Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetelor ce se intampla?prietenul meu nu are dorint


Recommended Posts

Sabine, s-a simtit incoltit astfel: pupicul tau i-a transmis (cu toate ca tu nu ai vrut poate asta) ca vrei mai mult decat un pupic. Si anume ca vrei sex, adica fix ceea ce el nu poate, din anumite motive (fizice sau psihice) sa-ti dea. Atunci, ca nu cumva sa se ajunga la asta, el o sa blocheze orice initiativa de apropiere. Trebuie abordat subiectul cu foarte multa pricepere si delicatete, pentru ca el este in mod cert frustrat in acest moment, se simte foarte prost ca nu poate sa functioneze normal si poate fi foarte usor ranit. Ioana [gravi] 15+ si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004 http://community.webshots.com/user/Berecutza http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sabine, nu stiu in ce masura informatiile mele iti vor folosi, dar am doua prietene si cu mine suntem trei(cine se aseamana se aduna) Una s-a despartit fara divort inca,una are inceput divortul si eu care a doua oara nu mai divortez indiferent ca fac comanda la toata colectia de vibratoare sau ma culc cu maturatorul de pe strada. Ce avem noi trei in comun, toate avem trei barbati de 40 de ani, impliniti deja, care au aceleasi probleme ca si prietenul tau, unul de vreo trei ani,unul de patru ani si celalalt uite ca nu mai stiu sigur. Abstinenta totala, nerecunoasterea problemei, invinuirea partenerei,motivele nu mai conteaza care sunt, la fiecare sunt altele dar au acelasi numitor comun. Daca a apucat pe panta asta asa va fi pana se va intampla o minune. Mai rau de tine ca nu ai copii si ca nu poti sa-i faci cu degetul. Nici la noi nu e chiar pe roze, una nu poate deloc, una il are handicapat si eu il am sanatos din prima casnicie. Deci fata de tine se poate si mai rau. Ce am vrut sa spun de fapt? PUNCT SI DE LA CAPAT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liliana,nu stiu daca e vorba de resemnare...ca daca ma resemnam nu cautam nonstop solutii si nici pe forumul asta nu ajungeam am facut cam tot ce se poate -am afacerea mea si ma afund in ea ca sa am o multumire pe partea asta si sa stau cat mai putin acasa -am ajuns sa ma ingrijesc foarte mult incat acum, sexi cum sunt, sunt numa buna pentru altul -am o casa bec,impecabila, in care ard sute de lumanari -am ajuns sa mananc numa la restaurant asa ca nu mai e o problema gospodaria -copilul a plecat de trei ani la facultate deci suntem numa noi doi -l-am lasat sa-si faca toate mofturile si l-am ingrijit mereu pentru ca mai tot timpul are probleme de sanatate -nu l-am mai presat ca nu a facut mare lucru cu cariera lui si m-am resemnat ca pana la moarte voi purta responsabilitatea casei -am relatii buna cu parintii lui deci de aici nu sunt surse de nemultumire -nu-l mai cicalesc, nu ii impui capul cu problemele mele,il las cu telecomanda cat vrea, sa doarma cat vrea,vorbim ce trebuie si cat trebuie Si pot continua...ca degeaba nu a mers.Atat timp cat s-a produs un impact psihologic si pauza a fost atat de mare,functia aproape ca nu mai exista.Nu a vrut sa mearga la doctor, psihoterapeut si nici la alte femei, pentru ca si asta mi se pare o solutie buna pentru a vedea ce si cum. Am renuntat la discutii pe tema asta pentru ca au fost niste certuri interminabile si mai degraba din cauza asta era sa ne despartim decat din cauza sexului. Il amenint, mai mult in gluma, ca o sa-mi gasesc pe unul ca eu nu pot trai asa si tot mai in gluma mai in serios imi raspunde ca sunt lucruri despre care ne se vorbeste si se fac doar. Nu se mai simte atras de mine, asta ar fi explicatia lui cea mai simpla,dar acum, in momentul de fata nici eu nu ma mai simt atrasa de el. Sunt tocita. Am vorbit pana si cu maica-sa, asta e. Ce sa fac, sa divortez la 47 de ani ca sa caut ce? Si asa el e mai mic cu 7 ani cat sa cobor? Sau sa urc, sa iau unul mai batran, mai plin de probleme, cu o istorie si el in spate si cu o familie in plus? Sa impart munca mea de 13 ani doar pentru ca am fost casatorita? am incercat si cu vibratorul...am intrat intr-o depresie, mama mama, adica sa stau mereu in camera alaturata, sa stau cu cauciucul in pat sa-mi fac treaba si apoi sa ma duc in dormitor? Vai de capul meu da ce sunt ciunga, chioara, nu mai pot atrage pe nimeni?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cunosc un cuplu care s-a despartit anul trecut din aceeasi cauza. Locuiau impreuna dar nu erau casatoriti. Ea tinea foarte mult la el, a rezistat o perioada dupa care a fugit.... Si-a gasit pe altcineva si e mult mai bine. El dupa o pauza de un an si-a gasit o prietena cu care e doua luni impreuna si cu care se pare ca e foarte bine acum la inceput. Nu stiu amanunte dar par lipiti unul de celelalt. Cand fost lui prietena imi povestea (era foarte deschisa, chiar povestea prea multe) am crezut ca e un caz unic sau cel putin rar la varsta asta (30 si un pic). Acum vad de la voi ca mai sunt cazuri. Ce ma nedumereste pe mine, e ce anume ii blocheaza de la icneput totul e bine si frumos si brusc se produce impotenta? O provoaca ceva sau doar obisnuita? Ana Maria si Didi (Victor Stefan) [bonjovi](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu ce poate sa fie.In privinta prietenului meu eu cred ca a luat ceva la inceput ...pastile....pt ca altfel nu-mi explic.Era un banc.ca impotenta nu vine dintr-o data ci te faci de cateva ori de minune pana ajungi la ea.Ei la noi nu a fost cazul.A fost din ce in ce mai rar pana cand a ajuns sa nu mai fie deloc.Acum am luat decizia sa plec de langa el dar nu o pot face decat de sarbatori cand ne vom intoarce in tara si eu voi ramane acolo.Ceea ce ma intriga e faptul ca desi am avut discutii pe tema asta si i-am spus ca mai bine terminam relatia asta, dupa ce am stat imbufnata o perioada si la un moment dat m-am resemnat punandu-mi in plan ca voi ramane acasa acum el se comporta ca si cum totul e ok. Adica eu am inceput sa fiu normala, sa ma comport cu el ca si cum ar fi fratele meu ca doar traim in aceeasi casa si nu e bine pt psihicul nimanui sa fie o atmosfera in casa vesnic de razboi iar el cred ca a inteles ca situatia asta mie imi convine si e totul ok intre noi.Ma intreb daca chiar asta crede sau doar se preface? Chestia este ca ajunsa in tara pentru a sarbatori Craciunul si revelionul va trebui sa-i spun.Parca mi-e si mila de el mai ales ca, crede ca totul e ok. Dati-mi un sfat, cum sa procedez, cum ar fi mai bine. El si acum isi face planuri de viitor, ce ar fi bine sa facem, cum sa facem, cum ar vrea el sa fie viata noastra(bineinteles ca nu vorbeste despre sex)iar eu va trebui si vreau sa-i spun ca e gata. sabine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...