Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetelor ce se intampla?prietenul meu nu are dorint


Recommended Posts

nu mai stiu ce sa cred.sunt impreuna cu prietenul meu de un an si jumatate.totul a fost un vis la inceput.sexul mergea struna, nu existau discutii dar acum totul s-a schimbat.nu locuiesc in romania iar anul acesta pentru o luna am stat in tara.am facut analize sa vad de ce bebele se lasa asteptat si totodata sa-l vad pe tatal meu care este bolnav.vreau sa spun ca am fost singura dar nici el nu a stat acasa ci a fost plecat in turnee cu o fetita de 12 ani.cand si-a terminat treaba a venit si el in romania.de atunci, relatia noastra a luat o intorsatura groaznica.am facut sex cand a venit, in acea seara apoi din nou dupa vreo 5 zile cand ne-am intors acasa.asta fiind in 28 august.de atunci s-a mai intamplat doar de doua ori, dar si atunci dupa ce dormea un somn bun, se trezea brusc si se intampla.am impresia ca nici macar nu stie ca a facut-o.i-am spus ca nu suntem un cuplu dar asta dupa mai bine de o luna jumatate.o data l-am intrebat pur si simplu, seara in pat daca ma pupic iar el s-a uitat la mine de parca i-as fi cerut sa-mi aduca luna si m-a intrebat ce mi-a venit-i-am raspuns simplu ca am sperat dar se vede ca am sperat degeaba.alta data, la inca o luna distanta, in gluma l-am pupat pe gat iar in secunda doi mi-a spus sa ma potolesc.bineinteles ca mi s-au aprins lampitele si l-am intrebat de ce.s-a uitat la mine f urat si m-a intrebat ce vreau de la el.m-am enervat asa ca i-am raspuns ca nu mai vreau nimic, ca noi nu suntem nici iubiti, nici amanti nici nimic.de atunci el imi spune ca sunt egoista, rea iar daca ii cer un exemplu concret nu vrea sa vorbeasca.mai mult a spus ca el nu vrea sa se simta obligat sa faca asa ceva desi eu nu am mai incercat absolut nimic si nici atunci nu cred ca l-a obligat.a fost doar o simpla apropiere.mai tarziu a avut chiar tupeul sa-mi spuna ca i-am cerut sa se culce cu mine de la obraz. ma simt ca o menajera.il sapal, calc, fac mancare in fiecare seara cand se intoarce de la munca iar intre noi nu se intampla nimic.nu mai vorbesc de gesturi tandre.in schimb vorbeste foarte frumos si ma alinta dandu-mi diferite nume de gen micuta, muguras si etc.mi-e si greata cand ma gandesc.are doar 37 ani si refuz sa cred ca un barbat la 37 ani poate sta deja de doua luni de zile fara sa faca dragoste cu femeia care doarme langa el.stiu sigur ca nu are pe cineva.pot sa-l controlez la orice ora.problema asta nu se pune. a discutat o prietena de familie cu el si i-a spus ca cel mai grav lucru pt o femeie e sa fie refuzata.el a spus ca stie, si daca stie de ce a facut-o?desi am avut atatea discutii nu face nimic sa imbunatateasca situatia.nici macar nu incearca.a spus ca el un cuplu il vede ca fiecare , sera isi impartaseste probleme, cauta rezolvare, povestesc ce s-a intamplat peste zi, beau un pahar de vin si....cam atat.nici macar nu a pomenit cuvantul sex.ce credeti si chiar mai mult ce ma sfatuiti sa fac.sunt si eu inca tanara iar din cauza situatiei am devenit destul de irascibila.imi aduc aminte ca am luat tratament pt bebe dar el nu putea sa faca in zilele cu pricina pt ca zicea el daca stie ca trebuie sa faca se blocheaza...asta fiind anul acesta in iarna, primavara.ma gandesc sa-l parasesc.cum vede el un cuplu....pot face chestia asta cu parintii sau surorile mele si nici nu e nevoie sa ma simt menajera lui. sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai ce s-a intamplat? zici ca la inceput era de vis, sexul mergea struna. Dintr-o data nu mai are chef dar te mai si refuza.. inteleg sa nu aibe initiativa, uneori le e si lor lene sau sunt obositi dar chiar sa te tot refuze e deja aiurea. Mai esti sigura ca iti doresti un copil cu el? Eu nu as mai fi.. mai ales daca te simti si menajera... pai ce va fi mai incolo dupa copil, cand ai nevoie de un ajutor si din partea lui.. Oare nu cumva dorinta ta prea mare de a ramane insarcinata il inhiba pe el asa de tare?! Fetita de 12 ani cu care a fost in turnee e a lui?