Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
Tocmai am revenit si noi de la Vila Bran, am fost inainte de Paste ... Impresiile noastre au fost impartite, adica noua (parintilor) ne-a placut mai putin, copilului mai mult. Sa incerc sa rezum impresiile: Daca aveti un copil plimbaret si voi sunteti de felul vostru oameni sportivi, atunci e ok. Daca insa va stiti mai comozi si vreti totusi sa profitati de atractiile gen ponei, loc de joaca, restaurant, ar fi indicat sa va cazati intr-una din vilele de sus, altfel veti avea de urcat si coborat o gramada de trepte ! Fii-mea (5 ani), dupa prima seara in care noi, cazati in vilele de jos, am urcat si coborat spre restaurant, a spus ca suntem in "tara treptelor care nu se termina niciodata" [bang] Sincer, pt noi a fost cam neplacut sa platim acelasi tarif ca pt vilele de sus (160 lei/noapte) si sa urcam/coboram atatea trepte, mai ales ca eu sunt si [gravi]. Exista si acces auto la restaurant, asa ca am optat pt varianta asta. La restaurant exista o camera de joaca pt copii, cu animator, asta a fost ok, au baloane din alea lungi din care le face tot felul de minuni, pictura pe fata, fii-mea a fost incantata. Mascotele apar la anumite ore si canta si danseaza cu ei, trebuie sa urmariti programul. Mancarea este ok, buna, portii decente (desi la dulceata si omleta de dimineata cantitatea variaza in functie de bucatarul de serviciu). Camera a fost in general ok, cu singura observatie ca la 160 lei/noapte ma asteptam la robinete cu termostat la calorifer, si nu sa trebuiasca sa opresc de tot caloriferul ca sa pot respira sau sa stau cu geamul deschis(in prima noapte au fost 28 de grade in camera si in baie frig, pt ca nu era caloriferul aerisit). Am reclamat problema la receptie si au fost foarte operativi, au trimis imediat pe cineva sa rezolve. Si recunosc ca m-as fi asteptat la o etajera in baie, unde sa pot sa-mi pun trusa de toaleta, si o hartie igienica un pic mai de calitate, ca sa nu ne trecem cu degetele prin ea ... Dar sa zicem ca aici parerile sunt subiective si poate am avut noi asteptari prea mari (desi in toate pensiunile in care am stat pana acum, la pret mult mai mic, aceste minime cerinte erau indeplinite). Daca vreti sa folositi piscinele insa, aveti grija ca scrie peste tot ca ele "au rol decorativ (daca dvs. considerati ca apa si calitatea acesteia va afecteaza sanatatea, va rugam nu folositi piscina)" - am citat exact de pe panourile afisate pe peste tot [:D] Deci cu alte cuvinte, Vila Bran nu este raspunzatoare pt calitatea apei din piscine, ca doar ele sunt decorative, desi pe site nu scrie nicaieri lucrul asta [:D] In general Vila nu este raspunzatoare pt nimic, nici macar pt intreruperile in furnizarea utilitatilor (adica daca ai probleme cu calculatorul ca s-a intrerupt curentul, te duci tu sa te judeci cu Electrica, ca doar tu esti titularul contractului, nu?). Locurile de joaca pt copii - foarte utile, dar unele sunt deja stricate (de exemplu toboganele din tabla, o roata, cateva leagane). Si prea putine locuri pentru parintii care stau sa-si supravegheze copiii ... Consumul de produse din afara - peste tot sunt puse anunturi ca este interzis, ceea ce ne-a stresat foarte mult, pana si pentru o cafea sau o sticla cu apa ! Cand esti cu un copil mic dupa tine, cum isi poate inchipui cineva ca nu vei avea in camera produse alimentare sau apa / lapte ? N-as fi avut nimic impotriva sa le cumpar de la ei (chiar si la preturi de restaurant, desi m-ar fi usturat buzunarul), dar cine se duce la 10 noaptea pana-n varful dealului sa cumpere apa ? Sau un iaurt, de care nu au ? Internet - noua ne-a lipsit foarte mult. Cel wireless gratuit de la restaurant ne-a fost foarte incomod, ca nu ne caram cu laptopurile dupa noi pana acolo, ne-ar fi fost foarte util in camere (si iar revin la observatia ca la alte pensiuni cu pretentii mult mai mici aveam aceasta facilitate). Poate nu sunt lucruri majore, insa noua ne-au lasat un gust un pic neplacut ... Poate ca in ciuda acestor neajunsuri vom mai reveni acolo, datorita programului pentru copii, dar in nici un caz nu voi merge de sarbatori si voi cauta ofertele [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...