Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre barbatii care inseala si despre femeile (2)


Recommended Posts

sa va povestesc si eu ceva. si eu la randul meu am facut parte dintr-o categorie,nu de a fi inselata ci de a insele. inainte de a da cu pietre sa va zic si de ce: vorbesc din prropria experineta deci nu voi genberaliza: am fost impreuna 10 ani,timp de 5 ani,un chin,un chin mare,dupa moarte mamei lui,a inceput sa bea mult,foarte mult. ma injura pe mine si pe familie,imi vorbea urat,ma brusca,ma si lovit( o singura data si era si despartiti).sexul...era zero,tragea de mine sa facem ceva,eu nimic...poate si din cauza ca uram alcoolul in familie. cand il vedeam cum e ,dintr-o persoana frumoasa se transforma intr0un monstru,nu doar cu mine si cu toata lumea,dar cand era bear numai de mine se lega. sa nu credeti ca aveam curaj s aii zic ceva,nuuuu...dar si daca ma uitam la el,incepea,ce te uiti cu...o,imi numeri berile proasto,etc. va intrebati de ce nu ne-am despartit,ooo de cate ori am incercat, ma suna toata familia lui,ca sufera saracu',el imi plangea pe la usi ,flori trimise,cadouri,etc cu biletele de parere de rau. multe sanse ii dadeam. nu sunt o frumusete rara,dar nici urata nu sunt,ajunsesem sa fiu marimea xs la haine,cea mai mica marime la pantaloni,eram piele si os,toata ziua fumam,nu vroiam sa vin acasa. am inceput sa primesc atentie de la un coleg de munca,ma facea sa ma simt bine,in prezenta lui ma simteam femeie,din nou. al meu(exul) nici macar nu vedea ca incepeam sa ma ingrijesc,ca imi luam lenherie intima frumoasa si nu de babe pe mine,era prea beat. nu l-am parasit pt ca imi era efectiv mila de el,departe de casa,ramanea singur,familia lui numaia sta imi zicea:esti singurul lucru care i-a mai ramas[bang][bang],groaznic. voi vorbiti ca nu ati mai facut nimic cu pareteneri de luni de zile,noi nici macra nu ne mai sarutam,mangaiam(era intotdeauna beat) si sincera sa fiu,niciodata sexul cu el nu a mers bine. il respingeam,cand vedeam ca nu bea o zi,stiam ca vrea intimitate. da l-am inselat,de ce?? ca sa ma simt eu din nou femeie,imi pare rau??? nu! l-am parasit intr0-un final,cand am avut eu curaj,nu din cauza altui barbat ci din cauza ca nu am mai putut, incepuse sa imi vorbeasca urat si cand era treaz am zis gata! a fost cel mai bun lucru pe care l-am facut in viata mea. ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am ramas insarcinata cu el(avea de gand,ca stia ca e sinugra posibilitate de a mai fi cu el) si ii multumesc lui Dumnezeu ca am avut parte de adevarati prieteni pe langa mine. multa lume m-a condamnat ca l-am parasit,ca mi-am batut joc de el,"prieteni",familia lui,etc.nu ma mai interesa nimic,vroiam liberate! a fost greu,foarte greu sa scap de el,timp de 6 luni,daca nu mai mult viata mea a fost un chin,ma suna,ma amenita cu moartea,ma teroriza,va jur ca Dumnezeu a avut grija de mine sa nu innebunesc. o singura prietena mi-a fost alaturi,ma suna zilnic si imi zicea:te rog sa nu il crezi azi,stii ca maine va face la fel. si nu l-am crezut. imi venea cu cele mai frumoase buchete de flori,cu lacrimi in ochi ca ii pare rau,ca nu mai bea,ca ma iubeste si mai vrfea o sansa,ca acum si-a dat seama de ce a avut,[:-@][:-@],vedea ca nu merge,in 5 min incepea cu:c...o ti-ai batut joc de mine!!! concluzia ca tare m-am mai intins[:D]: nu e singurul barbat(femeie) de pe pamant,daca insala inseamna ca nu are acel ceva acasa. iubire cu forta nu se poate,e doar o amagire pt toata familia.mergeti mai departe,adevarata jumatate nu va face la fel.credeti-ma stiu ce vorbesc,intre timp mi=-am cunoscut si eu jumatatea.pot sa zic ca iubesc is sunt iubita! mi-as da viata pt el,e prima data cand pot sa afirm asta pt un barfbat. nici pe departe gandul de inselat. o sa ziceti ca nu au trecut 10 ani,pe exul l-am inselat in primele luni de relatie(bine a fost doar un sarut cu un alt baiat),dar tot inselat se numeste,i-am zis de acel incident atunci ,pt ca nu il iubeam. nu cred ca l-am iubit vreodata! 33S+[ruga]sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase! AMR 7 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu sunt de acord sa iti inseli partenerul, indiferent de motivatie. Daca vrei altceva e mai moral sa iesi din relatie si sa cauti altceva, in niciun caz sa inseli. Ptr infidelitate nu exista circumnstante atenuante. Cine are un gram de constiinta nu inseala. Ne suparam daca vanzatorul sau shoferul de taxi ne inseala, cum ne simtim atunci cand noi am dat totul si primim infidelitate sau si mai rau suntem inlocuiti ptr ca intre timp partenerul si/a schimbat standardul? Cel mai bine e sa pui pct inainte de a incepe o noua relatie decat sa ranesti inseland. Sper sa nu fiti niciodata in postura de incornorat/a sau inselator. Esti ceea ce iti doresti sa fii....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac parte din cei inselati.... Am fost casatorita 11 ani jumate cu un barbat care ma insela si nu am aflat niciodata ca o face cit timp am fost impreuna. In 2005 am divortat si deabea atunci am aflat ca eram inselata cu diferite femei. Fostul a stiut sa se ascunda foarte bine si de fapt se zice ca sotia/sotul afla ultima/ultimul, asa ca eu nu as insela doar pentru faptul ca stiu ce inseamna sa fi inselat. Cel mai bine si cel mai corect cred ca este sa termini o relatie care nu merge si doar dupa aceia sa incepi o alta relatie cu altcineva. Anna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Cum, mai, fetelor...cu iubitul prietenei??? http://www.libertatea.ro/stire/inselam-dar-nu-vrem-sa-recunoastem-225929.html [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Ba ai inteles gresit , sunt bineveniti ![flo] Insa sunt tare minoritari, poate de unde e un forum "despre copii" ! Parerile lor sunt de apreciat (daca sunt sincere )tocmai de aceea ! Pt ca sunt doar cativa !Si e mereu interesant sa stii cum ar reactiona sau ce gandeste un barbat intr-o situatie data ! Oricum bine ai venit pe forum !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna tuturor...dupa mult timp. Viata mea a luat o alta intorsatura. In acest moment, sunt in (poate), cotitura vietii mele. Si in pragul divortului.Unele dintre voi, stiti de ce. Am gasit, cu adevarat iubirea vietii mele...Nu pot, nu am inca putere si rabdarea de a da detalii prea multe. Astept sa mai limpezeasca un pic apele. E greu, insa si urat...Decizia imi apartine si sunt pregatita pentru orice ar putea urma...[flo] Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...