Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

raspunsul corect


patou

Recommended Posts

Patou chiar ma impresionat ca ai spus ca alegerea ti-a apartinut. Asta da dovada ca tu te uiti mai adanc nu doar la suprafata. Pe tine te intereseaza schimbarea si chiar o vrei. Viata este o lupta.....incercarile daca le invingem suntem mai mult decat biruitori. Noi putem apela la ajutor, sufletul doar cu ajutor il tratam. Si Dumnezeu investeste timp in noi si cu acordul nostru El ne iarta si ne vindeca ranile. E greu, nu e usor....dar trebuie sa invingem E-ul. E cel mai mare dusman al nostru E-ul..... Lupta se da in noi, si ce scoatem din gura vina din suflet. Bine a spus Isus, ca nu este spurcat ce bagam in gura ci doar ce iasa din gura. Eu sunt dura cu mine. Nu ma las.....Nu vreau. De ce? Nu-mi place sa manc lamaie si sa ma fac ca am mancat miere...De ce as face asta? Nu e drept. Sufletul nostru este cel mai important...si daca ne batem joc de noi...daca noua nu ne pasa de noi...cui sa-i pese. Cere-i intelepciune lui Dumnezeu sa te ajute ca intotdeauna sa-ti dea cuvintele necesare cand esti in impas. Eventual spunele vecinilor ca tu nu vrei sa fi puntea de legatura dintre ei. Nu vrei sa ti se ceara tie informatii personale despre fiecare. Banuiesc ca erau destul de aproape ca sa poata sa vb unii cu altii, dar din cauza mandriei au ales sa te intrebe pe tine. Kari[pup],[flo] ma bucur ca si tu ai vazut ca nu era atac la persoana ci un sfat pe care l-as fi dar oricui oricum. Intentia mea nu a fost deloc sa dau (nici nu m-am gandit la asta), dar nah fiecare interpreteaza dupa plac....[bang]. Patou daca ai simtit vreo urma de atac...imi cer scuze. Iti spun sincer ca intentia mea nu a fost deloc dupa cum a facut-o B.nica sa para.... Mie nu-mi place sa ma gadil si nici pe altcineva. Stiu sa apreciez...stiu sa tin la cineva...dar nu pot sa spun ca e bine cand nu e asa. Am inteles ca intentia ta nu era sa minti, desii ai facut-o, am inteles ca nu ai vrut sa faci rau nimanui prin ceea ce ai spus. Stiu ca te-ai gandit la ce vor crede vecinii si nu ai vrut sa-i superi, prin ce spui...Doar ca in toata faza vecinii sunt bine, nu vei avea tu cearta cu ei. Faza la suprafata a iesit bine, dar nu se merita sa-ti pierzi sufletul pt o minciuna. Mai bine ai o discutie cu ei in care le spui ca nu vrei sa fi postasul...duci vesti de la unii la altii. Si atunci nu vei mai fi pusa in situatii de acest fel. Succesul fara Dumnezeu inseamna faliment!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BeLucii [flo], nici o clipa nu m-am gandit ca raspunsul tau ar fi un atac la persoana, si la urma urmei minciuna asta nu-i nici de departe cel mai mare pacat al meu...ci doar ca a intervenit acum cand am considerat ca m-am schimbat.In orice caz nu-i floare la ureche schimbarea, dar cu ajutorul lui Dumnezeu pana la urma trebuie sa reusesc. Nu stiu cat timp imi va lua, dar e singura cale pe care o vad in fata mea. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...