Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona, asa e, tbsp e lingura, scuze! In rest reteta e copiata din carte cuvant cu cuvant. Si uitasem si ouale din crema (am editat). In cartea masinii spune ca se coc la 375C dar mi se pare cam mult, i-am pus la 365C. Ca sa unesti aluatul cu crema: Am taiat coca in trei (sa iasa trei cozonaci) si apoi fiecare treime in doua. Fiecare jumatate am aplatizat-o cu ceva sucitor, apoi am uns-o cu crema, am pus stafide si am rulat-o. Cele doua jumatati, umplute cu crema, se impletesc si se pun in tava. Dupa aia am uns cozonacii cu ou batut si i-am presarat cu zahar (cred ca mai interesant ar fi cu mac). Nu sunt eu persoana indicata sa dea retete [bang]..gatesc f rar si nu prea bun, daca vine cineva la masa cumpar tot in afara de friptura si salata [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREEA[pup]...nu sunt C gradele sunt F...ar exploda cuptorul la atatea grade[:D] Eu v-am tot citit dar nu am chef de scris[alcool]...am o stare de caca[:I] Maine ma apuc si eu de bucatarit...imi scosesem retete sa fac si prajituri si nu mai am chef[q]...am sa cumpar cozonacul si sa vad maine cum ma simt[:D] A propos de cozonac,am si eu o reteta si nu am incercat-o niciodata...parca mie frica[:D]...poate anul asta...daca mi-o venii cheful[alcool] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Laura, iar ma faci sa scot masina de piine din pod. Daca nici acum nu-mi iese le fedex in canada sa stai ciucita! A 4-a si ultima oara cind am aruncat caramizile armate in ghena m-am jurat ca nu ma uit inapoi ca panetone de la Costco ce-are? Inca o incercare si gata, Revenind la curcan la ce temperatura se tine individul? A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca zici de curcan... mi-am amintit de povestea curcanului pe care ai postat-o cu ceva timp in urma. Unde e, nu o scoti de la naftalina ca eu nu ma pricep s-o caut?[:D] Curaj cu masina de piine, stiu ca o injurai si pe vremea cind ma intrebam eu daca sa cumpar una sau nu. Mai incearca, eu o folosesc tot timpul. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...