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am inteles mai nimik din ce spui tu....de aceea iti recomand, sa lasi spatii intre idei... care era treaba cu fetita de 12 ani? e cumva fata prietenului? cred ca se impune o reformulare.... Kari Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste! Old Union Reminder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Kariguld. Am intelege mai usor si, in consecinta, ne-am putea da cu parerea mai cu efect daca ti-ai pune putina ordine in idei. Deocamdata, eu nu pot spune mare lucru. Imi dau si eu seama ca nu e normal ce se intampla, dar... Aici intervine datul cu parerea: incercati de multa vreme sa faceti un copil? El (mai) vrea copii? Cine e fetita respectiva? Si ar mai fi cate ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze.Cred ca eram mult prea imprastiata cand am scris mesajul. Sa reiau. Fetita nu este a lui ci este o fetita care in perioada de vara vine aici pentru a merge la concursuri.El e antrenor.Vine, sta cate o luna, pleaca la concursuri prin tarile invecinate si se intoarce acasa. Intr-adevar la inceput totul mergea struna dar dupa ce am fost despartiti in vara o luna cand eu am fost acasa pentru analize si sa-mi vad tatal bolnav au inceput problemele.Desi am plecat singura pt ca asa am decis impreuna, el avand treaba oricum a inceput sa-mi arunce ca eu am stat toata vara la soare, ca nu m-a interesat ca el alearga sa faca bani ca sa plateasca creditul la casa care in paranteza fie spus deja exista cand eu am intrat in viata lui;ca sunt egoista si ca imi iau doar ceea ce eu vreau.asta nu am inteles-o si i-am cerut sa-mi explice iar el a szis ca nu.de ce?Nu stiu.Si sincer chiar nu vad motivul pt care a spus asta.I-am spus ca poate sa-mi spuna ca sunt sucita cateodata sau nebuna cu doua zile inainte de a-mi veni ciclul dar nu egoista.:ai mult ca mi se pare normal ca daca un om face acuzatii iar celalalt se simte nevinovat sa ceara explicatii dar el o tine pe a lui in continuare.Nu da explicatii.Daca eu am sa-i spun ceva ii dau exemplul concret in schimb in secunda doi el nu face altceva decat sa faca atac la persoana.Ca sunt rea...-atata rautate cata exista in mine nu a mai vazut decat la mama lui´-asta a fost ultima chestie. Eu stau ca proasta si ma intreb de ce?De ce spune toate astea cand chiar stiu ca nu e asa.Nu am facut nimic, nu l-am jignit, nu am facut lucruri sa ma razbun de exemplu pt ca nu sunt de acord cu asa ceva pt ca el ma jigneste. Despre copil nu am mai vorbit in ultimele luni asa ca nu cred ca e stresat din cauza asta.La inceput, dupa ce ne-am intors a venit cu motive de genul:sunt obosit, mai apoi, ma dor picioarele, dupa aceea ca eu imi doresc copil iar el s-a blocat.Intr-o seara cand a venit ceva de plata pe nepusa masa a motivat ca el din cauza asta nu poate face nimic ca uite ce se intampla, cate ganduri are, cat munceste si vin tot felul de facturi.Cand ne-am certat si i-am spus ca noi nu suntem un cuplu ci ca traim ca fratele si sora a zis ca eu l-am blocat .Asa cum am spus din 28 august de cand ne-am intors am facut exact in seara respectiva.Apoi l-am intrebat o data daca nu ma pupa iar intr-o alta seara l-am pupat in joaca pe gat.Reactia lui....deja am spus.Ce e important...am fost acum o luna, pentru o saptamana in italia in concediu la sora mea.Nici acolo nu s-a intamplat nimic, la intoarcere motivand ca el nu putea acolo pt ca mirosea a pipi[sora mea avand doi copii de 11 respectiv 4 ani) fapt total neadevarat.De fapt acolo i-am spalat niste haine si acolo a zis ca detergentul ala care e cu bicarbonat aduce a miros de pipi.Dar la intoarcere am ramas in Padova o noapte, la hotel.Ei bine, nimic nici acolo.Imi dau seama ca se eschiveaza.Am ajuns sa ma intreb daca pana acum nu a luat ceva pastile iar acum a renuntat. Azi dimineata m-am trezit cu un gol in suflet.Din nou. Nu are nici macar initiativa.Nu vrea. Nu doreste nimic.Stau si ma intreb care e rolul meu aici? I-am spus in fata ca nu ma iubeste.A ripostat spunandu-mi ca el are grija de mine sa nu-mi lipseasca nimic.I-am spus ca nu in asta consta totul ca poti sa ai grija si de un pisicut pe care il ai in casa. Chiar nu mai stiu ce sa fac.Am ajuns 2 straini. sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca in timpul unei discutii in care imi atribuia epitetele obisnuite de genul, rea egoista si cand imi spunea ca am fost in romania fara sa ma intereseze ca el a alergat sa faca bani, m-am enervat si l-am intrebat ce ar fi vrut.Sa raman in Viena, inchisa in casa sa nu ma pot duce decat pana jos la cumparaturi fara prieteni fara nimeni cu care sa schimb o vorba?I-am spus atunci, vezi cine e egoistul in cazul asta?La care el a replicat:de ce nu? Da de ce sa nu ramai aici sa ne astepti pe noi?De ce nu? La care i-am spus si eu: in primul rand ne-am inteles impreuna ca voi pleca sa-mi fac analizele si sa-mi vad tatal iar....dat fiind starea mea de spirit, poate am spus ceva ce nu trebuia, am mai adaugat: adica eu trebuia sa raman aici, inchisa in casa, sa va astept pe voi cand veniti dupa cate o saptamana cu mancare calda? Asta spune el ca l-a durut foarte tare, ´´cum am putut eu sa spun asa ceva?