Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

Happy Thanksgiving Day fetele, curcan gustos si bucurie sa aveti in suflete, iar pentru maine.. enjoy the shopping [:D] [flo] O intrebare scurta.. stie cineva o reteta de cozonac care se poate face cu mixerul vertical? Mi-am luat un KitchenAid si vreau sa-l pun la treaba pentru Craciun, dar as vrea sa incerc reteta si inainte ca sa nu o dau in bara lamentabil (pentru a nu stiu cata oara) cu cozonacul inaintea Craciunului . Iar cand zic reteta, mie imi trebuie si cantitati si timpi de framantare si viteze.. sper sa nu cer prea mult daca voi sunteti obisnuite sa le faceti dupa ochi in functie de cum arata alatul [pup]. Sper ca nu s-a mai discutat de asta aici, iar daca da, dati-mi si mie un link, ceva. [:I] Oana D & [copil] Andrew- 1 sept 2005[url="http://community.webshots.com/user/oana0204"][foto]Foto[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ALINA[pup],saru'mana,pare simpla[:D]...am sa fac si eu de Anul Nou...de Craciun suntem tot pe drumuri,asa ca,m-am scos cu gatitul[pk] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a, si inapoi la curcan, recomand cu caldura curcanul la punga, n-a trebuit uns sau mai stiu eu ce, am pus morcov, pastarnac, ceapa pe langa el si tot de-astea plus mar inauntru, l-am condimentat cu un amestec emeril (uscat, l-am gasit pe net, special pt curcan) si in punga la cuptor. n-a durat 2 ore juma, cum scria pe instructiuni, dar l-am mai lasat la foc mic in cuptor ca sa-l iau clad la masa. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Llaura, multumim pentru urari. Gazda noastra a avut bucate gustoase, iar eu am fost bucuroasa sa scap de gatit.[:D] Andreea, eu cumpar ribeye de obicei. Raportul calitate/pret mi se pare cel mai bun. Mai iau t-bone citeodata. Am incercat tot felul, dar astea sint mai bune parca. Vezi sa aiba carnea si un pic de grasime. Tenderloin e foarte fraged. Asta il cumparam la ocazii, de la butcher. Nu stiu cum e cel din magazinele obisnuite. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io m-am luat dupa Alton, chiar a iesit ok..desi partea de jos nu s-a prea copt cum trebuie. De aia eu de obicei rotesc curcanul in cuptor, cate o juma de ora pe toate fetele...am acum la carne de m-am saturat deja. Si cum e 1 decembrie, vreau sa fac azi niste ciolan afumat cu varza sau cu fasole boabe..inca ma mai gandesc..dar inclin inspre fasole[:D] Crisss [gravi]31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot cu fasolea sint. Am plin congelatorul cu carne de curcan afumata, dar am verificat si mai am o singura conserva de fasole boabe. Am si fasole boabe uscata, uite ca abia acum mi-am dat seama. Miine! Am si linte si nu stiu cum s-o fac sa iasa buna. Am mincat in citeva ocazii supe foarte bune, dar am mincat si unele forgettable. Stie cineva o reteta buna? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...