Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Vazusem o oferta de Paste la Club Vila Bran din Bran si, cum in Romania e foarte usor si probabil sa iei teapa in privinta conditiilor, m-am gandit sa va intreb daca a fost careva dintre voi vreodata cazat acolo si daca ati fost multumiti sau nu. In plus, sunt 11 vile care fac parte din acest complex, preturile difera, asa ca m-ar ajuta sa stiu si in care din vile ati stat, poate pot trage vreo concluzie (poate unele sunt mai noi construite sau renovate, sau camerele sunt mai mari sau, eu stiu, alte avantaje/dezavantaje). Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

noi am fost de revelion la Vila Bran. 7 familii cu 6 copiii (intre 4-10 ani) si am avut pensiune completa. am fost foarte multumiti cazare, calitatea mesei si mai ales de partea de organizare a zilei. in fiecare zi erau organizate diverse activitati gen.. petrecere pentru copii cu clownul Balonache, calarie cu cal si ponei, tiroliana, tir cu arcul, ping-pong, biliard, proiectie film pentru copii etc., aranjate pe ore astfel incat aveai "ocupata" toata ziua. in fiecare seara in restaurantul mare (sint 2 rest in complex) era organizat cate ceva - karaoke, concert colinde, muzica folk, artificii. in noaptea de rev au dat o atentie deosebita copiilor, prin restaurant fiind clowni, printese, magicieni care se ocupau de copii (complexul are cam 100 camere... deci s-au strans ceva copii) pictandu-i, facandu-le baloane, dansand cu ei. practic nu am stiut ca avem copii la masa decat cand mai veneau sa bea/manance cate ceva. in complex (care este destul de intins, pe un deal) sint vreo 2/3 locuri de joaca unde copii sigur nu se plictisesc. noi am avut vila 6 in intregime (cea cu receptia). camerele sint mari si frumoase, cu mobilier nou. mancarea a fost foarte buna, cu meniu special pentru copii (axat pe pui/peste). au fost deschisi la diversele sugestii pe care le-am facut si au tinut cont de ele (mai ales la restaurant). legat de camere nu stiu cum sint celelate vile ca si confort.pe dinafara toate pareau noi. 2/3 vile sint putin mai mari, gen mini-hotel (si astea sint sus pe deal, foarte aproape de restaurantul principal) in concluzie, eu iti recomand locul mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, multumesc mult, m-ai convins. De curiozitate, cat v-a costat revelionul acolo (cu pensiune completa si masa festiva, cate zile?)? In vila 6 in care ati stat, cat de mari erau camerele triple? sau cat de mare diferenta intre camerele duble si triple? Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum erau toate camerele din vila 6, insa camera noastra mai avea un pat suplimentar pentru copil (nu era pliant, era pat normal) si mai ramanea inca destul loc. singura familie care avea 2 copii a luat apartamentul din V6 si unde iar era foarte frumos si foarte spatios (adica noi ne-am strans intr-o seara acolo, copii s-au jucat in dormitor si noi - vreo 10 adulti - in living si era perfect ok. baile sint iar mari si foarte spatioase. noi ne-am "chinuit" cu caldura din camere - foarte mare (in conditiile in care afara era foarte frig). daca nu inchideai caloriferele si tineai geamul inchis se faceau peste 30 grade noaptea. ne alergam cu camerista, noi sa le inchidem ea sa le deschida. pachetul de rev a fost 1,000 eur de familie si inca vreo 200 eur pentru copil, pentru pachetul cu pensiune completa. un mic stres pentru noi a fost micul dejun (care nu era bufet) pana la ora 10 (invariabil noi mereu intarziam) si cei de la rest erau un pic suparati pe noi, ba chiar au incercat sa ne sicaneze cu chestii gen "ne pare rau s-a terminat laptele" sau "mierea costa 2lei" (asta dupa ce fiecare platise o caciula de bani si cu 2 luni inainte). dupa vreo 2 zile si o discutie cu patronul s-au mai relaxat. mada mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru detaliile suplimentare, inteleg ca voi ati avut camera tripla. Cat despre pretul de Revelion, intr-adevar destul de piperat, nu stiu de ce toti se arunca la asa preturi de Revelion...Acum de Paste sunt preturi destul de convenabile vad, dar nu includ pensiune completa. Despre micile neplaceri de la micul dejun, nu pot sa zic decat ca nu ma mira, suntem totusi in Romania [bang] Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, te rog mai ajuta-ma cu un amanunt [flo]: la care camera ai stat in vila 6, cumva in cam. 5 sau 6 (vad ca la astea doar e posibilitatea de al 3-lea pat). Imi poti spune la care exact, la ce etaj era, daca avea balcon si daca vederea era spre vilele 1-2 sau spre vila 9? Stii, as vrea sa aleg pe NV si sa nu dau gres [:D] Multumesc anticipat. Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna, Vreau si eu la Vila Bran in vacanta de iarna, dar nu sunt hotarata daca sa mergem sau nu. Cautand pe net, am gasit mai multe pareri si pro si contra. Partea mai rea e ca cele contra se refereau la mancare si curatenie, exact la ceea ce nu fac rabat, mai ales cu un copil mic. Mada, poti sa imi spui daca stii cum aratau vilele 1 si 2, ca doar acolo spun ca mai au locuri? Si mancarea imi inchipui ca de Revelion s-au straduit, dar in restul anului, a mai fost cineva, stie cum este? Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Connie, eu am fost si in timpul anului la restaurantul lor. Am mancat la ei si cand eram cazati in alta parte. Mancarea mi s-a parut buna, n-am vazut nimic suspect la capitolul curatenie in ceea ce priveste restaurantul, si sunt f exigenta si eu la capitolul asta. Acum stii cum e, "nu intra niciodata in bucataria restaurantului preferat", dar sincer am mancat acolo de multe ori, si iarna, si vara, si in sezon si in extrasezon si nu am avut nici un fel de problema. Si am mancat toti, inclusiv copilul. Eu ti l-as recomanda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...