Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l-am prins.... DE CE nu recunoaste???


Recommended Posts

quote:
Originally posted by pisigri ... daca, in ciuda relatiei extraconjugale, se comporta absolut normal si fara sa dea nimic de banuit, inseamna ca intr-adevar va iubeste pe tine si pe copii.
Ba din contra, mie mi se pare ingrozitor faptul asta; adica mi se pare ca el e 'periculos' daca e asa un actor bun; daca dadea indicii, stia femeia la ce sa fie atenta pe viitor; dar, daca o sa o insele in viitor, cum poate ea sa-si dea seama? Cum va putea avea incredere in el, acum, cand stie ce bine se poate ascunde?! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pisigri, va trimiteti, cumva si sms-uri de amor? 18??? Ce mai tura-vura, omu'-i vinovat pana-n maduva oaselor. Nu recunoaste pentru ca nu e destul de 'barbat' sa recunoasca; bine ca s-a simtit 'barbat' sa insele... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kores
de aceea toanca gindesc asa, mai bine jumatate, adica doar tata la copii... si ajutor in casa, e f important pt moralul nostru ca femei, sa shimbe cineva o butelie, sa dea cineva o gaura cu bormasina sau sa repare o priza.... credeti-ma......
mai mai asa gandea strabunica mea...nu e admisibil sa nu divortezi ptr ca vrei un ajutor in casa, cheama un electrician ca sa repare priza, instalator ptr bormasina si cheama vecinul pentru butelie...zau. In rest, depinde ce vrei tu, alegerea este a ta..daca poti sa treci peste, e ok, daca nu...va fi greu, va trebui sa decizi si... fiecare pe drumul lui. 'Success' comes before 'work' only in the dictionary [url="http://dreamaway1.myphotoalbum.com/albums.php"] To and Me[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu redirectionarea sms-urilor e credibila pt mine (nu stiu daca se poate, tehnic vorbind, eu stiam doar de apeluri). Ce e ciudat este faptul ca sotul tau spune ca nu stia de ele...cum adica?????xxx ii trimitea sotului tau si le primea Radu????Brrrr, nu inteleg nimic!!!Nu era mai simplu sa aiba si Radu si gagica cate un telefon numai pt "nebunii", fara intermediari?? In fine...uite cum vad eu lucrurile: daca sms-urile sunt singurul "indiciu" pana acum, calmeaza-te putin. Trage aer in piept...Sub nici o forma nu face scene la serviciu la sot si de fata cu copii. Asta e inadmisibil. Copii nu trebuie sa vada lacrimi si nervi, pentru ca tu poate o sa te impaci cu sotul dar copii nu uita astfel de lucruri. Iar daca mergi la sotul tau la serviciu eu zic ca tu te pui intr-o postura jenanta. Deci: NU! Daca tu crezi ca te inseala si simt ca asta crezi, atunci nimic nu te va putea convinge de contrariu...Io sincera sa fiu nu cred ca m-ar fi dus capu' la faza cu juramintele in biserica, dar daca s-ar fi intamplat as fi crezut si gata, terminam nebunia! A, inca ceva: relatiile cu cei de la serviciu evolueaza adesea in forme pe care altii din afara le pot considera suspecte, desi sunt nevinoavate "glume din interior". Nu mi se pare nimic rau in faptul ca s-a dus la colega la spital...cred ca si sotul meu ar fi facut la fel. Iti doresc multa putere si mult calm pentru a depasi situatia critica in care va aflati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu imi spune ca la ultimele modele de telefoane este posibila redirectionarea SMS-urilor. Iar faptul ca tu ai trimis SMS lui Radu si a ajuns in telefonul buclucas deja ridica un mare semn de intrebare. Eu zic, inainte de a hotari ce vei face mai departe, sa mai studiezi putin problema acestor telefoane. Acum unde este acel telefon? Nu mai poti incerca un SMS catre Radu, sa vezi ce se intampla?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea desi... numai Dzeu stie cm as reactiona daca as fi in situatia ta. Poate o sa vi se para off-topic, am vazut un film [:D] frantzuzesc la HBO, chiar de 2 ori, in care sotia descopera ca sotul o inseala.aveau un copil, o casnicie super, se intelegeau de minune si pac... afla ca o inseala. Ce face: nu ii spune lui absolut nimic, isi ia o vacanta, pleaca cu copilul cateva zile.In acest timp isi imagineaza viata dupa divort, statul cu chirie, impartirea custodiei copilului.In fine, se intoarce, hotaraste sa ramana cu el si nu discuta absolut nimic cu.El o vede mai trista,apatica, dar nu intr-atat incat sa ii dea de banuit.Se muta la tzara iar el continua sa o insele. Culmea ironiei, in grupul lor de prieteni ea era perceputa ca fiind cea mai de gasca nevasta, ,ceilalti il invidiau pe el pt. o asa sotie. Mi s-a parut absolut ideal sa ai taria sa faci asta, sa mergi inainte ca si cand nu ar fi nimic pentru ca il iubesti si nu vrei sa divortezi. In fine, nu stiu daca in realitate poate cineva sa faca asta, totusi...