Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ADRIANA,dar eu nu inteleg de ce nu faci ceva romanesc ?[:D]...am citit la americance si tocmai vroiam sa-ti raspuns cand ai zis ca te muti aici...deci,eu am o prietena care are sot american,texan tipul...si ii place la nebunie mancarea romaneasca...deci de ce sa nu-i surprinzi cu ceva pe langa toate americanismele lor[:D]...poti sa faci o salata de beof,sigur le place...si dulce fa ce vrei tu,sigur vor manca si tortul de ciocolata si te vor si lauda[pup]...mai ales daca sunt oameni deschis la minte si la gustari culinare[:D]!!! Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

P{ai, au spus si sotu si Ramona ca-i innebunesc, [:D] Sigur ca fac ce stiu, pana la urma [pk] Aveam de gand sa fac salata de ciuperci cu castraveti si maio(sunt innebunita dupa asa ceva), poate imi iese si o sal de boeuf, si fac si cozonaci.. sa indrazneasca vreunu sa nu manance [nervo]


Trei bucurii: [cavaler]Codrin-02, [hippi] Olguta-03 si [il] Cornelia-06
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutele, dar vedeti si voi partea buna, chiar daca nu iese cozonacul macar miroase in casa a cozonac si mirosul singur nici nu ingrasa...de acum ca am aflat ca musiu cuptorul masoara in F si nu in C, as putea sa fac we asta niste cozonaci sa duc la serviciu, luni e 1 decembrie. (Omuletii la lucru i-am vazut, a adus un nene anul trecut facuti de nevasta-sa, multi omuleti intr-o cutie mare, aratau super si erau si buni).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, eu am invitati la masa o gramada de oameni, si le fac mancare romaneasca...sau ceva in genul ala. Singura chestie care e mai americana e umplutura aia, care o fac separat ca o budinca de paine. In rest, salata boeuf, ciuperci cu maio si usturoi, , o sa incerc pierul ala de cartofi cu usturoi copt c atare pofta mi-e. Si prietena mea care e americanca o sa faca legume gratinate( gen morcovi, pastarnac, cartofi, yams..la cuptor cu putin ulei de masline si sare) Si mie imi plac collard greens cu afumatura si mult usturoi..nu e nevoie sa le facem insipide. Si daca tii sa faci fasole verde, mai era reteta aia cu fasole fiarta cu maio si usturoi( ca si salata de ciuperci). Prietena mea facea o fasole foarte buna( e frantuzoaica ea)..fierbea fasolea verde, apoi intr-o tigaie punea unt( destul de mult), taia patrunjel verde si il punea in unt la prajit putin impreuna cu 2-3 catei de usturoi pisati, apoi adauga fasolea si o mai tinea in tigaie 5 minute si asta e tot..iese foarte buna. FAza cu pusul patrunjelului verde in unt la prajit e super, ca asa aroma de patrunjel e mai puternica..dar s afie tinut acolo nu mai mult de 2 minute pe foc mic. Crisss [gravi]31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...