Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietenie intre un barbat si o femeie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am doi prieteni extrem de buni,o femeie care imi este ca si geamana mea (Laura) si un prieten extrem de drag(Dan) si la care tin ca la un frate.Niciodata nu am fost atrasi sexual unul de altul si nu ne-am gandit la tampenii ci am fost doar pur si simplu prieteni la bine si la rau .Sotia lui nu este geloasa din cauza mea si chiar ma numeste"my sis in low" deoarece ei sunt englezi.Deci se poate! .............................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic.. Adica sotul sa aiba o prietena blonda, cu picioare superbe (slabiciunea lui), singura, cu care sa mai iasa la o cafea sau sa 'discute' ca intre prieteni cu orele pe messenger?! Sau sa imi zica 'draga, nu ne putem face planuri sambata asta ca eu merg cu X sa o ajut sa se mute, ii repar laptopul si apoi iesim la o pizza asa ca intre prieteni." In genul asta de prietenie nu prea cred. :) Dar mie nu mi-ar strica sa am un prieten gay la care sa ma confesez, sa ma incurajeze mereu, sa vorbesc despre cosmetice, shoping si alte cele, asa ca intre femei .. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hmmm ... prin natura lucrurilor, nu cred ca sunt facuti sa fie doar prieteni - am vazut multi cunoscuti care erau "prieteni" si unul dintre ei era ingragostit in taina de celalalt, ori au ajuns de la buna prietenie la iubire dar da, cred ca este posibil - si depinde de ambii ca lucrurile sa mearga bine, de relatiile/partenerii pe care le au - oamenii buni sunt rari, iar prietenii sunt si mai rari, asa ca merita pastrati aproape
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ramas foarte buna prietena doar cu fostii iubiti, cu cei cu care am avut povesti importante, dupa ce a trecut nebunia despartirii si apele s-au calmat. Nu stiu cum s-a intamplat dar cu toti pastrez o buna relatie, vorbim pe mess, vorbim despre copii, ce mai facem, pe unde am mai fost cu familia, totul foarte pasnic, fara alte ganduri necurate... Dar o prietenie intre un barbat si o femeie care nu au avut niciodata nimic de impartit...fara ca unul dintre ei sa nu fie amorezat(a) de celalalt in taina, nu stiu daca se poate...Am si eu un prieten de genul asta dar am stiut ca el simte ceva mai mult decat prietenie si pastrez un pic distanta... Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/30939036@N03"]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...asa este. Depinde foarte mult si de relatiile sau partenerii pe care ii au. Si eu cred cu tarie ca se poate si cred chiar ca nu este neaparat nevoie ca unul dintre ei sa fie indragostit de celalat. Cred in puritatea sentimentelor ( poate sunt demodata sau romantica) . Cred in avantajele si dezavantajele pe care le ofera o astfel de prietenie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

singurul meu prieten bun este ex-ul...acum suntem amndoi casatoriti, asezati la casele noastre, dar vb pe mess iar cand sunt in tara ne mai si intalnim toti 4 (eu cu sotul+el cu sotia)...si e ok...[flo] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cu sotul am fost 8 ani prieteni buni, si chiar un an de zile colegi de apartament, timp in care nu s-a intamplat nimic.Cand ma intreba cineva ce simt pt el eu spuneam cu convingere ca nu ma atrage si ca il vad doar ca pe un prieten.dar...iata ca deja suntem de un an si 3 luni impreuna...casatoriti de 3 luni, si in curand o sa incepem si noi sa incercam sa "concepem"[olala] http://tt.lilypie.com/rCfRp3.png viitoare[mamica] de [copil],deocamdata visand la statutul de [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...