Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

draga kores, spui ca te-ai multumi si cu putin, pentru copiii tai si pentru a continua planurile voastre de a ridica acea casa de vacanta, sa aiba cine sa skimbe o butelie la casa omului, etc... Cred ca te inseli si poate stii asta.Daca acum ti-e greu sa suporti gandul ca el, in intimitate ar face aceleasi lucrui cu alta ca si cu tine, cum ai putea trai cu acest sentiment ca tot ce-ti ofera afectiv e o minciuna? Crede-ma, in timp , aceste frustrari se vor acumula atat de tare incat nu vei mai putea ramane impasibila in fata lui si a copiilor.Cei mici vor vedea o mamica vesnic trista, poate ca tu vei rabufni din ce in ce mai des, vor aparea certuri intre voi ca adulti, nu cred ca vei putea face fata unei vieti in continuare(ani) stiind ca tot ceea ce continuati sa construiti (casa de vacanta, etc)nu va mai avea acelasi suport solid (al dragostei voastre)ca pana acum. Eu am fost in aceeasi situatie ca tine, aveam (am) doi copii si o incredere oarba in fostul sot, pana cand skimbarile lui de comportament in rau m-au facut sa banui ca are o relatie. Cand am aflat, al meu a izbucnit foarte violent(mainfestari pe care le avea si inainte, dar am pus pe seama alcoolului, in fine). Mi-am spus atunci ca, decat un exemplu de familie in care copiii mei sa nu vada doi parinti iubitori si responsabili , ci doar tensiuni(ca sa nu zic mai mult), mai bine divortez. Copiii tai poate sunt mici acum si nu inteleg decat ca tati nu ar mai sta cu voi, insa vor creste si, cu atat mai mult isi vor da seama mai tarziu ca intre parintii lor nu exista iubire, ci doar o relatie de compromis.Cat crezi ca vei duce disimularea fata de copii?si fata de toti cei care te cunosc? Ani in sir? Eu n-as trai asa, acceptand ceea ce spui tu , doar de dragul celor mici. Si-apoi tu meriti sa fii iubita si sa primesti la fel precum dai, iar daca sotul tau a facut asta inseamna ca nu te respecta si pe viitor nu exista garantii ca nu va mai face la fel. Un barbat care inseala, o va mai face si alta data. Mai gandeste-te.Eu am ales sa termin povestea , chiar daca mie mi-a fost extrem de greu(si inca imi e), am vandut casa, am plecat in alt oras si incerc s-o iau de la capat , doar eu si copiii, ajutati de parintii mei. Si eu am 34 de ani si doi copii si am pierdut material mult, dar am ales sa nu traiesc in minciuna.Vei suporta situatia in timp stiind ca el a tradat acel juramant de care mai spunea cineva aici? Iar parintii tai sunt in primul rand parintii tai, nu ai lui, nu te mai gandi la asta, ei te iubesc neconditionat, indiferent de decizia ta.Iti vor vrea binele, nu o viata in compromis, pentru binele lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Incearca sa iti revii fata draga si sa iti salvezi familia. Crezi ca e mai bine singura?In nici un caz! Asa un barbat rar mai gasesti! Sigur ca lumea poate sa scrie "io as divorta" ca doar nu o doare mana, dar in situatia ta doar tu stii ce e de facut. Daca te iubeste si il iubesti meritati sa fiti impreuna. Crezi ca te-ai simti mai bine daca a-i divorta? Poti sa bagi actiune,daca crezi ca il va speria bine de tot...eu stiu? Laura cu [url="http://img395.imageshack.us/my.php?image=turcia2006341co2.jpg"]LARA (10.05.04)[/url]& LOUISA(20.04.