Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(54)


Recommended Posts

Diciu,cum adica reatestare?O sa avem nevoie si de o astfel de hartie? Mariaa,nu te mananca,stai linistita[pup] Pe noi ne-au intrebat doar cate camere avem si atat,nici nu au verificat.Ne-au pus o multime de intrebari,timp de o ora si dupa accea eu am pus intrebari timp de o ora :-)) Am si eu noutati:intr-o saptamana - doua mergem si noi la curs!!! Maruta,tare as vrea si eu sa ma apuc "sa caut" [bibe]meu.O sa te intreb atunci cum se procedeaza. Anca,ce mai face fetita ta?Cum merge treaba la logoped?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am revenit[olala] Aysha, mie mi-a spus asistenta sociala sa asteptam acasa citatia de la tribunal (din cate stie ea de da tremen cam in 3 saptamani de la depunerea cererii de incuviintare), iar a doaua zi dupa infatisarea de la tribunal il putem lua acasa pe DAVID![9cer] Cat despre certificatul de grefa, tot asistenta mi-a spus ca trebuie cerut inainte de proces.Bafta multa![pup][flo] diciu, multumesc![pup]. Iti doresc ca de data asta sa iti iei puiul acasa![flo] Asi sincer, cand m-au chemat la DPC si am stat de vorba cu asistenta sociala nu mi-a aratat dosarul, dar il avea in fata si eu ii puneam intrebari (cati ani are bb, mama,daca copilul e sanatos?....) iar dansa imi raspundea[:D]Crezi ca ar fi mai bine sa ii vad dosarul? Ce ar putea sa mai contina?...nu stiu daca ar mai conta pentru ca David, stiu sigur, va fi copilul meu[olala]. Va doresc ca Maria sa va iubeasca la fel cum o iubiti voi[pup] Mariaa stai linistita[pup] cu vizita de la DPC nu ai de ce sa te sperii.La noi cand au venit, au dat o raita in toate camerele (inclusiv in baie[:I]), dupa care ne-am asezat in sufragerie la "povesti", a fost o discutie tare relaxata. maruta007 aceasi problema am avut-o si eu, nu vedeam decat fetita cu varsta intre 0-1 an, si iata-ma [mamica](in curs[:D]) de David[olala], un baietel de 7 luni minunattttttt!!!!!!! Concluzia trage-o tu[:D][pup]Iti doresc sa-ti ti puiul in brate cat mai curand! Salviae bafta la curs, mie mi s-a parut interesant. Stai linistita va veni si ziua cand iti vei gasi comoara![pup] Maribela bafta muuulta![pup] pfff [bang][bang][bang]cat e ceasuuul[bang][bang][bang] am plecat la[nani] va puup pe toate iza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://www.adoptiiromania.ro/afisareact.aspx?id_act=170"]ASA [/url]ar trebui sa arate raportul de evaluare al familiei adoptatoare. Luiza ar fi fost normal sa citesti tu dosarul si apoi sa pui intrebari.Dar ,vorba ta , acum nu mai conteaza.Poti afla cand ai termen la tribunal daca intrebi numarul dosarului tau la departamentul juridic si apoi il cauti pe site-ul tribunalului.Noi am primit citatia la 2 zile de la depunerea dosarului, dar suntem din alt judet. Mariaa succes la ancheta[:D].Clar va fi o discutie amicala si ar fi frumos daca o vei invita sa vada casa.Asta numai daca doresti.[pup] va fii bine. Salviae e nevoie sa ai atestat valabil pana in faza de incuviintare a adoptiei.Deci e nevoie de reatestare daca expira intre timp. Maruta iti dosresc sa stii ci tu cat de curand ce simt eu acum[flo].Si eu am prtit ca si tine cand l-am asteptat pe Razvan.Numai fetite vroiam si cand l-am vazut a fost divin. Maribela din cate stiu eu se plateste certificatul medical.Succes! Manuelita ce mai faci? AMR 8 Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salviae, merge foarte bine. A invatat multe, multe cuvinte. De unele, nu sunt asa bucuroasa. Aseara nu avea CHEF sa manance[:D] Noi pana la sfarsitul lunii trebuie sa