Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

Da, draga Clover, ma ghidez cu speranta intotdeauna. Nu renunt usor. Dau o sansa, dau nou, dar o suta nu dau niciodata. Si totusi, refuz sa fiu doborata. La mine, nu stiu daca situatia este foarte asemanatoare - in sensul ca dovezi "fizice" nu am avut, iar el a negat, evident - si sincera sa fiu, mi se pare plauzibil. Dar pentru mine nu conteaza daca are loc o relatie efectiv, fizica, fie ea aventura de o noapte sau implicare de durata. Pentru mine este la fel de grav sa porti corespondente intime, sa flirtezi - ma rog, daca o faci intr-o zi, nevinovat, e una, dar la sotul meu povestea a durat cateva luni, asa ca nu mai e "nevinovat" Sigur, pana la urma a recunoscut implicarea lui in tot acest "joc periculos", si mai ca s-a pus pe bocit (el chiar ne iubeste!) si s-a jurat cu cerul si pamantul ca nu va mai repeta (nu l-am dus la biserica). Sau, poate ca era doar speriat ca ii pun bagajul la usa - ceea ce am fost la un pas de a face. Acuma, mingea e in curtea lui. Dar, cum spuneam si la alt subiect, eu una cred ca e imposibil sa il mai iubesti ca inainte. In plus de asta, eu prefer sa stiu clar cum stau lucrurile - nu tin pe nimeni cu forta langa mine. are chef, bine, nu, adios. In nici un caz nu prefer sa am eu nopti nedormite. Eventual, il tin treaz langa mine pana i se acreste, si tot cedeaza pana la urma....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici eu nu cred in monogamia barbatului chiar daca noi femeile ne-o dorim si speram toata viata in ea. Dar e o mare deosebire intre o aventura pentru ca i s-a oferit pe tava o "prospatura" si o relatia aproape paralela cu casnicia in care amanta devine practic a doua sotie. Cartile se afla exclusiv in mana ta. Incearca sa te linistesti, sa accepti cosmarul ca fiind realitate si apoi sa-ti clarifici prioritatile. Este clar ca nu ai cu cine discuta pentru a afla ce l-a determinat sa calce stramb a 2-a oara si daca tu consideri ca ai facut tot dar absolut "TOT" pentru casnicia voastra si pentru relatia voastra si nu ai nimic sa-ti reprosezi inseamna ca omul e defect. Ori il accepti in continuare cu convingerea ca undeva, candva circul se va repeta ori pui punct si o iei de la capat. Nu spune nimeni ca e usor e al naibii de greu dar viata traita in minciuna nu te ajuta cu nimic. Si ATENTIE e vorba de viata ta !! S-ar putea sa fie mai atent data urmatoare dar s-ar putea la fel de bine sa-ti spuna el PA cand o sa ai 40-45 de ani si tot cu 2 copii vei fi si tot va suferi toata lumea. Depinde doar de tine ce vrei?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kores, ce spui tu e cam SF, totusi, sint sigura ca exista capacitea tehnica de a manipula datele respective - dar nu sint sigura ca asta s-a intimplat in cazul tau. Apropo, pentru ce era trimis telefonul respectiv la reparat? Si de ce crezi ca proprietarul telefonului nu ti-ar fi spus ca telefonul ala e bezmetic, si ar fi preferat sa-ti confirme ca sotul te inseala? Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,doar o mica lamurire : exista "transferul de apel catre alt numar fix sau mobil " ,asta e axplicatia mesajelor trimise la un numar si primite la altul.Eu fac asta ,adica transfer apelurile ce vin pe fix acasa la mine pe mobil cand nu sunt acasa ,deci cine suna acasa de fapt suna pe mobil. Kores Imi pare bine ca ai reusit sa fii cat de cat mai calma si incearca sa continui. Pentru mine e foarte clar ,problema este Radu si cel ce inseala este tot Radu. Sotul tau doar il acopera stangaci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit si...pare credibil ca te insala.Si sotul meu a parut initial ca doar isi acopera un coleg.Mai apoi...nu acoperea pe nimeni,chiar el era protagonistul.Nu stiu ce sa-ti spun.Decit cu calm,stai de vorba iarasi si iarasi.Gindeste-te cum a fost in ultima vreme-ca atitudine,ca timp petrecut acasa,la serviciu,ia factura detaliata...Calmitatea ei pe mine ma face sa cred ca e implicata.Si amica mea-respectiv amanta sotului-a fost foarte calma cind am stat de vorba si respectuoasa.Unde mai puneti ca si-a cerut si scuze pentru incident,vezi Doamne nu fusese nimic decit o incurcatura!A naibii incurcatura!Pune cap la cap lucrurile cu multa rabdare si ceea ce este mult mai important,ai grija de tine. Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by redi
Buna ,doar o mica lamurire : . Pentru mine e foarte clar ,problema este Radu si cel ce inseala este tot Radu. Sotul tau doar il acopera stangaci.