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va recunoaste pentru ca nu vrea sa divorteze. I-ai spus ca daca il mai prinzi o data divortezi, l-ai prins iar el nu vrea divort. Evident ca nu va recunoaste. Acuma logic vorbind nu mai ai nevoie sa recunoasca el, ca ti-ai dat si tu seama care e adevarul. Problema e: te-a inselat de doua ori, rezisti sa o faca si a nspea oara daca nu ai stii? Daca da spune-i ca tu nu vrei sa il mai descoperi si traiati fericiti. E clar ca tu nu vrei sa te desparti deci macar stabiliti o viata linistita impreuna. A, si din decenta ar putea sa nu se mai combine cu oameni cu care lucreaza. Discuta cu el despre ce vrei, da calm, ca in momentul asta eu zic ca ar trebui sa accepte ce ii ceri pentru ca nu vrea sa divortati. M-am intrebat intotdeauna, barbatii astia de daruie la toata lumea din dragostea lor macar folosesc prezervative? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,e ingrozitor.... ceea ce stiu eu din experienta mea e ca el nu se va schimba! stie ca l-ai iertat odata,o vei mai face si a doua oara si ....a n-a oara! Clover,din pacate barbatii astia care daruiesc la toata lumea din iubirea lor cea mare,nu folosesc prezervativul![bang] din pacate,solutia e doar la tine..... dar eu daca ar fi sa o iau de la capat nu l-as mai ierta si a doua oara pt ca nu se va schimba.... as merge la avocat si as intenta actiune de divort! chit ca nu ai sa o duci pana la capat,dar macar sa vada ca ai vorbit serios atunci cand i-ai spus asta(si te cred ca asa ai crezut!) ceea ce se petrece cu tine acum nu se poate explica si nici intelege,nici de tine nici de altii!!! e o situatie din care nu poti iesi decat atunci cand ai sa judeci rational,cu calm,cu mintea si nu cu inima!!! si el minte si jura (de ea nu discut!) pt ca "nu vrea sa te faca sa suferi" ...asa conidera ei ca fac bine mintind....oricum ce mai conteaza ca se jura pe toate icoanele?! eu iti doresc sa reusesti sa ajungi la un echilibru cu tine ca sa intelegi ce poti face mai departe! si ceea ce vei face va fi alegerea ta! si cu asta vei fi sau nu multumita mai tarziu! bafta Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu inteleg cum i-a trimis tipa mesaje lui icsulescu si nu lui, tu nu poti sa vezi ca mesajele au fost trimise catre numarul de telefon al sotului tau? Daca erau trimise catre nr. tel. al colegului sau al sotului se poate verifica f. simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxi,pai din cate am inteles eu,telefonul nu era cel uzual ... asta era special pt a discuta cu "tovarasea".... deci omu' s-a cumparat un alt telefon,o alta cartela si de pe asta trimitea si primea mesaje.... am inteles eu bine?! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok. L-ai prins. Stii ca este adevarat ca te inseala, stii ca minte, ca te va mai mintii su in viitor. Cu toata iubirea pe care zici ca o aveti unul pentru celalalt, intre voi exista minciuna si probleme care din cind in cind rabufnesc in excapade amoroase din partea sotului tau... Atunci... de ce toata tzigania asta cu dusul la biserica, jurat cu mina pe icoana cu lumanarea in mina?... De ce confrunti amantele si le pui sa jure cu mina pe icoana? La ce te ajuta asta?... "Si se jura ca nu fura si l-am prins cu ratza'n gura"... Pastrati un pic de demnitate si tu si el, ceva sfint si curat in tot iuresul de emotii pe care il traiti! Eu una nu as putea trai asa, as innebuni de-a binelea. E ca si cum as pune sare pe o rana toata viata mea. La naiba, ca doar nu sunt matzochista cu viata mea! E mai bine sa stai cu el si sa stii ca traiesti o minciuna? Parerea mea este sa te calmezi si sa judeci limpede urmatorul pas.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, deci si-a luat alt telefon si mesajele gasite de sotie erau primite pe acel telefon. Eu intelesesem ca au fost TRIMISE de pe acel telefon. Atunci teoretic e posibil ca telefonul sa nu fi fost al lui. Eu zic ca nu e sigur ca l-ai prins atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...