Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

citind, imi spuneam: nu se poate, tre' sa divorteze! cum sa traiasca asa? in nesiguranta, in minciuna...abia la penultima pagina mi-am dat seama ca nu am sa iti spun sa divortezi. timp de aproape un an, am avut un iubit care la un moment dat s-a culcat cu fosta lui iubita. noi ne iubeam enorm, faceam planuri de viitor, vroiam sa ne casatorim in max 1 an..era atent, iubitor, tandru, era perfect pt mine. m-a inselat, eu mi-am dat seama, l-am intrebat, el a fost sincer si a recunoscut.. m-a durut. mi-a zis ca nu a insemnat nimic, ca a facut-o pt ca i-a fost mila de ea, ca ea il iubeste, si ca a tot tras de el, si ca era intr-o stare jalnica.. in fine, sex de mila adica. i-am zis ca daca intr-adevar asa stau lucrurile, vreau sa ii spuna de fata cu mine ca nu a insemnat nimic sexul cu ea, si ca pe mine ma iubeste. a facut-o de dragul meu. asta nu m-a facut sa ma simt mai bine, si nici nu m-a ajutat sa trec peste durere. asa ca ne-am despartit. pot spune ca si acum, in clipa asta, daca ar veni la mine sa imi spuna : "hai!", as pleca cu el. eram pustoaica, si nu am gasit mecanismul de aparare care sa ma ajute sa trec peste. acum as face tot posibilul sa rezolv, daca situatia ar fi aceeasi. ideea e ca daca il iubesti, daca se poarta frumos cu tine, daca e "jumatatea ta", atunci vorbeste cu el. gasiti impreuna metoda de a trece peste durerea asta fara sa va lasati doborati. fa-l partas la ceea ce simti tu, fara sa il acuzi. spune-i ca vrei sa treci peste, dar ca vrei sa treci cu el, nu de una singura. nu face planuri dictate de logica, peste planurile inimii tale. fa asa cum simti. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by notquiteso [. mi-a zis ca nu a insemnat nimic, ca a facut-o pt ca i-a fost mila de ea, ca ea il iubeste, si ca a tot tras de el, si ca era intr-o stare jalnica.. in fine, sex de mila adica.
Cum vine asta? A avuz un raport intim cu una de mila ei? Hm, ce o sa faca daca l-ar agata zilnic o femeie pe strada implorandu-l sa o faca, ea nemaifiind atinsa de un barbat de x luni? Armasar la nevoie, de mila femeilor? [bang] De ras sau de plans?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista sex de mila, trust me. si nu, daca s-ar intinde in fiecare zi cu cate cineva, nu ar mai fi acelasi lucru. era vorba de fosta lui, cu care fusese 8 ani. in fine, nu asta conteaza. chestia e ca acum as incerca sa trec peste, doar cu el. daca actualul mi-ar face chestia asta, i-as rupe capul. conteaza foarte mult si cum este un om intr-o relatie, sa stii. un gest de tradare ramane un gest urat, insa nimeni nu e perfect si in afara de asta el nu s-a ferit deloc de mine. a avut curaj sa recunoasca, desi stia ca mai mult ca sigur ne vom desparti din cauza asta, insa nu a vrut sa ma minta. ne-am intalnit din nou dupa ani de zile si l-am intrebat de ce nu m-a mintit atunci. si mi-a zis ca i s-a parut ingrozitor sa existe minciuni intre noi, si ca daca a fost dobitoc si a facut-o, poate fi destul de barbat sa suporte consecintele. actualului ii inghit prea multe ca sa ii inghit si tradarea de genul asta. deci... stiu ca ma repet, dar tot i-as rupe capul. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Sa stiti ca nu am disparut... , mi-am recapatat linistea interioara, e bine intre noi, nu stiu de ce, dar e bine... ne iubim ca la inceput...chiar el imi spune ca din pacate, avem nevoie de momente de astea extreme, ca sa ne iubim iar ca doi nebuni... Poate o sa ma luati la banuieli, dar chiar incerc sa-l cred ca POATE, a fost intr-adevar ceva in neregula cu acel telefon si acele mesaje... am fost la un tip, mi-a parut credibil,real ce ne-a povestit, am stat cu ochii in patru, nu parea o intelegere intre ei, ca sa ma smechereasca, a zis ca si el, tipul, a fost sunat de persoane care ii spusesera ca le-ar fi trimis mesaje, pe care el niciodata nu le-a trimis, etc...deci... sa admitem ... Mi-am dat seama atunci cit ma iubeste... transpirase brusc, toata fruntea era o sudoare, avea disperare in ochi, i-am zis "vezi ce simti acum in suflet, vezi ce durere imensa iti produce niste mesaje....,le-am lasat special sa le vezi, stiam ca ai sa te uiti, oricum din moment ce nu m-am ferit nu e nimic, doar sa-ti arat ca oricind as putea cadea si eu in capcana..." apoi special, profitind de faptul ca copilul ma solicitase, am plecat si am dormit cu copilul in alta camera , dimineata l-am gasit trist, neodihnit, dormise singur si parasit... am facut dragoste atunci, dimineata, a fost disperat dupa mine, la prima mea imbratisare m- a si cuprins disperat, a fost ce mai sincera declaratie de dragoste pentru mine... Ce sa zic, acum m-am eliberat de tensiunea aia nebuna, nu mai vreau sa scotocesc cotloanele memoriei si ratiunii, am pus intr-un sertar toate probele si amintirile urite... oricum sunteti tare dragute, astept opinii cu acelasi interes... Argumente in favoarea lui, a sotului: -telefonul ala 90% apartine lui radu sau a fost la radu(vezi faza cu mesajul meu de santaj) - e un tip credincios, si imi aduc perfect aminte disperarea si sinceritatea si mina aia mare lipita de icoana, jurind, cu o pasiune... - nu s-a suparat niciodata pe investigatiile mele, mi-a zis sa ma duc si sa culeg date de oriunde vreau eu, de la oricine...oricum toti il privesc ciudat , cei pe care ii contactasem deja -urmeaza sa primesc listingul comandat de el pt mobilul lui pe trei luni in urma -chiar el zice, ca daca ar fi avut alte procupari s-ar mai fi apucat el de casuta de vacanta, pentru noi, "copilsii" lui- Desiur, argumente contra si semne de intrebare exista o mie, doar de aia am deschis subiectul, nu dati cu pietre, insa, Dumnezeu mai stie ce s-a intimplat....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kores am citit cu sufletul la gura povestea ta si ma bucur tare mult ca sunteti bine!!! Eu cred ca acum trebuie sa ai incredere in el sa te bucuri de prezent, fara sa te gandesti la viitor si fara sa suferi in avans pentru lucruri care ar putea aparea!!! Sunt cupluri care se impaca dupa rupturi mai mari si reale si traiesc fara probleme mai departe!! Ana Maria si Didi (Victor Stefan) [bonjovi](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KORES, ma bucur ca te-ai linistit ,nu mai astepta nici un informe,inchide toate amintirile astea in valiza neagra din pod ,las-o sa se umple de praf ,tu trinteste usa podului ,si fugi la copii tai si sotul tau si-mpreuna si fiti fericiti pina la adinci batrineti. deacum ce sa intimplat, au fost doar paie aruncate pe foc ca sa se aprinda iar dragostea. in fiecare lucru rau exista altul mai bun. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...