lectie de umilinta, un fel de”la loc comanda”, viata cu responsabilitatile ei iti dicteaza ce sa faci, nu ratiunea, logica sau orgoliul personal... este exact ca in hora in care intri si trebuie sa joci, iar iubirea ... vazuta de mine un fel de “zorba grecul “care te prinde , te ameteste, te vlaguieste de puteri, te hipnotizeaza, ... Imi cer scuze tuturor acelora care mi-au scris sa divortez...pur si simplu calculele sunt altele... nu stiu daca este vreo persoana din cei care au intrat in acel curent de opinie, care sa fii fost in situatia mea...si sa mai sustina divortul... pur si simplu EU nu as fi crezut vreodata ca o sa ajung sa fac acest compromis, este incredibil cum se schimba prioritatile si gindirea cind te afli intr-o asemenea situatie...oameni buni e incredibil de greu... Le-am cintarit pe toate... pur si simplu asa e mai bine... nu o sa mai detaliez, fetele au scris destul care ar fi argumentele… oricum ceea ce simt eu este ca ,o parte din mine s-a rupt, ca nu mai sunt ceea ce credeam despre mine, o justitiara, o rationala, viata te invinge, are metodele ei… Va trebui sa gindesc altfel viata, mai detasat mai relaxat, mai a nepasare, asta e cuvintul… oricum fericirea e relativa…iar eu ramin o sensibila, o romantica, poate o naiva si o credula, or sa zica unii....(si au dreptate........) am crezut in oameni, in sinceriate, in loialitate, in frica de dumnezeu pe care o atribuiam oricui fara ezitare... Am realizat ca numai eu am iubit, ca numai eu am vazut o poveste de iubire, m-am amagit teribil, e greu sa accepti aceste lucruri, mi-au trebuit 3 saptamini sa accept adevarul, poate nu o sa-mi ajunga toata viata sa pot sa ma impac cu ideea...sa traiesc dupa noua si dureroasa realitate... Multumesc tuturor pentru toate sfaturile, opiniile si parerile... forumul nostru este extraordinar Tablou de viata: un sot saritor, sa duca copilul la gradinita, pe mine la serviciu, daca am o problema, face orice sa ma rezolve repede si eficient, declaratii te iubesc enorm, tu esti singura mea iubire , un sarut pasional, niste copilasi foarte fericiti, ca” tati si mami se saruta si ca mami e iar frumoasa “(...), dar ei nu simt ochii mei tristi, rataciti in virtejul vietii, poate peste ani,15-20 ma vor aprecia sau, cine stie, poate vor condamna atitudinea mea lipsita de verticalitate, si ar fi cel de-al doilea pumn al vietii ... Ce sfaturi astept acum de la voi? cum pot sa traiesc in continuare, cit de cit in echilibru si toleranta, cum sa reusesc sa ma impac cu mine insami, si sa uit trecutul, sa ma uit la el si prin el altfel, intr-o alta lumina, asa cum e el de fapt si a fost, sa nu mai am resentimente....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...