Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laptele din comert ??????


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

eu le-am dat copiilor mei tot felul de lapte si de la luni mai mici[:D]nu am tinut cont de marca si nici nu au avut reactii adverse [alcool]cu gris nu le-am dat niciodata in ideea ca grisul nu e bun pt bb . ar avea prea mult gluten[:-/] in schimb l-am facut cu faina de orez [:D] pt. fetita ,baietelul il bea simplu ,nu la acceptat niciodata cu nimic[alcool] cel mai bn. intreraba medicul de familie [:I] '[zana];roxana-elena 19-dec 1999 '[auto]'alexandru-andrei 31 dec2005 ' [*]'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Eu la fel de la 10,11 luni am trecut pe lapte de vaca din comert, dorna -rosu,l a constipat putin si am trecut pe zuzu, mili, ce am gasit dar albastru cu 1,8 grasimi.Pt ca inca este bebita mica in loc de gris poti incerca cereale de la nestle sau diverse firme, cu 8 cereale , cu fructe , cu biscuiti si banane, ce doresti tu si ii place ei , sunt mult mai sanatoase si contin toata gama de vitamine. [flo] http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. La "parintii intreaba" gasesti mai multe inf.(cauta la index). 2. Laptele de vaca nu este rec. pana la 1 an indif. de cantitatea consumata. Mai nou vad ca nu se rec. pana la 2 ani. Iaurtul si branza se pot prepara din lapte de vaca. 3. Foloseste un produs mai bun decat Danone, evita pe cele care au fructe incluse. Prepara sau cumpara un produs simplu si adauga tu fructe. Fructe + branza nu este combinatia ideala - fermenteaza. Daca nu sunt probleme financiare se rec. formula si cerealele(daca le rec. medicul).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mmiihhaa am vazut ca ai scris de danonino, evita pe cele care au capsuni.Pana la un an sau mai mult , nu mai retin.A scris cineva ca branzica + fructe fermenteaza.Am incercat tot felul fructe in branzica dulce, din aceea care arata ca un pachet de unt.Cu anans, cu banane si in special cu pere,depinde de bebe , ii poti da cate putin si vezi cum se comporta stomacelul. http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...