Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (52)


Recommended Posts

denizel esti haioasa tare. daca ai pus compotul peste blatul fierbinte s-ar putea sa nu mai intre nici un pic de zeama din el in blat sau blatul sa se incruzeasca. eu iti tin totusi pumnii sa nu se intimple nimic si sa ai in final un tort delicios. oricum sa ne dai vreo veste despre ce a iesit. mamica fluturasului Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc mult, mami de Fluturas!! [flo] Spun maine ce a iesit. Acuma e la racit hibridul :-)). Te mai rog ceva! :-) Poti sa dai si reteta zacuscai (o fi corect? [8D]) de fasole?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://mihaela-bunatati-din-bucataria-mea.blogspot.com/2008/09/zacusca-de-fasole.html"]zacusca de fasole[/url].reteta de la DANA(BD) de pe culinar: 1,5 kg de capia sau gogosari 1 kg de ceapa 1/2 kg fasole 1/2 l ulei 1/2 bulion sau 2 kg de rosii foi de dafin ceapa tocata la robot si gogosarii i-am pus la calit in uleiul incins pina s-au inmuiat bine.am adaugat fasolea fiarta si macinata,bulionul,foaia de dafin si am fiert la foc mic,tigaia acoperita cu capac,amestecand uneori.am lasat-o pina cand a scazut bine si toate legumele au fost moi. se pune in borcane sterilizate. edit: -prima oara am respectat reteta si am cumparat fasolea uscata,gogosarii si iti ia jumatate de zi ca sa o termini. -zilele trecute dupa reteta asta am facut jumatate de portie,cat sa mancam acum in post,am folosit fasole gata fiarta la doza,sos de rosii pasate,la cutie si zacusca a fost gata intr-o ora [:D]. mamica fluturasului Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Osna!!! [pup] Hai ca s-a racit tortul. E ok, nu s-a incruzit. Probabil, fiindca am pus compotul caldut, nu rece. Dar...dar...nu mi-a iesit frisca [bang]. Ooof [q], tortuletul era o surpriza pt. in seara asta, de ziua sotului meu ...
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sotului! cum nu ti-a iesit frisca? smantana se bate de la frigider,rece si sper ca nu ai pus-o la robot ca se taie. eu una nu am reusit niciodata sa o bat la robot,numai la mixer. aici se gaseste smantana dulce speciala pt frisca,nu prea stiu cum e in romania cu smantana de frisca,nu am folosit de ceva vreme. mamica fluturasului Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catutza creier pane ________________________________________
cata se opareste creierul inainte de a-l face pane?? n-am mai mancat de un an,aici nu gasesc deloc de cumparat,dar e primul lucru care-l voi gati cand ajung in ro. mamica fluturasului Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui osna
Citat:
citat din mesajul lui catutza creier pane ________________________________________
cata se opareste creierul inainte de a-l face pane?? n-am mai mancat de un an,aici nu gasesc deloc de cumparat,dar e primul lucru care-l voi gati cand ajung in ro. mamica fluturasului Matei
Osna , da am oparit creierul inainte in apa cu cateva picaturi de otet (mai putin de jumatate de linguritza) Cand vii in tara? ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...