Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

"Perlele" copiilor nostri (3)


denizel

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna,fetelor.sunt noua pe aici ,dar recunosc ca bintui pe site cam de la inceputul anului.sunt mamica a doi copilasi frumosi si destepti,cuminti mai putin,un baietel de 8ani si o fetita de 1an si aproape 3luni(n.13mai 2005).va spun o perla a baiatului,bucuros ca avea o surioara a dat vestea si unor prieteni de familie pe care i-au intilnit cind se intorceau de la spital:a nascut tati o fetita!a nascut tati o fetita!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BB-ul meu are 1 an si 9 luni (azi) si aseara cand ne intorceam de la tara, unde avem un teren si am inceput sa ne construim o casuta din lemn, pustiul meu zice : "mami,megem acasa, la tzala nu e acasa...!" Mi s-a parut asa de dulce!!![copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdanelu: Mami, da-mi shi mie apa, ca mi s-au uscat dintzii! Voia sa spuna ca i s-au uscat buzele [:D] Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreiucu meu de 2 ani ma intreba intr-o zi: Gabi, cine cumpalat putza la Andei? In alta zi la plimbare vede un betivan ce mergea pe mijlocul strazii si se duce la el si-l trage de pantaloni de-am crezut ca o sa cada amandoi si-i spune: Hai nenea sus pe tlotual ca te calca masina! Si omul catre mine: Ce tot zice copilu asta? Dar nu s-a lasat pana nu l-a suit pe trotuar pe bietul om gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iren
Asta-i din ciclu: avetzi grija ce spunetzi copiilor la nervi, ca retzin toate timpeniile! in cazul de fatza propozitzia "o s-ajung la balamuc din cauza voastra!!" a fost retzinuta cind nu trebuia [:D] Conversatzie intre Bogdanelu shi Juli: Juli- Unde-i tati, unde-i tati?? Bogdanelu, calm- E la balamuc tati. [:D] Tati iese din baie- Ba uite, Juli, ca nu-i la balamuc tati, era numa la baie! [:D]
asta cu balamucul e replica bine cunoscuta . nepoata-mea,avea vreo 2-3 ani,si isi vede bunica pe picior de plecare si o intreaba: - unde pleci? bunica,suparata: -la balamuc! vine nepoata intr-un suflet la mine: -imblaca-ma si pe mine lepede,lepede!!! plec cu bunica la balamuc! lepede!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aelita [:D] Ieri la plimbare cu plozii, Julia in carutz, lalaind. Io: Iubito, ce faci? Ea, mindra: Io cint! - Bine, bine, da nu vrei sa dormi? - Nu! - De ce, mami, ca uite, tzi-e somn?... - Nu, ca nu pot sa cint! ...logic, nu, ca daca doarme nu mai poa' sa cinte... Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cintecel de-acu doo minute- by Julia: Iepurash dragalash A fugit peste imash Shi s-a dus colo sus In codru, la balamuc [:D] Io shi plozii turbulentzi In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...