Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inaltime copii 6 ani


Recommended Posts

Buna, am si eu o problema cu inaltimea Alexandrei, acum imi zic ca este in regula, apoi cand o vad langa alti copii de varsta ei imi spun ca este mult prea mica...Are doar 111 cm la varsta ei, nu are cu cine semana inalta asta e clar si totusi ma ingrijorez. In toamna ar trebui sa mearga la scoala, intelectual este foarte bine dezvoltata numai ca ma gandesc ca nu i se va vedea nasul din banca si oare statura asta mica nu o va afecta? Vroiam sa intreb mamicile, copiii vostri de varsta Alexandrei ce inaltime au? O zi minunata ca voi, pe curand![flo] [url="http://www.babysfirstsite.com/alexutza/"]Alexandra, printesa mea[/url] [url="http://www.babyhomepages.net/alexutza/"]Am mai crescut un pic![/url] Faptul ca ai un pian nu te face pianist dar nasterea unui copil te va face parinte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alex are 5 ani jumate si are 120 cm, dar si noi suntem destul de inalti. Insa am vazut la grupa lui de la gradinita o gramada de copilasi mult mai mici ca el. Eu zic sa nu iti mai faci griji si sa aveti bafta la scoala.[flo] Magda si Alex(4 ani si 6 luni) ,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!#8217;#8217;
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns, mai prind curaj cand citesc ca si alti copii sunt mai micuti la inaltime si nu au probleme...cred ca saptamana viitoare vom merge la dr si probabil vom face analize sa vedem ce si cum. O zi minunata, pe curand![flo] [url="http://www.babysfirstsite.com/alexutza/"]Alexandra, printesa mea[/url] [url="http://www.babyhomepages.net/alexutza/"]Am mai crescut un pic![/url] Faptul ca ai un pian nu te face pianist dar nasterea unui copil te va face parinte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana_r
liliac1, la kg cum stati? matei are 5 ani si 2 luni si 18 kg. la inaltime nu stiu,am sa-l masor in seara asta.
Tot cam atat, dar cu cizmele-n picioare [;)] Da' nu-i problema...ii pun si eu niste dresuri mai pufoase sau pantaloni dublati [:D] si pare chiar ca are bulanele. Si ne consolam...ca e bine-asa. Analizele i-au iesit excelente de fiecare data, deci nu avem carente la niciun capitol. Asa e ea... Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana_r
l-am masurat pe matei,la 5 ani si 2 luni 113cm si 18.5 kg [copil]Anya-Dumitra si Matei[bonjovi] oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania
Hehe...ne-a luat la inaltime [;)] Eu zic ca este bine pentru un baietel de varsta lui. Ca se poate si mai bine...asta-i alta poveste. Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

6 ani si 4 luni - 122 cm, 22 kg Acum parca mi se par multicele kilele dar ... ea arata bine, adica nu-i grasa, nici slaba ... Noi suntem mici si grasi [:D] Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana
6 ani si 4 luni - 122 cm, 22 kg Acum parca mi se par multicele kilele dar ... ea arata bine, adica nu-i grasa, nici slaba ... Noi suntem mici si grasi [:D] Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Cam asa si noi:6 ani si 10 luni,125 cm si aproape 23 kg. Nu e deloc grasa,e pe curba medie si nu mi-as dori nici un g in plus,greutatea mai mare la virsta asta nu-i prea buna . Nu-s deloc multe kilele dar daca ar avea un kg in plus,m-as ingrijora. Noi suntem de inaltime medie si cu kilele cam tot asa [:D]. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...