facem dosarul pentru pasul final. Am crezut ca vor fi mai putine acte, dar m-am ingrozit. Imi spune cineva cum se procedeaza la IOMC, ca am inteles ca acolo trebuie sa-i facem analizele. [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url] "Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[flo] Mariaa, ne-am mai relaxat ce-i drept...mi-a placut faza cu mesajul[:D]...a fost mai lung intr-adevar, ca in zilele bune[:I] Succes la vizita DPC, o sa fie bine[:)] Maruta007[pup] Salviae..atestatul dureaza 1 an, daca in acest timp nu ai gasit copilasul si nu au trecut toate etapele de adoptie pana la ultimul proces de incuviintare...atunci el se reface, te reatestezi. Practic un al doilea atestat cu aceeasi valabilitate. Deasemenea si copiii declarati adoptabili au si ei acest act valabil tot 1 an. Luiza1318...eu mi-am luat puiul acasa din ianuarie[:D][flo] AncaWish..fetitza voastra e o frumusete si sunt convinsa ca sunteti deja f mandri de ea[olala] Aisha73...succes pe 13 [flo] Asi...succes pe 19[flo] anda[bis] "daca dragoste nu e...nimic nu e"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[flo][flo][flo]. Noi nu prea mai avem rabdare, timpul trece foarte greu si nu am chef de nimic, dar ma consolez cu gandul ca nu mai este mult si comoara noastra va fi langa noi toata viata. Stau minute in sir in camera amenajata pentru ea care este foarte dulce si imi imaginez reactiile ei. Multi[pup][pup][pup][pup]. AMR-2zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu scriu, va citesc totusi si incerc sa fiu la zi cu sarcinile voastre. Asa ca daca nu am zis lui Petricia, Maruta, Luiza, va zic acum ,,Bun venit si sa aveti o nastere cat mai usoara!" Liliana, Anca, Asi sau celelalte care sunteti la curent cu cele mai noi date legate de adoptie vreau sa va pun si eu o intrebare si anume: ,,Copii care sufera de o anumita boala pot fi dati spre adoptie?" De ce va pun acesta intrebare? Lau meu este inscris la dansuri aerobice. De ceva timp incoace, in sala de dans, am cunoscut un baietel tare dragut si care mi-a ramas in minte pentru ca el executa primul exercitile pe care doamna le cerea. Mi-a atras atentia si pentru ca avea un costum de spider mansi incrunta mereu spancenele si isi incorda mainile pentru a parea a fi foarte puternic. Imi este foarte simpatic. Stand pe culoar pentru al lua acasa pe piciul meu si din vorba in vorba am aflat ca bunicuta lui nu ii era bunicuta si era asiatenta lui maternala. Mi-a spus ca baietelul nu este nepotul ei, ca are 6 ani si ca are boala copiilor. Ce m-a frapat a fost ce mi-a spus si anume ca baietelul nu poate fi adoptat pentru ca este bolnav si oricum nu crede ca cineva ar avea mai bine grija de el decat ea si ca nimeni nu i-ar suporta toanele mai bine decat ea. Insistand mai mult, cu anumite intrebari, acesta m-a intrebat: ,,Tu l-ai adopta, daca ar fi bolnav?" m-a intrebat. Eu ma intreb daca este posibil, ca cei de la PC, sa nu-i fi facut un dosar de adoptie? Daca este adevarat, de unde stiu ei sigur ca acel copil nu v-a putea avea sansa ca cineva sa-l ia acasa si sa-l iubesca si eventual sa-i asigure o viata decenta nu numai pana la 18 ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua , Va pun la dispozitie legea modificata pentru mamele care stau acasa pentru cresterea copilului. http://www.avocatnet.ro/content/articles?id=13725 Va [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [olala][olala][olala][olala][olala][olala][olala] pe toate. MAMI DE BIANCA Toate lucrurile bune se intampla celor ce asteapta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...