Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetelor ce se intampla?prietenul meu nu are dorint


Recommended Posts

Sabine, Incearca sa fii putin mai diplomata in discutiile pe care le ai cu el, mai ales ca spui ca anumite lucruri spuse de tine l-au durut atat de rau. In mod cert el are o problema, pe care nu o poate discuta cu tine daca ajungeti sa va jigniti, unul ataca iar celalalt reactioneaza si ataca si el. Incerca sa stai de vorba cu el fara sa va certati, fara sa aiba impresia ca pretinzi ceva de la el. Eu cred ca voi aveti asteptari diferite de la relatia voastra. Tu ai plecat in Austria pentru a fi alaturi de el si a intemeia o familie, ti-ai parasit in tara familia, prietenii, serviciul... Acum vrei ca, in schimbul sacrificiilor facute, el sa-ti indeplineasca asteptarile. El, pe de alta parte, din ceea ce povestesti tu, este singurul care lucreaza. Poate ca aici e problema. S-a trezit dintr-o data cu aceasta responsabilitate, sa te intretina pe tine, si poate ca nu a facut fata. De aici referirile dese la faptul ca el munceste ca sa achite creditul la casa, reprosurile pe care ti le face ca esti cheltuitoare (chiar daca nu esti)... Poate ca nu era inca pregatit sa-si asume aceasta responsabilitate fata de tine, cu atat mai mult fata de un copil, pe care tu ti-l doresti. Poate ca simte ca nu a venit inca momentul sa aveti un copil, de aici si refuzul de a participa sau initia actul care ar putea sa duca la asta. Ai scris ca:“M-a intrebat intr-o seara de ce sunt trista, desi am avut discutii si stie motivul.I-am raspuns doar ca stie foarte bine. Ce a facut? Mi-a spus ca nu stie si ca sa-i spun eu. Nu i-am spus nimic. Am renuntat.” ceea ce inseamna ca el isi doreste sa aiba o discutie cu tine, ii pasa de ceea ce simti... Eu zic ca singura rezolvare este o discutie constructiva, in care fiecare sa poata sa vorbeasca despre problemele lui, fara teama de cearta si repros din partea celuilalt. Numai discutand va puteti rezolva problemele. Lipsa de comunicare este moartea unei relatii, a oricarei relatii! Nu te mai retrage in tine, vorbeste cu el. Sper ca in curand sa ne scrii ca totul s-a rezolvat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
pai ce sa mai sintetizeze? ca e clar ca ea vrea sex si el nu. motivele numai el le stie. eu inclin sa cred ca o face cu altcineva... nici nu stii ce bine se pot ascunde unii... ca nu are chef o data, ca s-a inhibat, ca l-a deranjat nu stiu ce, mai merge scuza asta o data, de doua ori, dar sa nu o faci de 3 luni de zile... deja e ceva putred la mijloc... [alcool]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
da...cam asa ceva...pai atunci o discutie clara, chiar daca repeti lucrurile deja spuse... de trei luni nu a-ti facut sex? normal ca e ceva la mijloc...un motiv exista! care...? nu stim nici noi, doar el il stie si tu ar trebui sa-l descoperi. gandeste bine in acest caz daca mai merita sa investesti in relatia asta...daca iti mai doresti un copil.... Kari Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste! Old Union Reminder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si motivul ca nu face sex pt. ca nu vrea un copil mi se pare [:-@] nu vrea copil, sa-si puna un prezervativ, dar sa faca dragoste, ca doar sunteti tineri si sanatosi (presupun)...
