Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetelor ce se intampla?prietenul meu nu are dorint


Recommended Posts

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Poate te intrebi de ce tocmai tie trebuie sa ti se intimple toate astea,cind in sfirsit credeai ca ai intilnit sufletul tau pereche,era omul perfect,si nu iti doreai nimic mai mult de la viata,dar...este bine ca sa intimplat acuma,si nu mai tirziu cind era si un copil,poate pentru mine a fost mai simplu sa plec,ca nu era acea legatura,adica nu au fost copii,si asa nu a fost simplu,dar nici imposibil,nici acuma nu mi-am revenit complet datorita faptului ca sunt inca singura,si astept inca se intoarca la mine,stiu ca este imposibil,dar asa gindesc,si pentru tine va urma o perioada mai grea,dar cu ajutorul celor dragi de acasa,vei trece,si va veni o zi cind vei incepe sa uiti,stii eu cred cu tarie ca DD nu ne da mai mult decit putem duce,si acest sut in fund,va fi un pas inainte mai tirziu,va fi bine,o sa vezi,poate mai exista minuni,de ce sa nu crezi si in asta. Cind sunt buna,sunt foarte buna,dar cind sunt scorpie sunt ...PERFECTA!!! Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabine,si eu am avut o perioada cind nu-l mai suportam pe al meu ,dar mi-a trecut. Poate e de la sters ,sau poate are o problema mai grava si el nu stie. Nu mai stiu in ce film am vazut (cam aceeasi poveste ca a ta ) ca, partenerul dupa ce a fost la un consult sa i se constate ca inradevar are o problema majora de ordin medical.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc foarte mult Corina, si tie Liliana.Sfaturile voastre m-au facut sa ma simt mai bine si sa-mi dau seama ca, intr-adevar pe lumea asta se mai pot intampla si astfel de lucruri. Nu-mi venea sa cred pt ca tot timpul ma gandeam ca e tanar, asa ca e imposibil dasi in acelasi timp eram convinsa ca are o problema majora pe care nu si-o recunoaste nici macar lui.E adevarat asta nu ma face sa-mi simt sufletul mai usor ci doar mintea sa rationeze altfel. Mai cred ca deja el banuieste ca vreau sa-l parasesc.Sambata m-a intrebat unde am sa fiu de revelion.I-am raspuns ca nu stiu la modul cinstit pentru ca chiar nu stiu.Un lucru e cert, nu langa el.Ma doare pentru ca totul s-a naruit si nu pot sa nu ma gandesc ca ar fi putut sa fie bine.dar nu pot trai langa un om care se comporta si manifesta ca si fratele meu.nu pot sa nu ma intreb, oare el nu-si da seama de situatie?Oare ce o avea in minte?oare cum vede el toata povesdtea asta, mai ales ca a mai avut la activ un divort din acelasi motiv?Joaca teatru, se preface ca e bine sau intr-adevar in mintea lui crede ca asa e normal sa se intample intr-un cuplu? Corina, tu mai speri la o impacare.Crezi ca se va intampla ceva, un miracol? sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabine, dar tu? L-ai intrebat pe el ce il supara? Spui ca e jumatatea ta. Ma gandesc ca, fiind jumatatea ta, ar trebui sa incerci sa afli ce anuime determina la el lipsa dorintei. sa nu te mai concentrezi atat pe ce te deranjeaza pe tine si sa incerci sa afli care este buba. Daca are o problema sexuala, cu siguranta nu este foarte confortabil pentru el. Poate de aici si reactiile lui atunci cand simte ca tu iti doresti sex. Incearca totusi sa abordezi problema si altfel decat " ma deranjeaza ca nu mai face sex cu mine, asa ca imi fac bagajele si plec". Daca tu ai fi avut o perioada in care dorinta sa dispara si el ar fi plecat de langa tine, cum se numea asta? Si, daca doresti sa afli de la el ceva... trebuie mai mult decat o intrebare, trebuie rabdare si intelegere si caldura si perseverenta. Si sa fii sigura ca il iubesti. sau nu. Ca daca nu il iubesti, nu merita deranjul. Ioana [gravi] 15+ si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe Beca, eu deja am incercat ceea ce spui tu in toate felurile posibile.Singura explicatie care mi-o da e ca el are ganduri.Problema e ca gandurile lui sunt legate de casa pe care trebuie sa o plateasca, casa luata cu credit din banca pe o perioada de 25 ani.Asta inseamna ca problemele lui vor trece doar peste 25 ani.Dar asta a fost prima chestie care mi-a spus-o.Urmatoarea a fost ca l-am blocat eu ca vreau copil pt care am facut tratament anul trecut in toamna tarziu si in primavara.De atunci nu am mai discutat pe tema asta iar el s-a blocat pentru o cauza care s-a discutat acum un an de zile aproape, acum trei luni.De ce nu s-a blocat atunci?Daca am incercat sa ma apropii de el la modul subtil tocmai ca l-am vazut cum e, a avut o reactie destul de urata de genul ce vrei de la mine sau a inceput sa-mi spuna ca sunt egoista ca imi iau intotdeauna ce vreau specificand clar sentimental.Adica eu nu pot sa-i dau un pupic, nu pot sa-l iau in brate ca el imi spune sa ma potolesc. O discutie mai altfel cu el nu pot sa am pt ca incepe sa ma atace. Eu chiar nu mai stiu ce sa fac.Din cauza asta am renuntat.Seara cand se pune in pat, se uita la tv iar mai apoi intoarce fundul si doarme.Cand vad ca e asa de rece cu mine, ce as mai putea face eu?si asa m-am simtit foarte rau cand m-a respins.Pt mine a fost foarte dureros.M-am simtit ca un gunoi in momentele alea.M-am intrebat si eu de ce s-a deteriorat relatia asta atat de mult? Aseara de ex stateam si ma gandeam ca nu i-am mai simtit corpul langa mine de nu stiu cand.....pt ca noi avem plapume separate.Inainte stateam sub plapuma lui.Dupa discutiile respective el se infasura in plapuma sa nu intru si eu.Cand i-am dat pupicul eu am incercat sa fie ca la inceput.M-am cuibarit langa el dar el, ce a facut?s-a uitat urat la mine si m-a intrebat ce vreau.Daca voia si el o apropiere dupa doua luni de zile nu ar fi avut reactia asta.Eu asa cred.De ce se sperie, ce il sperie atat de tare? sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce cred eu.Dur,foarte dur dar realist.Un om care te intreaba unde o sa fii de revelion cred ca vrea sa scape de tine.Un om care se intoarce cu curu' la tine in patura lui,nici macar sa iti dea un sarut formal de noapte buna e un om care te considera colega de apartament.Al lui,evident apartamentul,ca doar el munceste ((:.Tu iti platesti doar sederea acolo prin menaj ((:. Nu ii mai cauta "de ce-uri" in comportament,lasa pupicurile si vezi de viata ta.Tot n-am inteles,daca poti spune,sub ce forma antreneaza copilele? Sport,artistic... Aniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...