Redi, sa zicem ca telefonul e al lui Radu.Cum sa insele Radu, cu cine cu sotul meu????! acele mesaje sunt de pe telefonul lui Radu, sa admitem ca e al lui Radu, scrise de o femeie pt sotul meu(numarul sotului meu)... sau de ce sa-l acopere sotul meu?? nu te inteleg... De ce sa-mi tese mie radu acea poveste cu sotul meu care i-a turnat povstea pt mine...numai daca acea prietena a lui radu este amanta sotului meu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kores ,tu stii toate datele problemei ,i-a in considerare aceste transfere de apel si gandeste-te daca au fost posibile .Incearca sa o vezi ca o circumstanta atenuanta ,ai mai spus si ca acest Radu a fost intimidat la santajul tau ,s-a pierdut ceea ce sotul tau nu a facut. Eu asa vad lucrurile ,cum am spus . Ai deschis PM ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va ajut cu o recapitulare: 1.sotul meu a primit de la radu un telefon mobil pentru a i-l repara(ei fiind colaboratori, sotul cunoscind un depanator bun) 2. in arhiva acelui telefon erau mesaje de la acel telefon-al lui radu?- catre numarul sotului meu 3.radu nu recunoaste ca e telefonul lui, sotul meu spune clar ca e telefonul lui radu Eu zic altfel,1. al oricui ar fi telefonul de ce contine mesaje catre sotul meu, mesaje pe care el zice ca nu le-a primit niciodata??? 2.De ce eu, cu mina mea, trimitindu-i lui radu un mesaj mi-a aprut ca l-am trimis exact la telefonul buclucas(concluzia : clar este telefonul lui radu, el isi reirectiona mesajele, vezi:ii scriu pe un nr , se arhiveaza ca trimis catre cel in disputa, iar el imi raspunde tot pe nr la care il trimisesem.... ) 3. sotul meu e dispaerat, spune ca cineva ii joaca feste, ca NU a receptionat mesajele....eu pe cealata parte recitesc mesajele si imi dau seama ce izbitor seamana cu situatia lui de la serviciu cu colega....) va multumesc tuturor celor care incercati sa ma ajutati in demersul logic al acestei probleme...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte incalcit imi pare.. Tocmai am citit despre [url="http://www.gsm-magazin.ro/?p=productsMore&iProduct=4"]adaptorul dual sim[/url]..nu prea ma pricep eu..dar parca s-ar potrivi ca ar fi telefonul lui Radu si ar schimba cartelele.. Mai ramane o necunoscuta..de ce mesajele sint trimise sotului tau..e cam greu sa se intample 18 erori. Daca el il acopera pe Radu, ar face mai bine sa-ti spuna..pentru linistea si fericirea familiei voastre.. Altfel..intr-adevar suna cam ciudat. Poate cineva care se pricepe la telefoane, mesaje, redirectionari (apropos ..se directioneaza si mesajele, nu numai apelurile?) are vreo idee... [flo] Aamu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa revin sa va mai dau detalii... eram la serviciu si deja intrasera colegii la griji ce tot tastez eu de zor Aseara parea asa credibil totul...mi-a spus chiar ca respectiva,presupusa amanta dupa 3-4 zile de cind eu am avut discutia cu ea,desi eu am rugat-o sa nu-i spuna,a avut prilejul sa-i spuna ca "uite mai a a venit nevasta-ta la mine si imi spune ca traiesc cu tine, vrea sa-i spuna si lui barbat-meu, sa vezi ce scandal o sa iasa..." mai zice el ca i-ar fi spus ca nu mai are ce sa vorbeasca cu el...-varianta lui.... uite deja de aseara pina acum,desi ma topisem , azi sunt iar rece si rationala,mi-e teama sa nu redeschid iar discutiacu el. Sa va mai spun ca a mai zis ca el nu se uita in telefonul nimanui, cindl-a luat de la radu daca eu cred ce zic altii decit sa-l cred pe el sa ramin cu ei...daca eu asa am hotarit Toate ca toate, mie mi se pare ca daca nu ma duc peste ea(desi nu mai am acelasi curaj si indirjire ca acum 10 zile)sa-mi spuna varianta ei, nu ma pot linisti....stiu ca deja v-am plictisit,o sa ma opresc aici cu postarile...devin ridicola stiu...scuzati De unde sa stiu eu ca ei au terminat relatia??poate asteapta doar sa ma potolesc... Ce sa mai, o samai intru la subiect sa va maipovestesc deznodamintul daca mai sunteti curioase.... I-am cerut ajutorul sa-mi caute un monitor, ca restul cumpar eu, ca sa pot avea internet acasa...i-am spus ca am vorbit cu voi pe forum... mi-a zis sa-i listez si lui, e curios ce ati zis, mai ales ca ,i-am zis eu, majorityatea ati spus ca e vinovat... sa va mai spun doar ca pentru el,la 22 aniam fost prima femeie, dar si ca tatal lui a inselat-o pina acum la 60 ani pe soacra-mea.......... Aseara mi-a zis ca el nu mai poate da ochii de rusine cu cele doua colege , ca nu-i mai vorbeste niciuna, i-am zis ca o sa vin in birou la ele sa-mi cer scuze, dar ca il chem si pe el, si a zis ca ii e jena sa vina...... cind ma "aud" povestind imi dau seama singura ce naiva sunt........ Si totusi ce dovezi pot avea ca e nevinovat, ce probe sa mai caut??? dar e naiv(??!) nu stie cind trebuie si o limita... nu trebuie sa faci masaj unei femei colaboratoare chiar daca te-a rugat(un alt episod...), nu trebuie sa mergi impreuna cu colegele la o colega operata(exact presupusa amanta) la spital , etc Cu toate aceste hibe ,ramine un sot atent, tandru, un tata care poate sa-ti rezolve orice problema,milos,iubitor, afectuos,; vedeti de ce mi-e greu sa renunt la el, pinala proba contrarie ramine totusi durerea in suflet ca, da, il alung, dar voi fi vreodata sigura ca nu am gresit, ca nu am luat in considerare ca a spus adevarul si nu a primit niciodata acele mesaje nenorocite din acel tert telefon blestemat........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...