Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

uite ce scrie kores mai relaxat si jenat mi-a spus ca sotul meu venise la el inaintea mea cu 2 ore si-l rugase sa-l acopere cu aceiasi poveste ca el radu i-a dat telefonul la reparat..... deci,sotul ei a inventat ca ar fi telefonul lui Radu...si acesta santajat a recunoscut ca e o minciuna.... am inteles bine? yo asa zic.... Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
telefonul era al amantei, mesajele erau in "cutia" cu "mesaje trimise", si fusesera trimise pe nr de telefon al sotului ei. cel putin eu asa am priceput. kores, din punctul meu de vedere, la ora asta doar doua lucruri conteaza: 1. faptul ca si tu ai recunoscut ca pina sa gasesti tel buclucas nu aveai nici o indoiala ca ar fi posibil ca sotul tau sa te insele (urasc termenul asta), pardon, sa aiba o relatie extraconjugala, pentru ca simteai ca va iubeste si pe tine si pe copii, pentru ca era prezent in casa si fizic si afectiv, pentru ca totul era roz 2. cit de grava este pentru tine o relatie extraconjugala a sotului tau (sau posibilitatea ca aceasta sa existe), in conditiile in care, cum am spus mai sus, in casnicia voastra totul decurge normal: sex, copii, bani in casa, tandrete, atentie, implicare in viata familiei etc daca TU crezi ca poti trece de acum incolo senina peste faptul ca exista posibilitatea ca el sa aiba cite o relatie extraconjugala tot restul vietii voastre impreuna (dar pe care sa nu-ti dea niciodata motiv sa o banuiesti), atunci inceteaza cu tortura (ta si a lui) si vezi-ti de viata in continuare, bucura-te ca ai alaturi un barbat care nu lasa ca o relatie sexuala cu alta sa ii afecteze viata alaturi de familie (ca sint altii care cind isi gasesc amanta nici nu mai dau pe acasa). dupa cum ai reactionat (si inca mai reactionezi), chiar daca de data asta te vei controla si vei trece peste acest episod, banuiesc ca si pe viitor vei fi suspicioasa, vei umbla in telefoane etc. nu ma intelege gresit, nu-ti fac o vina din umblatul in telefonul sotului tau sau in cel pe care l-ai gasit in buzunarul lui...doar ca eu nu as face asa ceva. pe mine daca ma roade curiozitatea ce e cu tel ala nou, il intreb si ma multumesc repede cu raspunsul "mi l-a dat cineva sa-l dau la reparat". povestea cu apartamentul...mie imi da de gindit. daca intr-o perioada in care toate erau bune si frumoase tu ai considerat necesar sa iti iei masuri de precautie...inseamna ca tu nu ai trecut peste episodul vechi cu secretara care incalzea mincarea. pe de alta parte, fara sa incerc sa-i iau apararea, daca el a fost ranit atunci de pretentia ta si daca, in ciuda relatiei extraconjugale, se comporta absolut normal si fara sa dea nimic de banuit, inseamna ca intr-adevar va iubeste pe tine si pe copii. ce sa zic...cred ca majoritatea barbatilor nu spun nu daca li se ofera ocazia unei relatii extraconjugale, atita timp cit au senzatia ca nu le va afecta casnicia. cred ca pentru cei mai multi dintre acestia, relatiile extraconjugale au cu totul alte motivatii decit "indragosteala" de amanta sau nemultumirile/lipsa de atractie/dragoste fata de sotie. oricum, mingea este exclusiv in terenul tau. fiecare dintre noi ti-a spus cum ar reactiona EA daca ar fi in situatia ta. eu, sincer, nu as divorta si as inceta cu "scenarita" si cu scandalul in casa. dar...eu nu as fi umblat in telefonul ala, nu as fi apelat la prietenii lui, nu m-as fi dus sa o pun la zid pe amanta. tine minte: tu decizi cum iti vei continua viata, si astea sint probleme care se discuta in casa, in familie. ce-ai vrea sa afli? cum ii spune ei in pat, ce-i face, ce-i place ei, sau ce? o ameninti pe amanta ca ii vei spune sotului ei...mare scofala, se va adauga pe lista inca un om care nu poate sa doarma noaptea, dar pe tine CU CE TE AJUTA? iti urmarim cu atentie povestea si cred ca fiecare dintre noi (daca nu toate, eu sigur) te va sustine moral indiferent de decizia pe care o vei lua. dar este timpul sa iei o decizie, nu sa iti smulgi parul din cap. si oricit ai suferi, vorbeste cu noi, vorbeste cu o prietena...dar lasa-i in plata domnului pe colegii de servici si pe amanta, ca te pui intr-o situatie jenanta si degradanta in primul rind pe tine !