Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietenie intre un barbat si o femeie


Recommended Posts

In cele mai multe cazuri nu, dar exista si exceptii. Iar eu traiesc una. Sunt prietena de 10 ani cu un tip, nu a existat niciodata atractie sexuala intre noi si nici macar glume sau mistouri(si am dormit impreuna, am baut cateva pahare in plus impreuna, ne-am plans pe umar si multe alte situatii cica "intime"). Ilustram perfect unul pentru altul conceptul de "nu e genul meu". Insa, cum spuneam, sunt atat de convinsa ca e o exceptie, incat in egosimul meu stiu ca nu as privi cu ochi buni o "prietenie" de asta la partenerul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

exista...destul de rar dar exista.eu am un prieten de foarte multi ani.vorbim pe mess ca acum e plecat.sotul meu nu l-a cunoscut,dar nu il deranjeaza.fiecare avem viata noastra si am trecut prin multe dar niciunul din noi nu e tentat sa treaca limita aceasta.el nu e genul meu si nici eu al lui,dar ca prieteni ne intelegem fantastic.nu stiu daca as sta linistita daca sotul ar avea o prietena dar cred ca as accepta-o. mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008 cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine. [url="http://community.webshots.com/user/moruna25"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Eliade spunea ca prietenia intre un barbat si o femeie nu poate exista decat in doua situatii: daca amnadoi iubesc pe altcineva sau daca sunt foarte inteligenti. Parerea mea e ca o prietenie intre cele doua sexe poate fi numita stabila, daca cei doi sunt prienteni din copilarie sau daca au avut deja o relatie sentimentala (sau si erotica). Altfel tare imi e greu sa cred ca o prietenie poate fi invulnerabila. Ar mai fi niste variante plauzibile: 1. unul dintre ei e homosexual (desi cred ca aici e vorba de priteniile intre heterosexuali). 2. unul dintre ei e foarte neingrijit, incat stinge orice urma de atractie sexuala in celalalt. 3. prieteni virtuali, fantezii virtuale. In eventualitatea unei intalniri fata in fata se e foarte dezamagiti; prietenia ramane la stadiul virtual sau chiar real, fanteziile erotice sunt anihilate. 4. ea e frigida, el e impotent sau au alte tulburari psihice. ps: 5. afirmatia lui Mircea Eliade, dar in loc de inteligenti as zice extrem de rationali, rationalitatea aceasta fiind impusa de diverse aspecte socio-familiare. Indragostirea trece deseori peste inteligenta. (din pacate!) [bang] Ma duc sa-mi beau cafeaua de pranz; daca mai am idei, revin. Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, poate exista, in situatia in care cei doi au crescut impreuna, intre ei nascandu-se o relatie aproape fraterna, numai ideea unei relatii amoroase parandu-li-se cumva incestuoasa... Caz real... Dar altfel, nu cred ca este posibil, deoarece, chiar daca intre "el" si "ea" nu exista initial acea "chimie" sexuala, la un mopment dat, cu ocazia unei deceptii sau a unei alte tragedii, se poate intampla si "minunea", cu urmarea unei indragosteli dupa aceea, sau fara nici o alta consecinta... Cu alte cuvinte, mai devreme sau mai tarziu, tot se scapa "haturile", cu urmari, sau fara... katie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Secret din propriul budoar. [:I] Eu il gasesc pe Barack Obama excitant. Cred ca asta ar fi singurul impediment sa devenim priteni! [:D] Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yote cine le excita pe fete Obama![pk] Imi place cum danseaza , dar sa-l vad dezbracat... hmmm parca nu e my piece of pie! Eu cred ca este posibila prietenie cu un baiat, frateasca bineinteles eu am avut intodeauna prieteni barbati fara nici o problema.Unele tin din copilarie altele din liceu altele mai tarziu in viatza . Acum chiar daca sunt plecata peste mari si tari mai tinem legatura si cu fosti mei prieteni ma refer la ex, le cunosc nevestele si ei imi cunosc barbatul nu vad care ar fi problema. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un coleg de facultate cu care faceam naveta pe tren. El avea o prietena, eu un prieten. Ne povesteam unul altuia tot felul de intamplari. Discutam si despre cursuri si examene. Atractie era foarte mica pentru ca fiecare aveam ochi pentru partenerii nostrii. Intre timp el s-a insurat cu prietena de atunci, eu m-am maritat cu prietenul de atunci. Dupa ce am terminat facultatea nu prea am mai tinut legatura. Ne mai intalnim din cand in cand prin magazine sau ne sunam la zile de nastere. As vrea sa ne mai intalnim sa ne mai dam sfaturi unul altuia, dar cred ca ar fi geloasa sotia lui, pentru ca sotul meu sigur este. [URL="http://family.webshots.com/photo/2225371240056434019rvFZcM"]Poze Vladut 8 luni[/URL] [URL="http://family.webshots.com/photo/2495622130056434019MdyFZq"]Poze primul Craciun[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...