Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

si mai e ceva... de ce vreau sa stiu totul... mi se pare inaceptabil ca el care face dragoste atit de bine,e un partener intim foarte deschis si care vrea sa-mi fie mie bine, sa mai faca "acele lucruri" si cu aia... pai mie nu mi se face scirba??? eu m-am mai gindit in atitia ani, ca el e cam obsedat sexual, frate... dar vine a doua zi cind zic: dar ce in haremuri cum e, sau mai bine sa am jumatate din el decit deloc....mi-e jena de voi sa ma vedeti in ce hal am ajuns si judec dar vreau sa stiti totul ca sa puteti lua decizii in numele meu.... mi-e teama de reactia parintilor mei, de tristetea lor, tata e cardiac, viata lui atirna de un fir de ata, acum, de citeva luni, ar fi sigur un soc pentru el... week-endurile noastre pe care le petrecem de 2 luni numai acolo nu vor mai fi, totul ne va aduce aminte de el, pe ce a pus el mina.......ma intelegeti ca de el e legat totul??????................... sa le spun parintilor mei, eu ma usurez dar ii incarc cu o sarcina prea grea pentru umerii lor batrini.... referitor la mesaje, el spune CLAR ca NU le-a primit...ca NU e tefonul lui... aseara iar l-am adus la disperare, a zis ca nu mai suporta asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by kores [ dar vine a doua zi cind zic: dar ce in haremuri cum e, sau mai bine sa am jumatate din el decit deloc....mi-e jena de voi sa ma vedeti in ce hal am ajuns si judec dar vreau sa stiti totul ca sa puteti lua decizii in numele meu....
E foarte grav ceea ce afirmi. Cum adica SA TE MULTUMESTI CU JUMATATE? Pentru ce? Citesc si sincer nu-mi vine sa cred... Este incredibil: afirmi ca increderea ta in el a palit si cu toate astea nu vrei sa divortezi?!? Pai, cred ca te complaci in situatia asta... Toanca si [copil] Matei Alexandru 06.01.2006 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos"]poze[/url] http://www.dropshots.com/toanca http://www.dropshots.com/toanca1 http://www.dropshots.com/toanca2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala situatie. Dar eu nu inteleg un lucru ,daca tot nu vrei sa divortezi (pt ca il iubesti, sunt copiii la mijloc, parintii tai etc) de ce te chinui singura cu o groaza de intrebari al caror raspuns il stii si tu ? Din punctul meu de vedere exista 2 variante la situatia ta. 1- divortezi (asta asa face eu ) oricare ar fi consecintele. 2- ramai cu el si suporti tot ce face .Daca alegi varianta doi incetezi si sa-l mai urmaresti, incerci sa nu te mai gandesti la ce a facut (sau face )ca sa poti trai linistita. Anca mami de Buburuz Andrei[copil] (13.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/ancaspiri/album/576460762400186019/photo/294928804361245638/0"]Buburuzul Mic[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028"]Povestea Nasterii[/url] Cu totii traim sub acelasi cer , dar nu avem toti acelasi orizont.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa divortez, logica asa imi spune, dar disperarea de a ramine singura e mai mare... Mi-e groaza sa stiu ca peste citiva ani va duce la gradinita un alt coli de mina iar ai mei nu vor intelege de ce tati nu mai sta cu noi.........VOI MA INTELEGETI ??? ce durere simt eu ca sotie si preiau si durerea copilasilor mei??? cum as putea cauta un alt barbat, un alt sot linga care sa fiu fericita, cind stiu ca copliasii mei sufera dupa tatal lor... de aceea toanca gindesc asa, mai bine jumatate, adica doar tata la copii... si ajutor in casa, e f important pt moralul nostru ca femei, sa shimbe cineva o butelie, sa dea cineva o gaura cu bormasina sau sa repare o priza.... credeti-ma......