Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

CRISS,e tare sotul tau[:D]...are omu dreptate,sa nu-i strici retetele[:D]...glumesc ,adevarul ca am mancat si eu Olivier,il si faceam,e bun dar e diferit de salata noastra de beof...are ou si ceapa ...se simte diferenta....i-a intreba-l te rog de cea care ti-am zis eu,de curiozitate,nu este la ei salata de acre zic eu,tot asa in straturi,cum ai zis tu doar ca se mai pune hering si sfecla rosie?!...eu de la rusi o stiu,de fapt ucrainieni...poate e diferita un pic...[:D]..eu am lucrat intr-un restaurant rusesc cativa ani si stiu cam toata bucataria lor[:D]...am si facut unele chestii...mie imi place mancarea lor...se aseamana in mare cu a noastra!!![pofta] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

daca e vorba de salate sa ma laud ca azi am fost fata cuminte si am mancat la pranz o salata nicoise( nu imi iese c cu sedila)..[:D] fara paine sau altceva. Cami - mami de [zana] de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008 [url="http://picasaweb.google.com/mamide2cirese"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem invitati la cina de Thanksgiving (prieteni americana) si eu o sa duc vin(am luat vreo 5 sticle- inclusiv Muscat Otonel[alcool] de la Trader Joe)si fac 2 placinte romanesti una cu mere si una cu bz dulce cu stafide. Eu le fac cu foetaj(grecesc) cumparat din comert. Probabil o sa iau si un curcanel sa-l fac la cuptor pe sambata sau duminica dupa Thanxgiving. Nu de alta dar eu sunt innebunita dupa curcanul rece care ramane dupa...fac sandwichuri, salate, quesadilla, turkey wrap [:D]-yammy. Voi la ce mai folositi left-overs-urile de curcan? Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut o data supa din oasele ramase. Adica am pus la fiert linte,si am prajit ceapa, morcozi, ardei, telina, cartofi( toate taiate marunt), le-am pus in cratita si am adaugat oasele de la curcan(caracasa) si ce carne mai era pe ele. A iesit foarte buna. Cateodata mai pun carnea ramasa in ceva sos din ceapa, boia, pasta de rosii. Crisss [gravi]30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce greseala pe capul meu sa citesc topicul asta la ora 5! Imi curg ochii pe tastatura [pofta]. Noi anul asta facem..... rata de Thanksgiving (desi o sa inghesui un piept de curcan in cuptor pt. sandvisuri daca nu pt. altceva). As face si sweet potatoes dar nu stiu nici o reteta. Voi ati mincat asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monabella, sweet potatoes(eu ii vad in magazine si ca Yams!) am mancat sub forma de piure serviti cu nuca prajita deasupra! Mie mi s-au parut deosebiti- o combinatie reusita- dar copiii n-au vrut sa incerce. Lu' sot i s-a parut ca seamana cu dovleacul(pumpkin) de placinta la gust! Am auzit ca se fac si prajiti- la fel ca si cartofii obisnuiti! Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea a facut tot asa anul trecut cartofi dulci la cuptor( cred cacfierti si pisati inainte, cu nucsoara) cu nuci si marshmallow din alea pe deasupra, dar nu a fost atenta si i-au luat foc in cuptor bezelele :)...in rest a iesit bun, o sa-i cer reteta. Si am mai prins eu niste americani ca mancau pe langa curcan gelatina verde dulceaga( jello)..cica e traditie( desi nu am mai vazut la altii) Crisss [gravi]30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...