Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Cred ca o reactie violenta acum nu ti-ar aduce decat deservicii. Omul e satul de scandaluri si reprosuri. Nu da mai multa semnificatie intamplarii decat are. Pur si simplu a vrut sa evite discutiile, care ar fi avut loc oricum. De aici si pana sa te indoiesti de trainicia familiei tale din cauza asta, cred ca e cale lunga de tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
oricum ar fi minicuna tot ramane! [bang] macar nu a fost inspirat sa stea pe undeva pe unde nu se vedea in poze [:D] ca sunt sau nu certata cu familia lui pt mine nu conteaza! ori suntem o famile ori ce naiba e asta?! [alcool] da' nu dati [asia] zic si eu [:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Pai de ce sa dam, ca zici bine ce zici![:D][flo] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Contrapunct
Cred ca o reactie violenta acum nu ti-ar aduce decat deservicii. Omul e satul de scandaluri si reprosuri. Nu da mai multa semnificatie intamplarii decat are. Pur si simplu a vrut sa evite discutiile, care ar fi avut loc oricum. De aici si pana sa te indoiesti de trainicia familiei tale din cauza asta, cred ca e cale lunga de tot.
Nu vreau sa intelegeti gresit: nu sunt o persoana violenta, si NU am avut scandaluri si reprosuri din cauza relatiilor dintre mine si ai lui decat la inceput. Apoi ne-am inteles sa incheiem subiectul si sa nu ne mai certam pt asta. El stie motivele si chiar mi-a dat dreptate pana la un punct. Nu i-am interzis sa se duca la ai lui, se duce cand vrea el si sta toata ziua acolo, pur si simplu eu nu ma duc, si ma vad cu ai lui doar in situatii de obligatii de familie, cum ar fi ziua fetitei mele sau la sarbatori cand ma duc in vizita si ma port politicos. mamik de [bibe] [url="http://picasaweb.google.com/denisamik"] Denisa Maria [/url] (20.07.2007) [url="http://www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o"]filmuletz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider foarte deranjant gestul si in contrapartida, ia-ti si tu poseta si rochia cu spatele gol si du-te la o petrecere ,apoi lasa pozele neintentionat pe vreun stick. Adica daca tu ai lamurit cu resentimentele fata de familia lui si stia ca esti deschisa chiar si la concesia de a merge singur la reuniuni familiale, care-i motivul sa mearga pe sestache?Eu m-as duce de revelion undeva cva sa aiba ocazia sa stea nas in nas cu neamul lui si sa savureze delicatese linistiti.[:D] Asa e ,nu e bine sa-i spui ,ca sa nu creada ca te-ai ofensat doar de la atit.[:D]Do it! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut printr-o situatie similara: eu nu ma inteleg deloc cu soacra-mea si-i cam interzisesem si sotului sa o vada. Mare gresala, ca tot se vedea dar pe ascuns. Ajunsese saracu de se ducea la ma-sa in pauza de masa, sa nu-l certe scorpia de nevasta! Si porma m-am pus si eu in locul lui, asa cum e e mama lui, ne-am mai dres si eu relatiile cu ea, nu prea mult, dar acum stie ca poate sa mearga de cate ori vrea in vizita, de cele mai multe ori mergem impreuna si o si invit pe soacra la masa desi nu-mi vine deloc! Asa ca problema e undeva la mijloc: tu i-ai interzis, el era obligat sa se duca si a ales calea usoara, care sunt sigura, credea ca nu supara pe nimeni! Fii si tu mai ingaduitoare, pe tine te-a ales deja, lasa-l sa "fie" putin si cu rudele lui. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sotul tau nu trebuia sa minta si sa dea curs acestei invitatii...chiar daca a fost invitat cu mentiunea de a veni singur ar fi trebuit sa refuze...voi sunteti un cuplu si familia lui trebuie sa va respecte chiar daca exista animozitati intre tine si familia lui. Daca ati fost invitati amandoi iar el stia ca tu nu vei onora invitatia sau te vei supara ,consider ca trebuia sa-ti spuna ca doreste sa mearga...hotarati daca mergeti impreuna sau merge singur. Consider ca neintelegerile dintre tine si familia lui afecteaza comunicarea dintre voi,ca parteneri, si trebuie sa discutati deschis si sa lamuriti aceasta problema...se poate ca sotul tau sa fie afectat mai mult decat crezi de situatia dintre tine si familia lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am zis umpik mai sus: NU I-AM INTERZIS sa se duca la ai lui. Doar ca eu nu ma duc toata ziua la ei in vizite cu el. AM fost doar de sarbatori si atat. In conditiile in care lucreaza 6 zile pe saptamana si ajunge acasa seara la 7-8-9, si in singura zi libera se duce si sta de dimineata pana seara la ai lui....eu zic ca am fost destul de intelegatoare. Nu se intampla chiar in fiecare saptamana, dar chiar si asa, timpul rezervat pentru mine este mic spre deloc. Si chiar si asa nu am zis nimic cand s-a dus la ai lui. mamik de [bibe] [url="http://picasaweb.google.com/denisamik"] Denisa Maria [/url] (20.07.2007) [url="http://www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o"]filmuletz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi s-a intamplat nimic asemanator, dar incerc sa ma pun in pielea ta, si iti inteleg foarte bine revoltarea. Eu nu m-as certa cu el pe tema asta, dar nici nu i-as ascunde ca am vazut pozele si sunt la curent cu ce s-a intamplat in spatele meu. Apoi i-as povesti, pe un ton cat se poate de calm (in care mi-as da drumul la toata amaraciunea din suflet) ca sunt foarte dezamagita. A fost o greseala din partea lui sa iti ascunda ca merge la acea petrecere. Mi s-ar fi parut mai corect sa iti spuna ceva de genul "Stii, sora mea e nasa si m-a (sau ne-a) invitat la botez. Intentionez sa merg, ca e vorba totusi de o parte a familiei mele. Mergi si tu?" Nu il acuz ca s-a dus, ci ca s-a dus pe ascuns. Oare chiar se gandea ca nu o sa afli? Spui ca mai mergi la "reuniuni de familie", unde te porti "politicos". Deci, nu vad de ce nu te-ar fi invitat si acum. Calmeaza-te, si stai de vorba cu el. Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am calmat. Astept sa vina si sa vad ce imi spune. Nu am nici o intentie sa ma cert cu el, dar cred ca trebuie sa stie ca am aflat si ca ma doare foarte tare minciuna lui. O sa vorbesc cu el foarte calm. mamik de [bibe] [url="http://picasaweb.google.com/denisamik"] Denisa Maria [/url] (20.07.2007) [url="http://www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o"]filmuletz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...