Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetelor ce se intampla?prietenul meu nu are dorint


Recommended Posts

e tragic pentru ca mi-am facut vise.Deja visam sa am in sfarsit copilul pe care l-am dorit o viata.eu am 38 ani.can am fost in Romania a venit cu mine la dr asta fiind in iarna si primavara.Eram fericita cu adevarat.Acum totul s-a prabusit.Nu a mai ramas nimic.Am ramas inclusiv sa ma intreb, atunci cand el se trezea brusc din somn si se culca cu mine, in mintea lui o facea cu mine sau cu altcineva, probabil cu cineva pe care visa. e groanic si ma simt la pamant.Mi-e frica sa mai raman de frica sa nu-mi pierd increderea in mine cu jignirile lui si cu faptul ca nu ma doreste. Mi-e frica sa plec pentru ca mi-e frica de singuratate si totusi....cred ca alegerea buna e sa plec.Dar voi regreta?ma voi gandi ca s-ar fi putut salva ceva?nu mai am putere. In acelasi timp ma gandesc ca daca ar fi sa aiba initiativa sa se culce cu mine m-as gandi ca o face din obligatie asa cum a mentionat o data ca eu daca ii spun sa se culce cu mine el se simte ca si cum ar fi obligat.In acelasi timp ma gandesc de ce sa il accept eu daca el m-a respins atunci cand eu am simtit nevoia....si asta se perpetueaza de aproape trei luni. sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Sabine, Parerea mea e ca voi doi trebuie sa aveti o discutie deschisa si foarte serioasa.Ar trebui sa afli din ce cauza s-a intamplat asta,poate are o problema de ordin medical. Daca hotarati sa ramaneti impreuna si sa faceti un copil,partenerul tau nu trebuie sa stie cand esti tu la ovulatie,tu ai putea sa faci sex la comanda? Iti doresc multa intelepciune,sa luati decizia buna pt. voi,indiferent care e aia. Mult succes, Ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ada, la a-i spune ca sunt la ovulatie am renuntat de mai bine de un an ca mi-a spus ca se blocheaza.Problema e ca el nu o mai face deloc.el s-a blocat de trei luni incoace cand nu era vorba ca trebuie sa facem la date fixe pentru a avea un copil.daca ai citit mesajele mele el inventeaza motive pentru a nu face nimic sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa te amarasc, dar eu sincer cred ca are pe altcineva cu care o face bine-mersi. chiar daca nu te-ar mai iubi, ar putea sa o faca cu tine macar sa se descarce... ca doar s-au mai vazut destul barbati care o fac cu o femeie doar ca sa se satisfaca, nu ca o si iubesc... fii mai vigilenta si poate ai sa afli ceva, chiar daca e dureros, macar te lamuresti o data pt totdeauna ce om ai langa tine si daca se mai merita sa lupti pentru el sau nu. bafta [pup]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca el are antecedente.adica un divort la activ introdus din cauza ca el nu era interesat de sex nici atunci.....o stiu pt ca am citit actele de divort inclusiv declaratia ei si a parintilor ei care spuneau ca ea se plangea ca el nu facea nici atunci nimic.La data respectiva am crezut ca intr-adevar a fost o minciuna, o casatorie de convenienta asa cum el mi-a spus mie dar acum inclin sa cred ca a fost adevarat.daca e asa intr-adevar el are probleme care nu si le recunoaste nici macar lui.din aceasta cauza nici nu se pot rezolva. ma gandesc ca astazi seara sa-i spun ca totul e gata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz, probabil ai luat cea mai buna hotarare pentru tine. Daca are o problema si nu vrea s-o discute cu tine sau nu recunoaste, pentru a putea cere ajutor, atunci chiar nu vad ce ar mai fi de facut. Mai ales ca a mai existat o casnicie, terminata din acelasi motiv. Daca pentru el nici macar asta nu a insemnat un motiv suficient care sa-i dea de gandit ca are o problema care trebuie rezolvata... Gandeste-te ca ai fi putut descoperi mult mai tarziu, cand erati deja casatoriti, eventual cu un copil... Acum problema este mult mai usor de rezolvat. Ai grija de tine si suntem aici, alaturi de tine, daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate se simte cumva presat psihic... si de aceea nu mai are chef. Este ciudat ce spui despre primul divort... poate ca este totusi o problema medicala. Cel mai bine ar fi sa recunoasca si el si sa consulte un medic. Dar barbatii nu prea vorbesc cu placere despre asta :))) Ingrid si Cristi 5 ani si 8 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-i spui in seara asta ca totul e gata - in masura in care tu crezi ca nu mai este nici o sansa intre voi, ai luat hotararea sa te intorci si doar ii comunici. Eu nu sunt convinsa ca este vorba de altcineva. Este posibil sa fie, dar sanse egale sunt sa nu fie. Cert este ca voi v-ati indepartat unul de altul, si comunicarea este deficitara. Te cred ca ti-e greu sa accepti un astfel de tratament, nimeni n-ar fi fericit in locul tau, insa tu esti singura care stii cat poti tolera. Daca inca mai crezi ca ati putea sa aveti o relatie asa cum ti-o doresti, eu cred ca te-ai pripi sa-l ameninti cu plecatul acasa (nu va rezolva nimic, din contra, va adanci prapastia intre voi). Vad ca ati mai avut pana acum un sfatuitor care sa vorbeasca cu fiecare in particular (prietena de care vorbesti), care sa-si spuna parerea, care i-a spus si lui ce crede ea ca el ar trebui sa faca, insa rezultate concrete nu au fost. Poate ca ar trebui sa cautati acest ajutor la o persoana specializata, asta in masura in care si el doreste sa repare relatia intre voi. Nu trebuie sa va mai aruncati reprosuri - este suficient ca-i spui ca tu crezi ca relatia voastra nu se indreapta spre ceva bun, si ca aveti nevoie amandoi sa va expuneti gandurile, ideile. Eu cred ca problema nu trebuie abordata superficial. Cineva trebuie sa-l asculte si pe el, sa inteleaga ce-si doreste el de la relatia cu tine, cum vede viitorul, ce sentimente are. Bagajul ti-l poti face intr-o zi, daca esti convinsa ca asta ai de facut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Sabina Si eu sunt de accord cu adina. Cand am citit prima data, singurul gand care mi a trecut prin minte a fost: lasa-l si fugi! Dar m am mai gandit. Sigur ca nu e normal sa nu faceti sex 3 luni!!!! Dar nici de neimaginat nu e! Incearca sa ai o discutie calma si relaxata cu el, sa ii spui ca nu e o discutie in care sa va gasiti unul altuia vreo vina sau cusur (si chiar sa nu fie asa) ci e o discutie in care sa clarificati ce va doriti fiecare, sa va puneti de accord si daca se poate face ceva. Eventula stabiliti un "plan de actiune", cu un dead-line, ceva. Daca Nici asta nu se poate, atunci, cum spune adina, valiza poti sa ti o faci intr o zi [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...