Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Impas ( Nebunie) ? Alcoolul bata-l vina !


Recommended Posts

Buna ziua dragele mele. M-am trezit cautand pe prietenul nostru google informatii despre alcoolisti si am gasit acest forum , cred ca ma rasfoit in jur de 2 ore fiecare topic in parte si am decis sa pun si eu cateva intrebari..mai mult m-ar fi de folos un sfat. Am o relatie de 3 ani jumatate si ceva nu merge. Poate sunt nebuna sau poate imi doresc mai mult dar sunt niste lucruri care ma deranjeaza vizibil.Locuim impreuna ,iar prietenul meu pare mai mult atasat de familia lui decat de mine.Ininte sa vina acasa se opreste la mama si fratele lui casatorit sa vada ce mai fac nu este de ajuns ca vorbesc la telefon zilnic. Este un obicei pt el sa treaca in vizita de la serviciu , Daca iese la 5:30 el ajunge acasa pe la 8.. uneori si chiar mai tarziu, pentru ca este esential sa treaca pe acolo. Poate sunt prea posesiva sau am inebunit si nu apreciez dragostea lui pt familie? Este genul de om ...mi-a dat prietena mea un ceas de aur .. foarte frumos dar mi-a dat mama un kg de mere... uite asa de mari si frumoase ! Nu ma bate nu ma injura nu ma inseala (cred) dar i n schimb ai place sa cam bea..ai place whiskey-ul si este imposibil ca sa nu bea 1 sticla de whiskey pe saptamana completat cu 1.2 cutii de bere ! Zilnic ! Este alcoolist? Repet nu este violent doar bea ! Poate v0am plictisit cu povestea mea. Dar sincera sa fiu nu stiu daca omul acesta este pt mine sau nu .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca este tanar si bea deja o sticla pe saptamana ( adica in fiecare saptamana?)suna destul de mult a alcoolism.se poate agrava cu timpul.........Adica capata pitici pe creier si cand se imbata este de rau.Dar nici cu dependenta de familie nu cred ca este mai usor.......Mai greu o sa fie cand se vor cupla dependentele astea 2. Da, este pentru tine dar doar daca esti masochista si poti suporta , nu ce este acum ci ce poate deveni. Parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu el sa vezi daca se poate schimba ceva din cele 2 vicii.Daca nu?!........fugi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! trebuie discutat cu el serios ca te deranjeaza acest fapt ca [alcool]bea mult, ca [vom]ragaie cam mult cand adoarme,ca/i [:p]pute gura cand te saruta si ca nu mai da randament la [xinpat]pat ca la inceput! Daca tzine la tine si te [loveyou]iubeste de dragul tau se schimba ...daca [:-@]baga texte ,atunci incearca sa te reorientezi! [:D] sa/ti dau adresa de mail? pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna multumesc pentru raspuns. Am incercat sa discut cu el in nenumarate randuri .. mai in gluma mai in serios. Raspunsul? Asta este ultima sticla de whiskey care o beau si gata,Poate o bere cine stie cand...Replica asta o aud de 2 ani. Repet nu este scandalagiu sa ma injure sau sa ma loveasca, are doar patima asta sa bea pentru ca in cercului lui de prieteni si colegi a bea o sticla de whiskey este un semn de prestigiu...[alcool][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sa inteleg ca dupa ce sta la neamuri cateva ore, pe 20.00 ajunge acasa si bea? Ca altfel nu inteleg cand bea, proabil ca daca ar bea toata sticla in week-end ar fi beat, nu? Habar n-am daca e mult sau putin o sticla pe saptamana, mji se pare cam mult in fiecare saptamana. Cand nu are ce face? Presupun ca nu face nimic altceva,nu? Orice ar fi, parerea mea e ca nu ajungi niciunde cu discutiile. Daca el nu vrea sa se schimbe, asta este, din pacate. Iar de dus la rude se duce ca se simte bine sau mai bine decat acasa. Deci.. ia o hotarare si pune-o in practica. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui CristinaT
Buna, sa inteleg ca dupa ce sta la neamuri cateva ore, pe 20.00 ajunge acasa si bea? Ca altfel nu inteleg cand bea, proabil ca daca ar bea toata sticla in week-end ar fi beat, nu? Dupa ce vine de la neamuri primu lucru care il face cand intra in casa este sa se spele pe maini, sa isi ia 2 pahare din bucatarie si sa le umple unul cu whiskey si unul cu cola . O sticla de whiskey ai ajunge cam 3 zile si pe urma completeaza cu bere !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes , nu ne-ai spus ce varsta are prietenul tau dar oricum eu cred ca nu o sa se schimbe niciodata . De ce spun asta ? Pentru ca si mama cand s-a casatorit la 20 de ani asa i-a promis si tata si nici pana in ziua de azi nu s-a schimbat. Cu timpul dupa ce va veti casatori va fi si mai rau ... degeaba promit ca nu vor mai face , ca se vor schimba ... de acest viciu nu se pot lasa ... este ca un drog pentru ei ... asa se simt bine ... in starea asta uita de tot . Ar trebui sa -i dai un ultimatum iar daca nu se schimba nimica ... sa iei o decizie . Iti doresc numai bine . [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...are 29 de ani ! Eu intru in panica pentru mai tarziu. Am auzit tot felul de povesti despre oamenii alcoolici, deocamdata nu a ajuns in stadiul asta. Este un om normal are serviciu nu bea la volan este constient ! Dar lucrurile se pot schimba pe parcurs. Aceasta boala se vindeca greu[alcool] ! Daca se poate vindeca....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus intrebarea asta in toiul verii, cand pretendentul[:D] isi cumpara o bere[alcool], cred ca daca l-as vedea zilnic ca pt el paharul e prioritate absoluta, i-as face vant de la etajul 7. Scuze ... dar e mult prea mult 1 sticla de tarie la 3 zile, parerea mea [flo] Si nu m-ar incanta nici faptul ca acasa ar ajunge la ora x, dupa vizite de curtoazie zilnice. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...