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Situatia ta este intr-adevar disperata dar trebuie sa te linistesti ca sa poti sa rationezi. Esti disperata dar trebuie sa fii mai tare ca el. Parerea mea este ca trebuie sa incerci sa pari indiferenta chiar daca tu in sinea ta fierbi. Incearca sa ii dai impresia ca nu-ti mai pasa si ca in scurt timp ii vei plati cu aceeasi moneda, ca la fel de bine iti poti gasi si tu pe cineva, ca nu e decat o chestiune de timp. Repeta-ti faptul ca esti la o varsta minunata, ca esti frumoasa, desteapta si ca oricand un alt barbat se va putea indragosti de tine. Gandind asa vei incepe sa te si comporti in consecinta iar acest lucru va fi simtit si de catre sotul tau. Gandul ca la un moment dat vei putea fi in bratele altui barbat(si daca intr-adevar tine la tine, ceea ce eu cred)s-ar putea sa-l innebuneasca si sa nu-i mai pese de cealalta. Sincer, eu cred ca cealalta nu reprezinta pentru el decat o aventura,el te iubeste si faptul ca pana sa gasesti acel telefon nu ai simtit nimic spune multe. Poti sa inseli de multe ori din plictiseala,pentru variatie, pentru ca te-ai saturat de rutina de fiecare zi dar sufletul tau sa fie tot acasa. [url="http://photos.yahoo.com/gabriela 1969"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kores, eu zic ca nu controlezi nimic daca stii ce s-a intamplat. tu demult nu mai controlezi nimic. sotul tau controleaza totul. pana si acum cand dovezile sunt evidente. ai iluzia ca daca ai stii totul ai fi mai puternica, dar faptul ca stii ceva franturi te-a aruncat intr-un vartej din care nu stii cum sa iesi. opreste-te aici cu investigatiile, daca nu vrei sa cazi mai jos. sotul tau probabil stie tot ce ne-ai spus noua: pt tine si jumatate e mai bun ca nimic stie ca orice ar face, tu nu vei divorta. si el face...si tu nervoasa si suparata ierti. daca vrei sa ramai cu el, accepta-l asa cum e el, cum bine s-a mai spus. si nu-ti mai face tie rau. nu iti mai face scenarii de viitor, ca duce alt copil la gradinita.....tu ai capacitati de vizionar????? nimeni nu stie cum ii va fi viitorul, asa fiecare putem sa ne inchipuim orice pana ajungem sa si credem si sa suferim inutil. gandeste-te doar la prezent si la ce ai de facut acum. la tine in primul rand. eu iti urez succes si sa te linistesti curand
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kores, vorbeam serios ca ai talent la scris. Am deschis subiectul la birou si m-am trezit in plina furtuna sentimentala. Ai transmis pefect starea de spirit :) Eu cred ca trebuie sa te gandesti un pic care sunt prioritatile tale in viata; toate, nu numai cele legate de el. Cate dintre ele sunt legate de el(nu de un potential iubit/sot), de el, ca numai el stie cum...? nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabriela 1969
Poti sa inseli de multe ori din plictiseala,pentru variatie, pentru ca te-ai saturat de rutina de fiecare zi dar sufletul tau sa fie tot acasa. [url="http://photos.yahoo.com/gabriela 1969"]poze[/url]
perfect de acord cu asta, dar pt situatia asta s-a inventat "one night stand" eu nu cred ca ai o relatie de durata si sufletul ramane acasa sau DOAR acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"sUNT ATIT DE DERUTATA..." Asta este ce te defineste pe tine acum. De ce? "eu totusi vreau sa stiu tot, numai asa mi se pare ca detin controlul" Este o iluzie grava daca crezi ca poti detine controlul intr-o relatie. Cand o sa intelegi asta o sa reusesti sa te calmezi si o sa poti trece peste partea asta de cancan. Atunci o sa poti sa privesti cu calm, cu inima la relatia pe care o ai. Si inca un sfat, priveste cu sufletul, nu cu mintea, la ce vrei de la viata. La ce ii oferi tu sotului tau. La ce ii poti da tu da lui. Asta o sa te ajute foarte mult. Simplifica ca sa poti intelege ceva. Restul este doar energie consumata cu furie, disperare, durere, dragoste, iubire, ura,... Asa nu ajungi la nici un rezultat bun. Asta este cel mai important: "... il iubesc cu disperare, stiu ca ma iubeste, copiii il adora"!!! "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-ar fi inventat telefonul mobil, daca nu ar fi aparut si la noi in Romania...atatea casnicii ar fi fost salvate.Din pacate toate extra relatiile conjugale se pot dovedi si se intretin cu ajutorul tehnologiei avansate:dar mai ales prin sms si telefoane mobile.Din pacate....pana nu erau, am stat si noi mai linistite...acum foarte multe femei refuza sa mai citeasca sau sa umble in telefoanele barbatilor lor, de frica sa nu afle de escpadele si aventurile lor.E UN STRES CONTINUU, DACA STAI SI TE GANDESTI TOT TIMPUL...OARE CE-O FI IN TELEFONUL LUI,EI?...nu-i asa?.Mai bine sa nu afli...daca nu vrei sa te imbolnavesti.Sanatate si mergi inainte cu multa intelepciune.PA. chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...