Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fecioarele ..... la raport , adunarea !!! (p.12)


Recommended Posts

Vineri, 14 Noiembrie 2008 Esti toata ziua pe drumuri, de colo-colo cu sarcini de serviciu. Calatoriile, desi te tin în priza si îti ofera suficiente motive de satisfactie pe parcursul zilei, se vor dovedi a fi foarte obositoare, pentru ca te solicita la maximum si fizic, si mental. Trebuie sa fii concentrat la trafic, la starea drumurilor sau starea vremii, iar la destinatie trebuie sa fii atent cum îti rezolvi obligatiile pentru care ai fost trimis în delegatie. Dar le rezolvi tu pe toate cu brio! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am o stare de imi vine sa plang de ciuda si frustrare... Am un program de asa natura ca nu am timp de nimic, si cand am un pic timp liber, trebuie sa alergam (eu, sotul, uneori si cu bebe) sa rezolvam una alta. La 7.30 ducem copilul la bunici, vreo 15 km dus, 15 intors, la 8, la serviciu (o "delectare" si acolo[bang]), la 13, pauza de pranz, in care ne ducem sa-l vizitam pe bebe la bunici, la 15, intoarcerea la serviciu, la 18.30 terminam, fuga sa-l luam pe copil si sa ne intoarcem acasa. Ajungem pe la 20. Pregateste bebelul (baita, laptic si culcarica), se face aproape 21.. Eu nu mai pot in ritmul asta, in alergatura continua si stres continuu, si nu suport nimic in tara asta...totul mi se pare anapoda. Casa imi e intoarsa cu fundu-n sus, nu am timp sa fac nimic, ce mai apuc, duminica...[bang] Simteam nevoia sa ma descarc cumva, ca tot strang zi de zi in mine, il mai stresez si pe sot cu una alta, dar cat, ca doar e si el obosit... Am multe frustrari, nu numai una... [alcool]. Cred ca o sa ma duc si la un psiholog, zau... Va pup, sper ca voi sunteti mai bine[pup] Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/30939036@N03"]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fecioarelor, azi vad ca aveti treaba! [:D] eu inca nu m-am apucat...zic sa mai stau la [:-@] pana imi beau cafeaua...apoi mi-am propus sa fac ciorba de burta si sarmalute! am vrut sa iau varza murata dar e f scumpa asa ca am luat varza normala si o sa le fierb in bors [:D] ma gandeam sa nu mai pun varza anul asta(la murat adica) ca noi nu prea mancam,dar la cat e de scmpa varza parca tot o sa pun vreo cateva macar pt sarmale [:)] Adriana,dar mult drum bateti sa duceti si sa aduceti copilul....te cred ca esti f obosita [bang] nu e mai bine sa gasiti pe cineva sa stea cu asta mic acasa?! sau e inca prea mic si nu aveti incredere... totusi asa parca e prea mult timp de pierdut[alcool] cu psihologul..ce sa zic? daca reusesti sa rezolvi problema cu copilul,in sensul sa fie acasa si sa nu mai mergeti atata drum cred ca se rezolva si stresul [pup] duchess,felicitari pt goblenuri[flo] inseamna ca ai f multa rabdare [:D] eu nu sunt in stare de facut migaleli din astea [bang] n-am avut niciodata rabdare...am incercat cand eram mai tanara sa fac mileuri din acelea din macrame....dar eu le incepeam si maica-mea le termina[:D] asteptam poze [:)] Miha,multumim pt lamuriri.....dar dupa 1 an(presupunand ca nu luam examenul [alcool]) se face din nou scoala de soferi?! [:D] si eu sper sa il iau cat mai repede examenul...si o sa caut si intrebari de mecanica ca cica astea se dau acum la teste! MB,cum stai cu slabitul? daca iubesti(adica esti indragostita) cica slabesti mai repede [:D] asa ca....iubeste cat mai mult[olala] anacezara,cum au iesit rezultatele la PAP? sper ca e totul ok, va [pup] si sa aveti un we fain, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA
... la 13, pauza de pranz, in care ne ducem sa-l vizitam pe bebe la bunici ... Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/30939036@N03"]poze cu noi[/url]