[:)]viata bate filmul, nu?[:(] Ile [gravi] 32 si Victor [bicla] ( 22 dec 2005) AMR 08 sapt. [batetoba] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Paste 2007 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kores, Ciudatenii in telefonia mobila s-au mai vazut. Ca si barbati care inseala si nu recunosc. Ai tot dreptul sa fii furioasa si sa te manifesti, sa fii geloasa si altele asemenea, pe care le-ai pomenit. Cred ca te omoara nesiguranta, dar hai sa o luam si altfel: daca zici ca ar mai fi 10% in discutie, ar trebui sa te ponderezi. Pentru tine, pentru voi. Cam atat as putea sa te sfatuiesc, restul depinde de tine si de sotul tau. Un lucru e clar: nu cred ca ar vrea cineva sa fie in pielea ta, indiferent de sfatul pe care ti-l da. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va spun sincer ca nu mi-e clar cine a directionat unde. Intelegerea mea e ca mesajele catre radu ajung la telefonul buclucash. sa ma corecteze cine a inteles mai bine. eu cred ca aceasta directionare a fost facuta DUPA episodul exploziv al lui kores. Radu de comun acord cu sotul inculpat. Radu il ajuta. Acum zic eu ca tot ai discutat cu oricine de la mic la mare la servici, ce mai conteaza daca o apelezi si pe sotia lui Radu? probabil ca Radu nu l-ar mai acoperi si ai putea totusi afla adevarul. apoi nu inteleg ceva...nu se poate afla cui apartine telefonul ala si cine plateste pt el? sub ce nume e inregistrat? eu nu-s de acord cu zicala "toti barbatii inseala" spusa mai ales de cineva care inseala. ala vrea circumstante atenuante pt comportamentul sau. kores, daca admite ca te-a inselat, care e urmatoarea ta mutare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai trait un soc. Si faptul ca nu e primul nu face decat sa dubleze durerea. Pe de o parte nu te simti in stare sa renunti la viata pe care ati construit-o impreuna, la proiectele voastre, la imaginea voastra in fata copiilor tai si a parintilor vostri. Dar daca ai fi putut sa treci peste asta, asa cum iti doresti sa o faci, nu te-ai mai zbate atat pacalindu-te pe moment cu explicatii absurde. Remember : adevarul e simplu, nu intortocheat. Explicatia cea mai simpla este cea mai probabil adevarata. Stiu ca vrei cumva sa se termine cosmarul si intr-un fel ti-e dor de zilele linistite cand nu stiai. Dar poate o parte din tine s-a trezit, asta e partea care simte ca i-a fugit pamantul de sub picioare, ca a pierdut controlul propriei vieti. Pentru ca nu putem si nici n-ar trebui sa vrem sa controlam pe alti, putem doar sa controlam ca deciziile pe care le facem sunt rational benefice pentru noi si ca suntem in stare sa traim cu ele. Iar partea cea mai durereoasa este cand altii iau aceste decizii pentru noi. Esti inca in soc si nu cred ca e perioada cea mai potrivita de a lua decizii, fie de a ierta fie de a pleca. Ia o pauza. De el, de voi. Dormiti separat. Regaseste-te pe tine, nu pe sotia tradata, nu pe iubita inselata. Pe tine. Tu . Ce vrei tu, ce esti dispusa sa accepti. Ce iti doresti. E evident ca il iubesti, si asta e motivul pentru care nu vrei sa te desparti de el. Nu pentru ca are dantura perfecta, e bun la casa omului sau pentru ca n-ar exista altul mai bun. Dar acorda-ti timp. Pentru ca ai nevoie. Si pentru ca alegerea lui trebuie sa aiba consecinte si pentru el, nu doar pentru tine. Probabil ca ii e frica, dar nu e inca disperat. Poate sa ajunga si acolo. Sunt oaameni care nu se trezesc decat cand au ajuns la fundul prapastiei. Puterea pe care o are asupra ta este tocmai ca suferi si incerci din rasputeri sa il crezi, si sa gasesti motive sau explicatii si sa te intorci in coconul tau aurit, in casnicia ta fals perfecta. In timp anumite lucruri se vor clarifica. Si lucrurile care conteaza nu sunt cand se intampla, cum, de ce, unde cat sau cum era. Ceea ce conteaza este ceea ce iti doresti tu. Si tu probabil iti doresti sa ramai langa el si el sa isi schimbe comportamentul. Asa ca iti ramane sa afli cum. Omul nu se poate schimba decat prin vointa proprie. Poate cand o sa simta ca isi poate pierde familia, sotia, copii, casa, socrii, atunci va intelege ce anume a jucat la ruleta. [gravi] 13s + [fetita] Sophia 80%
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...