Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am facut un bors bun de tot aseara!mmmm...e drept ca adurat vreo 2 ore pana sa fierb oasele alea, dar a meritat. Am pus de toate: ardei, rosii, ceapa , cartofi, sfecla rosie, telina, morcovi, leustean, bors magic [:D] mai am oase de inca vreo 3 ciorbe.

Pntru ca sa iasa curcanul mai moale, americanii au tot felul de secret...adica il injecteaza cu zeama, au o chestie ca o seringa cu care baga zeama sau unt topit pe sub piele din juma in juma de ora. Daca nu vrei sa te complici asa, atunci pune ceva apa in tava( ca oricum o sa fie destula grasime scursa de la curcan), iar cand se evapora mai adauga sa fie mereu ceva umed in tava. Iar din juma in juma de ora, il stropesti cu o lingura sau 2 de ceva zeama. Eu anul trecut mi-am facut un amestec de supa de pui sau de legume, cu ceva ulei de masline(4-5 linguri) cu boia si sare si oregano si cateva linguri de vin alb si cu ala l-am stropit. A iesit excelent.

 

Crisss [gravi]30+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISS,da,buna idee,cred ca asa am sa fac,cu supa si vin si ulei...plus condimente...[pup] pt idee...sper sa iasa bun!!![:D]

 

ANDREEA,ce punga folosesti?...[:I]

 

 

 

 

 

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)

Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisspolis imi cer scuze ca abia acum scriu reteta dar nu am mai dat pe aici [:I]

So,

Chiftele de somon,

Se pune carnea de somon taiata cubulete in food procesor, impreuna cu 2 oua intregi, marar, ceapa, piper alb (sau lemon pepper) si ultimul ingredient e optional 2 linguri mari de caviar - pasta la tub. Asta doar daca va place gustul de peste puternic oferit de pasta de caviar daca nu, renunti la pasta . Iar daca da, pui sare daca nu pasta e sufiecient de sarat pentru toata compozitia. Amesteci totul in food procesor iar daca ti se pare ca e prea subtire poti pune piine muiata sau faina. Se modeleaza chiftelele se tavalesc prin susan si se prajesc.

Noi le papam cu cartofi natur, si sos de smintina cu marar.

 

Noi de Thanksgiving suntem invitati la cei mai buni prieteni ai nostri de aici, nu trebuie sa duc nimic dar tot voi face doua prajituri sa iau cu mine. Am o reteta noua cu mere de la vecina mea (nemtoaica) e o nebunie [pofta]

Restul voi ajuta la fata locului cu munca necalificata [:D][:D]

La borsuri de oase nu prea m-am bagat niciodata ca e tare multa munca ... de obicei prefer ca cina sa fie cit de rapid pe masa [:)]

 

Happiness keeps you Sweet,

Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,

Failures keeps You

Humble,

Success keeps You Glowing,

But Only God keeps You Going

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona [pup] de link, ca atita am mai poftit si eu la placintele astea coapte in tigaie si nu cele coapte cum a scris criss reteta. Eu am sa fac cu varza proaspata-calita nu risc cu murata , de fapt nu am mincat niciodata cu varza murata.

 

Happiness keeps you Sweet,

Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,

Failures keeps You

Humble,

Success keeps You Glowing,

But Only God keeps You Going

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...