Poate daca ati renunta la acest drum , ati avera mai mult timp de voi 2 si sa va "re-incarcati" bateriile pentru dupa-masa . Am zis si eu o parere . Banuiesc ca daca ramane BB cu bunicii se descurca ei si nu mai e cazul sa mai faceti druumul de la ora 13 ... Eu sper sa-ti gasesti linistea si sa te poti relaxa si ocupa si de tine un pik . Dute 1 data/saptamana la un masaj , la o cosmetica , la un coafor , la shooping si ai sa vezi cat de bine te vei simti . De ex., eu cand sunt nervoasa si frustata merg la shoping , chiar daca nu imi gasesc nimik , macar ma descarc prin faptul ca ccc colind magazinel , probez haine , incaltaminte si poate-poate , imi pika ceva cui tronc si imi cumpar , chiar daca nu am nevoie neaparat de acel lucru . Important e ca m-am descarcat de energiile negative . Hai pupici , fruntea sus si vorba ceaa " Fii barbata !!! " " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
anacezara,cum au iesit rezultatele la PAP? sper ca e totul ok, va [pup] si sa aveti un we fain, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Nu v-am spus rezultatele ???? Probabil , am uitat de atata fericire cata m-a cuprins in momentul in care am aflat ca nu am nimik . Dr. m-a felicitat , zicandu-mi k la 90% din femeile la care le face acest test le descopera Papilomavirus si ca e mare lucru ca nu am nimik . Imi iesea PAP II din cauza ca am o inflamare a colului , am primit 10 zile tratament cu ovule colposeptine , apuza 1 saptamana si apoi reiau inca 10 zile . La secretii iar nu am nimik , la markerul tumoral CA 125 am valoare normala . Deci , deocamdata pot sta linistita . Voi relua toate aceste analize peste 6 luni . Avand precedent in familie mi s-a recomandat ca ar fi bine daca le-as face din 6 in 6 luni . Mersi de intrebare , spor la bucatareala . Eu voi face azi pilaf de orez in oala minune ( nu cred ca v-am povestit de achizitia mea , oala minune , care ma scapa de toate si am mult mai mult timp pentru mine ) si file de peste pane . P.S. Daca doriti sa vedeti despre ce oala minune va povestesc , vizionati ezidri.ro cu 3 w in fata si apoi intrati pe AVAIR . Aveti acolo toate detaliile si la retete gatite veti putea urmari live preparea mancarurilor. Pentru nelamuriri va stau si eu la dispozitie sau va puteti loga pe forumul de acolo si sa adresati intrebari administratorului sau fetelor care deja sunt fericitele posesoare de oale. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Horoscopul carierei pentru saptamana viitoare Horoscop Zodia Fecioara Desi activitatea profesionala ocupa un loc extrem de important in viata ta, este posibil ca la inceputul saptamanii urmatoare sa treaca pe primul plan unele probleme de ordin personal. Marti si miercuri vei fi neobisnuit de dinamic si activ, inclusiv la locul de munca. Ai grija, insa, sa fii punctual si constiincios, comunicativ, in special spre sfarsitul saptamanii. In week-end, din nou, obligatiile familiale au prioritate, iar munca va trece pe ultimul plan. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anacezara,felicitari pt rezultat [pup] ma bucur ca e totul bine[:)] ce e cu markerul tumoral? ar trebui facut si asta? ca eu de obicei fac doar PAP... si pt oala minune felicitari[:)] e oala din aceea care fierbe sub presiune? ca din asta am si eu ,dar parca nu-mi vine sa o folosesc [:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 15 Noiembrie 2008 Esti înca ranit de o situatie din trecut de care nu te poti debarasa orice ai face. Te întorci iar si iar în acelasi punct din trecut, ca la o obsesie de care va trebui odata si-odata sa te rupi. Tot umblând la sipetul cu amintiri urâte, nu faci decât sa amplifici o stare emotionala negativa care lasa urme asupra psihicului tau si asa destul de sensibil. Învata sa arunci balastul emotional al trecutului care nu mai are nici un rost în viata ta. P.S. Am fugit la cosmetica , revin mai tarziu. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...