Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 4


Recommended Posts

Eu am facut curcanul dupa reteta lui CRISS[pup]...am pus in el mere,prune uscate si portocale...a iesit delicios...si l-am uns cu compozitia de vin,ulei,apa si condimente+usturoi[pofta],a fost gata in 3,30 si a cantarit 12 lb jumate,deci s-a facut mai repede decat scri-au astia[:)]...la anul am sa fac si eu in punga...[:D] Eu vreau sa fac niste gogosi azi si maine fac snitzele de pui cu garnitura de orez cu ciuperci si ardei...mie pofta de orez[alcool]...nu stiu ce am cu poftele astea,deja am pus pe mine 3 kg in ultimele luni[bang][bang]...gravida nu sunt sigur[:D] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Steak & Eggs la breakfast!!! yum-yum... Feli subtiri de tot de steak linga ou ochi si acoperit cu putina salsa si sour cream (sau hot sauce)...[pofta] Micul meu dejun favorit (pe linga eggs benedict cu lump crab). hmmm...s-a postat inainte sa termin de scris...strange... Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a luat si sotul niste curcan afumat care-i extrem de sarat asa ca i-am dat soacrei treaba sa-l faca cu varza azi. am mai facut orez cu ciuperci si sos de rosii, azi fac fasole batuta cu varza murata, ulei si piper. v-am zis ca repet experienta cu curcanul vineri? pai daca tot am lasat curcanul nostru acolo, am zis ca sa fac sa mancam si noi. plus ne vin musafiri (veve si familia), hahaha, ii indop cu curcan :)asta imi aminteste ca ar trebui sa ies la cumparaturi zilele astea sa mai iau una-alta. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, sint curioasa de ce nu va place deloc orice aduce a aroma mexicana...(imi bag nasul unde nu imi fierbe oala)...ma gindesc ca salsa nu e ceva neaparat rau la gust...sau ceva foarte autentic...Nu raspunde daca nu vrei....eram doar curioasa. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact ca Andrada gindesc si eu despre bucataria lor. Mai am un motiv: sotul s-a imbolnavit tare rau in doua rinduri cind a mincat de la mexicani. Presupunem ca e vorba de o reactie de tip alergic la vreun ingredient anume, ca am mincat si eu si n-am patit nimic. Doar ca nu mi-a placut![:D] Noi mincam porumb, dar in alte combinatii. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi faceti supa din oasele ramase de la curcanul de Thanksgiving? Eu am o reteta buna, am facut-o anul trecut, anul asta mi-e prea lene..de obicei se face din carcasa din spate a curcanului. Si e cu linte. Se pune lintea la fiert( asa, cam un pumn, doi) cu tot cu oasele de curcan, prajesti niste ceapa separat si daca vrei calesti putin si niste morcovi taiati marunt impreuna cu ceva ardei gras, dupa juma de ora de fiert adaugi ceapa si restul la linte, pui cartofi si ce mai vrei tu( absolut orice leguma mai ai prin frigider si nu stii cum sa scapi de ea)..si suc de rosii, cimbru. Si o servesti cu smantana dupa ce arunci oasele la vreun caine. Mie imi place mancarea mexicana, dar nu suport aroma de frunze de coriandru..nici la mexicani, nici la asiatici( ca si indienii si tailandezii il folosesc in prostie) Crisss [gravi]32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...