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da suntem tineri si sanatosi, eu cel putin da.Inclin deja sa cred ca el are o problema cu sexul atat timp cat la 37 ani el vede un cuplu ca stand de vorba, incercand sa rezoleve problemele aparute daca sunt, sa bem un pahar de vin seara dupa masa, sa ne uitam la televizor si punct.Nimic mai mult de atat. Atunci cand am venit aici, dupa mai mult timp dupa ce ne-am cunoscut, el spunea intr-una ca isi doreste un copil ba chiar ca eu sa stau acasa si sa am grija de el inclusiv dupa ce va fi mai mare pt ca un copil cere timp si dragoste pt a se dezvolta normal.Eu am venit ulterior cu ideea ca dupa invatarea limbii as putea avea un serviciu chiar part-time. O prietena de familie l-a intrebat daca isi doreste copil iar el a raspuns´´nu azi, ci ieri.imi doresc foarte mult´´tot ea i-a spus ca eventual sa vina si sa ma stranga in brate, sa-mi spuna doar´´hai sa mai incercam sa facem ceva cu relatia asta´´.Nu a facut nimic.Mai mult el a zis ca daca voi vrea sa plec el nu ma poate tine cu forta chiar daca nu vrea sa ma piarda.Ultima parte, sincer fetelor nu o cred.De multe ori cred ca asteapta ca eu sa-i spun ca plec iar el se va simti usurat. Situatia e foarte tensionata.Intr-o seara de pilda nu mergea tv din dormitor, de fapt nu avea imagine si l-am intrebat ce s-a intamplat.El a aruncat toata vina pe mine spunand ca sigur am apasat pe vreun buton la telecomanda dar ca nu vreau sa-i spun pt ca asa sunt eu ascunsa, asta in conditiile in care eu nu am facut un pas fara sa stie unde sunt sau daca am avut nemultumiri care au fost rare e adevarat, i-am spus. L-am intrebat cum a putut sa traiasca langa mine daca are o asa parere execrabila despre mine.A tacut.Prietenei de familie i-a spus in schimb ca sunt rea, egoista dar ca sunt un om extraordinar.Toate epitetele care mi le atribuie sunt de aproape trei luni de cand a renuntat la orice apropiere fata de mine. nu pot sa-l inteleg si de multe ori stau si ma gandesc ca ar trebui sa plec.Am vrut sa o fac acum o luna dar m-am gandit ca se va indrepta situatia.Aseara de pilda m-a intrebat daca am vorbit cu mama si daca i-am spus ca vreau sa plec.Consider ca si el constientizeaza situatia dar nu vrea sa o recunoasca.Asa cum am spus am ajuns sa cred ca a luat pastile la inceput dar pt ca alea nu se pot lua pe o perioada mai lunga a renuntat. Inca ceva.In discutiile noastre si la intepaturile lui i-am spus ca pentru un cuplu de varsta noastra mi se pare rezonabil sa se intample o data pe saptamana, binmeinteles ca mai pot exista exceptii daca e obosit sau mai stiu eu ce. Am ajuns sa ma intreb pt ce sunt buna?doar ca menajera?de fapt aia nu face mancare si nici cumparaturi(numai eu fac si cumparaturile).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a si am uitat ceva foarte important.Mi-a spus la un moment dat ca nu merge sa apas eu pe buton si el sa fie gata sa ´´presteze´´.Asta in conditiile in care asa cum am spus mai sus nu a fost decat un pupic nevinovat pe gat, in joaca si, alta data cand l-am intrebat daca nu ma pupa sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca tu esti super-convinsa ca nu are pe altcineva....eu,una,m-as indoi![alcool] iti spune ca esti libera sa pleci,ca el nu te tine cu forta,dar ca nu ar vrea sa te piarda...si totusi[alcool] invoca tot felul de scuze cand e vb de sex...ori a luat vreo boala si asteapta sa sa faca bine [:D](dar vb nun stiu cui putea folosi prezervativ)...da' zic si eu...ori chiar nu-si doreste un copil cu tine... un om care te iubeste nu sare ca ars ca ai incercat sa-l pupi....nu foloseste atatea vb jignitoare.....blehhhh de ce stai totusi cu el?![bang] cred ca ar tb sa pleci si sa vezi care va fi viitorul relatiei...poate dupa ce te pierde isi da seama ca totusi te