Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

"Perlele" copiilor nostri (3)


denizel

Recommended Posts

Cu ceva timp in urma am fost in excursie la Putna cu niste prieteni care au un baietel de 4 ani jumate.Cand intram in curtea manastirii vad statuia lui Mihai Eminescu si intreb:da ce cauta Eminescu la Putna? "L-a ajutat pe Stefan cel Mare sa construiasca manastirea" imi raspunde Alex.Intram in biserica,ascultam un pic de slujba si iesim sa aprindem lumanari.Mamica lui ii spune ca trebuie sa aprinda cate o lumanare pentru fiecare."Uite o lumanare,pentru cine o aprinzi?" Dupa o clipa de gandire:"pentru Mihai Eminescu,ca a fost om bun!" [:D] Miha [8**] si [comoara] Robert (18 nov 2004) [foto] [url="http://community.webshots.com/album/549220901doPQvA"]Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun[/url] Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Io: Bogdanel, imbraca-te, te rog, sa mergem afara. El: NU mergem afara! Io: Atunci ramii acasa... El: NU ramin acasa! Io, nitzel iritata: Ei, atunci te trimit pe luna! El: Pe luna NU! Io: Da unde vrei sa te trimit, mai?? El, luminat: La Ana! [^] Ana e nasha lui [:D] Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ras cu lacrimi, pe infundate sa nu-mi trezesc sotul. Bune toate! A mea fata e micã-zece luni-deci n-am perle de la ea. Dar nepoata-mea de sase ani: -Mama vreau sa ma inscri la dansuri! Mama o inscrie. Dupa cateva sedinte: -Mama, mie nu-mi place la dansuri, vreau sa ma descri. Mama vede ca fata intarzie in baie. Se duce sa verifice. -Fac kk tare si s-a ocupat in fund! Pe vremea Big Brother -Mama ce fac tipi aia? Mama privind la scenele de sub plapuma: -Se mangaie, cum fac si eu cu tata; se pupa cum fac si eu cu tata -Se mangaie, se pupa si dupa aia fac sex? Afla ca i s-a cumparat calculator (4 ani): -Tata ai luat si calculatorul la care se vede si calculatorul la care se scrie? [foto][copil]http://community.webshots.com/user/ogesi In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model.[mamica] De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"? [batcap]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plozii au fost cu tati afara. Bogdanel: Mami, am minecile ude! Io: Da unde-atzi fost, mami? El: In copaci! Fusesera in padure, shi-au vazut copacii [:D] Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am vizitat nepoata, care tocmai ce venise de la tara. "A inceput o ploaie cu grindina, cu tunete si fulgere si am intrat repede in casa sa nu ma trosneasca!" [foto][copil][url="http://community.webshots.com/user/ogesi"] Îngerul care mi-a schimbat viata[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76530"] Prima noastra poveste [/url] „Imaginatia e mai importantã decât cunoasterea!”- Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frate-miu cind avea 5 ani(pe vremea lui Ceasca). Il intreaba o vecina: <<Ce vei deveni tu,Cosmin,cind vei creste mare?>> <<Muncitor necalificat tanti!>> Nepotelul meu de 4 ani a fost interogat de colegul de gradinita: <<Pin la cit stii tu sa numeri?>> <<Pina la infinit!>> Baietelul de 3 ani al unei prietene imi zice: <<Ochii albastri sunt cei mai tari!>> <<Cum asa?>>ma prefac eu mirata <<Da,fiindca au mereu apa in ei>> Tot acelasi pusti care anul acesta a facut 4 ani: <<Tanti,stii ce s-ar intimpla daca fetitele ar avea putulica?>> <<Nu stiu.Spune-mi tu>> <<Ar face pipi pe baietei>>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carina (3 ani si 8 luni). Trecem intr-o seara pelanga niste baieti care mancau seminte. "Dati-mi si mie niste seminte" zice. Baietii ii dau, plecam. A doua seara ii vede iar. "Dati-mi si mie niste seminte", "Azi nu avem seminte" zic baietii. "Atunci dati-mi niste banuti, sa-mi cumpere mamica mea niste seminte, ceva". Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, de ziua lor, 'dl.primar'(ca sa o citez pe Oti) le-a facut cinste plozilor de pe la gradinite la Mac...asa ca s-au suit in autocare si au fost sa-si primeasca placinta, cartofii, etc.In autocar a fost delir, mi-a povestit educatoarea ca se imbratisau, kiuiau, faceau cu mina la cine trecea pe strada....parca plecau cel putin pt juma de an undeva:)) Aseara am intrebat-o pe fi-mia: - ce ati facut la gradi? - a venit un autocar si ne-a dus la macdonald.si acolo ne-a dat placintzica si suc si cartofi prajiti.... - cine v-a dat, mami? - dl.primar...... - cine e dl.primar? - UN BUCATAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....a raspuns Oti vesela...si mi-a explicat ca avea shortz si palarie[:D] DORIS cu doua minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Discutzii cu Julia, care are 1 an shi 10 luni: Io:- Hai sa va dau sa mincatzi! Ea:- Ba nu mincatzi! Io:- Pai nu tzi-e foame? Ea, hotarita: Ba m-e foame, hai la bucatarie sa mincam! [:D] Io pe scaun la computer. Ea, tragind de mine: -Pleaca de aici! Io: Shi unde sa ma duc?? Ea: La baie, shi faci curat![^] Ma gindesc cu groaza la ce ma ashteapta...[:D] Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...