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, inca nu am gasit butonul edit[bang]... "...in casnicia voastra totul decurge normal: sex, copii, bani in casa, tandrete, atentie, implicare in viata familiei etc" ...nu trebuia sa sune in ordinea asta[alcool]...era "copii, implicare in viata familiei, atentie, tandrete, sex, bani in casa" sau...asa ceva[mariaj]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Kores, iti pot spune eu de ce neaga - pentru ca este (scuza-ma) tampit, ca orice barbat prins asupra faptului. Barbatii prinsi asupra faptului ori devin violenti ori neaga ca si cand ei sunt curati ca lacrima, dar intr-o maniera complet tampita! Pentru ca si eu am trait-o pe pielea mea, si nu imi venea sa cred. Prima data, cand i-am gasit niste poze pe laptop, s-a jurat ca nu stie ce e cu persoana respectiva acolo, si ca, mi-a spus atunci, responsabil ar fi download-atul de pe internet, ca, vezi doamne, toti share-uiesc toate tampeniile in foldere cu nume de filme si muzici, si alte tampenii. L-am crezut. Pana la urma tot l-am prins, si nici nu m-am straduit. Pentru ca a fost suficient de tampit sa foloseasca aceeasi parola ca la mailul pe care i-l cunoasteam La fel ca si tine, i-am spus ca a doua oara divortez. A doua oara l-am prins intentionat. Adica am creat eu conditiile sa il prind, pentru ca a fost atat de tampit incat sa muste o momeala. Si ce crezi? Normal, parola nu mai era aceeasi, dar l-am sunat imediat - mi-a fost ciuda sa mor, pe mine, ca nu am putut rabda sa ma duc chiar sa il surprind la intalnire.... L-am sunat, i-am spus ca s-a dat de gol, si i-am spus sa imi spuna si acum care e parola, pentru ca stiam ca accesase contul secret (pentru ca telefonul, era suficient de grijuliu sa stearga mesajele, iar in memorie nu apareau numere necunoscute, dar nu pot fi sigura ca numarul vreuneia nu era ascuns sub un nume de barbat... ca am intalnit si trucul asta...), si CE CREZI ca imi spune???? Ca A UITAT parola! A tinut-o pe asta cu "am uitat parola" vreo 15 minute, timp in care eu turbam la capatul telefonului. A negat, a negat, pana cand "si-a amintit-o"!!! Deci, crede-ma, cand nu sunt violenti, sunt tampiti. Imi pare rau ca te doare, dar o cale trebuie sa alegi. Eu am ales sa il iert si a doua oara - in fond, e un tatic grozav, un sot minunat, gospodar,.... parca vorbesti de al tau :) Asta se intampla acum 4 ani, si pana acum, nu am mai avut semne sa mai fi calcat stramb, dar tocmai ii mai pregatesc o supriza. Daca il prind a treia oara ii fac bagajele. Sper pentru binele lui, a treia oara sa nu mai fie tampit....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca important este de ce nu recunoaste. Probabil nu o face pentru ca ar urma discutii justificative pe care vrea sa le evite. Daca recunoaste va ploua, probabil, cu de ce, de cind, cum a putut, etc. Nici la astea n-ar avea un raspuns care sa rezolve din lucruri. Si prefera sa ramina "blocat" la negare. Dar si daca recunoste, si daca nu, situatia este la fel de clara. Si pasul urmator il decizi tu, in functie de cit de importante sint calitatile lui comparativ cu faptul ca e infidel. Pentru ca infidelitatea nu trece, ca o raceala. Si nu, nu e provocata de atitudinea ta. Sau de casnicia voastra - din moment ce ii place in casnicia respectiva si nu e dispus sa se desparta. Este provocata doar de EL, e un defect al lui, probabil nevindecabil, si poti sa te obisnuiesti sa traiesti cu ideea ca e un sot si un tata bun dar periodic vor mai aparea "pasi laterali" sau sa te desparti. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu draga kores, 1:daca il iubesti,tine de relatie si lasa lucruirile asa cum sunt,numai sapa ca sapi degeaba 2:daca esti cicalitoare si cauti sa descoperi adevarul nu faci altceva decat sa distrugi totul ce ai cladit cu el pana acum si sa ii indrumi pasii foarte elegant catre casa doamnei cu pricina ps:cu indiferenta vei castga faorte multe,adevarul va veni de la sine! succes! oficial mi -e bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui sa te linistesti intai, acum e clar ca nu poti lua o decizie, din mesajele tale se vede ca esti foarte ranita. Experienta fiecaruia e strict personala si din pacate in cazuri din astea nu exista o reteta sau o solutie universal valabila. Daca o sa mai insele? Probabil ca da, dar la fel de probabil ca ceea ce se intampla acum intre voi ii va fi lectie pe viata si daca intr-adevar te iubeste o sa aibe mult timp imaginea ta de acum in minte si nu va mai vrea sa te faca sa suferi din nou si sa va piarda. Ceea e cel mai important acum e sa te linistesti tu si sa poti sa "cantaresti" lucrurile: poti sa treci peste faptul ca te-a inselat si te-a mintit si sa conteze ca e totusi un sot si tata foarte bun? Poti sa mergi mai departe si sa alungi neincrederea , poti sa te uiti in ochii lui si sa vezi acelasi barbat pentru care ai face totul? Si multe alte intrebari pe care sigur le ai si tu in minte acum, dar la care trebuie sa-ti raspunzi singura si nu acum in momentul asta in care toate sunt atat de puternice in mintea si inima ta. Spui la un moment data ca vrei sa-l faci sa sufere, e doar o reactie de autoaparare, nu te-ar face sigur sa te simti mai bine, pentru ca-l iubesti si daca el sufera o sa suferi si tu. Capul sus, fetele de aici te sustin, trebuie sa fii foarte puternica pentru tine, pentru copiii tai si pentru ce o sa fie in viitor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentu toate mesajele voastre... inca o data realizez ce unite suntem noi femeile(cinstite) la greu... Pentru ca v-am spus ca va tin la curent va mai povestesc in continuare Aseara l-am provocat iar la o discutie...a inceput prin a fi tot nervos, agitat, vecin cu violenta, a incercat cu ochii scosi din orbite sa ma faca sa INTELEG ca nu e real nimic..dupa doua saptamini si dupa toate mesajele d la voi, am fost rece, calculata, stapina pe mine, n-am mai fost patetica... cred ca simtind stapinirea de sine din mine, a mai zis odata ca gata , s-a saturat si pleaca, nu a mai luat cheile sa plece, s-a mai invirtit prin casa, s-a mai dus in dormitor si a mai stat cu copilul la desene, dupa 10 min a revenit in bucatarie, eu puneam niste socata in sticle, s-a oferit sa ma ajute, a fost fff grijuliu, priceput ca de obiecei, (nu reusisem sa ma descurc cu furtunul de tras), apoi dupa ce am terminat, s-a apropiat usor, a incercat sa fie f tandru, si-a cerut scuze ca s-a enervat... apoi ca niciodata in cele doua saptamini, nu a mai urlat, nu a mai fost pe fuga, nu a mai fost nervos... am vorbit asa cum trebuie un cuplu sa vorbeasca... va spun la noi comunicarea nu a fost punctul forte, deci el nu e omul care sa stea la un "pahar de vorba", sa despice firul in patru, sa faca scenarii, caracterizari intrepretari....asta recunosc e f grav pentru el... adica si daca e vinovat pe nedrept el nu se apara cu inversunare.... Aseara mi-a raspuns la toate intrebarile... Mi-a spus ca nu intelege ce este cu acele mesaje de pe telefonul buclucas, a spus ca a mai auzit ca unii hackeri in telefonie mobila sparg coduri, redirectioneaza, se infiltreaza in alte numere(????!!!!) in sprijinul acestei afirmatii are o singura circumstanta atenuanta...care si pe mine m-a socat... in ziua in care v-am povestit ca am trimis acel mesaj lui radu santajindu-l ca-i spun nevesti-si de marturisirea lui catre mine ca are o prietena, el m-a sunat imediat...etc... Eu am salvat acel mesaj in tlefonul meu si intimplator a doua zi m-am uitat la caracteristicile, detaliile sub care a fost salvat acel mesaj... eu trimisesem mesaj catre nr real radu si... la sender mie mi-a aparut cum ca as fi trimis la nr XXXX(adica nr care mi-a stricat viata intr-o secunda)... de ce ? ce anomalie a fost, ce concluzii sa trag? aici am ramas muta de uimire...daca n-ar fi fost telefonul meu.... Concluzia mea e ca acest radu le redirectioneaza, le manevreaza, nu stiu ce se intimpla.... deci telefonul XXX,este al lui, era la el...daca n-ati inteles scuzati-ma, deja lucrurile sunt incilcite rau, numai cine e implicat le poate intelege... Cind am fost la Vodafone, au ridicat din umeri...au trimis in prezenta mea un mail la centrala cu problema: o abonata spune ca a trimis un mesaj de pe abonament VODAFONE la un nr de Orange, l-a salvat, iar in detalii mesajului salvat el nu apare trimis catre acel orange ci catre un numar de cartela Vodafone....... spuneti si voi ce virtej ametitor m-a cuprins....sunt complet derutata... Mi-am facut planuri aseara cu sotul, o sa mergem la un smecher care stie tertipuri sa ne lamureasca ce e cu mesajele din telefonul acelui radu catre sotul meu, vom merge la vodafone sa facem o plingere cu problema noastra, el ca titular va cere facura cu listingul pe 3 luni in urma.. il vad disperat, ceva in ochii si in glasul lui imi spune ca are si 10% macar dreptate, Ne-am facut iarasi declaratii, am vazut ca ma iubeste disperat, mi-a zis ca il doare ce am facut cu investigatiile mele, toti colaboratorii si colegele cele doua de servici sunt nervoase, tifnoase, nu-l mai saluta, nu-i chiar suparat pe mine ,zicea, dar il doare ca din nimic, viata noastra s-a tulburat... A zis ca seara trecuta sa fie momentul zero, a urmat o seara minunata... nu pot sa va mai scriu... o sa revin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...