Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Broccoli crud, in ce il mancati?


ML

Recommended Posts

Vianne, Ciuf, suna super retetele voastre, azi le incerc si eu. Eu broccoli il consum in salata orientala, sau cateodata oparesc cateva bucatele de broccoli, peste care adaug parmezan si ulei masline.O bunatate. Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url] "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Di ncate stiu eu, calciul nu se pierde prin fierbere (dar nu mai are vit C[:9]. Eu fac cu pustiul meu supa crema de brocolli cu cartof sau cu morcov si le fierb/innabus f putin in putina apa, pe care o adaug la supa in blender. Se pastreaza astfel toate proprietatile calciului (si noi avem carenta de Ca ionic) si il si mamanca cu placere. Supa eu o fac doar din legume si cu zeama i ncare au fiert, o lingura de ulei de masline crud adaugat in blender si eventual lapte/smantana/iaurt in functie de ce am in casa. Adi e foarte selectiv la gusturi si ca sa i lconving sa manace legume, il las pe el sa potriveasca de gust - ne jucam - dupa ce le-am blenduit... Si tine smecheria la fix[;d] Annablue & Adita & Bb2 "De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui annablue
Di ncate stiu eu, calciul nu se pierde prin fierbere (dar nu mai are vit C[:9]. Multumesc pt. detalii. Da, e buna si vitamina C, daca il poti manca crud (broccoliul). Eu fac cu pustiul meu supa crema de brocolli cu cartof sau cu morcov si le fierb/innabus f putin in putina apa, pe care o adaug la supa in blender. Se pastreaza astfel toate proprietatile calciului (si noi avem carenta de Ca ionic) si il si mamanca cu placere. Supa eu o fac doar din legume si cu zeama i ncare au fiert, o lingura de ulei de masline crud adaugat in blender si eventual lapte/smantana/iaurt in functie de ce am in casa. Cam asa si noi, supa ne place tuturor (la fel facem si cu conopida). Adi e foarte selectiv la gusturi si ca sa i lconving sa manace legume, il las pe el sa potriveasca de gust - ne jucam - dupa ce le-am blenduit... Si tine smecheria la fix[;d] Annablue & Adita & Bb2 "De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."
[url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...