vrea... dar pana atunci,spune-i direct..."mai baiete hai sa facem si noi ca oamenii ceva!" [:D] si vezi ce zice [:I] oricum ar fi,faptul ca nu te simti bine in relatia asta inseamna ca tb sa iei masuri...care sunt acelea daor tu stii...noi ne mai dam cu parerea,dar....doar atat![pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am stat pentru ca am crezut ca se mai poate face ceva. Inafara de asta asa cum i-am spus am venit aici in speranta de a-mi face o familie in care sa fie armonie, un copil un servici, sa am o viata normala dar din toate s-a ales praful. De ce mai stau acum?nu stiu, poate in adancul sufletului am sperat ca se mai poate repara ceva, dar e culmea, in acelasi timp sunt constienta ca nu se mai poate face nimic. El a mai fost casatorit iar in actele de divort scrie ca motivul pt care sotia a introdus actiunea de divort a fost faptul ca nu se culca cu ea.El la inceput mi-a spus mie ca aceasta casatorie a fost de convenienta pt obtinerea cetateniei.Acum nu mai cred.Atunci am crezuit pentru ca, asa cum am spus la inceput intre nou totul a fost minunat din toate punctele de vedere.DE aceea stau si ma intreb, oare nu o fi luat ceva atunci la inceput(pastile)iar acum a renuntat?sau ce se intampla?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sabine,asta cu pastilele noi nu avem cum sa stim exact! e posibil orice... insa doar el iti poate spune ...daca o sa vrea sa-ti spuna![alcool] si daca ar fi probleme tot ar tb sa discutati si oricum asta nu scuza comportamentul lui... vb jignitoare! Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! De foarte mult timp va citesc,dar fara sa intrevin in scris,totusi povestea asta seamana izbitor de mult cu a mea,as putea spune doua picaturi de apa,de la luatul de pastile,ceea ce la mine a fost adevarat,pina la divortul cu fost sotie,ca faceau sex o data la sase luni,care sa adevarit si asta,explicatia lui a fost nu il mai atrageam din punct vedere sexual[:D],si ca nu avea curaj sa imi spuna,si sa terminat totul anul trecut in august cind am avut ceva probleme de rezolvat acasa,si mai mult de atita tata este bolnav de non-hodgkin,si multe si si,dupa o luna cind m-am intors,am fost pusa in fata faptului implinit,de fapt eu am facut pe detectivul,ca si e eram convinsa ca nu are pe nimeni,din cauza ca eram 24 din 24,el avea firma de kurierat,ceea ce insemna ca munceam si conduceam impreuna,am pus mina in foc pentru el,dar el isi gasise marea dragoste pe un site de matrimonile noi2,daca iti spune ceva acest site,mai fa sapaturi,ca ceva este,un om nu se poate schimba atit de brusc,mai mult noi dormeam in dormitoare separate,exact ca si tine,ma trezeam cu el o data la 6 luni,in dormitor dupa ce dormea un somn,brusc isi aducea aminte ca trebuie sa presteze,la fel ca si tine a incercat sa imi puna in spate ca nu stiu limba,ca nu sunt bani,ca trebuie platita aia si aia,asta in cazul in care eu munceam,si eram om de 2400 eu pe luna,sunt foarte foarte multe spus,este prima data dupa un an si citeva luni cind vorbesc despre asta, eu am renuntat la el,de fapt este incorect spus ca am renuntat eu,el a renuntat nu spun ca mi-a fost usor,ca si eu am lasat in tara un serviciu bun,eu aveam si eu copil,si mai mult il iubeam ca o nebuna,credeam ca el este sufletul meu pereche,acuma pot spune ca sunt cit de cit pe linia de plutire,dar nu am si nici nu cred ca voi avea vreo alta relatie asa curind,sufleteste sunt franjuri,dar nu dispera capul sus,se spune un sut in fund un pas inainte,cind DD inchide o usa deschide un geam,sper din tot sufletul sa se rezolve problema voastra si tu sa nu treci prin ceea ce am trecut eu,sa spunem o experienta nefericita. Cind sunt buna,sunt foarte buna,dar cind sunt scorpie sunt PERFECTA!!! Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...