`´ la fel nu pot intelege cum a putut sa spuna ca eu l-am blocat din cauza ca i-am cerut de la obraz sa se culce cu mine.Nu e adevarat, sau ce, daca l-am pupat in joaca pe gat sau daca l-am intrebat daca nu ma pupa inseamna ca e cerut de la obraz? I-am spus ca eu am venit aici pt el, sa-mi fac o familie in care sa existe armonie, sa avem un copil si sa ma duc si la munca atunci cand voi putea(piedica e limba pe care o invat dar el stia dinainte lucrul acesta) nu sa triesc pe spatele lui ca un parazit, dar ca din toate visele mele s-a ales praful. Nu a zis nimic. Eu am lasat pentru el, serviciul meu, o mica societate, o viata buna si el stie asta.Nu mi-a lipsit nimic nici acasa decat eventual jumatatea mea.Si totusi, pentru asta imi arunca ca eu cred ca aici e ´´high life`´ desi asa cum am spus nu fac altceva decat sa ma duc la scoala sa invat limba, sa spal, sa calc si sa gatesc.Nici nu am pretentii sa vreau sa-mi cumpar nu stiu ce iar la cumparaturi ma duc in magazinele tip Lidl.Asa ca ce high life vede el in stilul meu de viata?Acasa imi cumparam ceea ce vedeam ca e frumos si mi s-ar potrivi, aici nici macar atat. M-a intrebat intr-o seara de ce sunt trista, desi am avut discutii si stie motivul.I-am raspuns doar ca stie foarte bine. Ce a facut?Mi-a spus ca nu stie si ca sa-i spun eu.Nu i-am spus nimic.Am renuntat.Deja imi e sila.El se preface ca nu stie cand eu i-am spus si nu o data ci de trei ori. Acum e adevarat ca si eu sunt mai retinuta, dar cum altfel as putea sa fiu dupa ce am fost refuzata si catalogata drept egoista si rea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, eu iti sugerez sa stai putin in loc, sa analizezi realist ceea ce-ti doresti! (mentionez, ca eu tot nu am inteles ce anume doresti...?) (un sfat, pe care ti-l dau, nu-l citeste nimeni[pup], sintetizeaza ideile, fii mai concisa![pup]) inteleg ca ai probleme, dar multele amanunte fac sa se piarda esentialul. inteleg ca barbatul langa care esti, iti este doar prieten? tu doar speli, gatesti si calci pentru el? si inveti limba? pai care e motivatia pentru care ai venit langa el? te rog, sintetizeaza-ti ideile. ca de sfaturi nu vei dunce lipsa, de la noi! Kari Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste! Old Union Reminder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact.Barbatul de langa mine a ajuns sa-mi fie doar prieten.Refuza sa se culce cu mine invocand diverese motive pe care deja le-am enuntat.Faptul ca am dat si alte amanunte a fost ca sa descriu si atmosfera din casa si sa explic cum se comporta el.De ce am dat si alte amanunte? pentru ca la un moment dat a invocat si motivul ca atata timp cat nu e ok intre noi el nu poate face nimic, fara insa sa se gandeasca ca nu e bine intre noi din cauza ca m-a refuzat si prin asta m-a indepartat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa mai sintetizeze? ca e clar ca ea vrea sex si el nu. motivele numai el le stie. eu inclin sa cred ca o face cu altcineva... nici nu stii ce bine se pot ascunde unii... ca nu are chef o data, ca s-a inhibat, ca l-a deranjat nu stiu ce, mai merge scuza asta o data, de doua ori, dar sa nu o faci de 3 luni de zile... deja e ceva putred la mijloc... [alcool]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sabine, Imi dau seama ca esti agitata si suparata si (probabil) ai toate motivele. Imi pare rau cu adevarat ca ti se intampla asta, mai cu seama pentru ca a existat un moment in care v-ati facut planuri in legatura cu un bebe. Senzatia mea e ca tocmai bebele joaca un rol important in povestea de fata. Din raspunsul tau am inteles ca prietenul tau a avut oarecare reticente la un moment dat. Inteleg si ca nu prea stati de vorba. Ma tem insa, ca, in afara de statul de vorba curat si la obiect, nu prea stiu ce sa-ti spun. Numai voi doi aveti raspunsul la problema. Va doresc succes si multumire!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...