Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Impas ( Nebunie) ? Alcoolul bata-l vina !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si mama soacra ce sa imi faca sau sa imi spuna? Fiecare mama isi apara puiul ! Nu sunt adepta sa ma plang la soacra ce face fisu cu toate stim ca nu facem decat sa atragem antipatia lor si mai tare ( a soacrelor) si pe desupra ni mai punem si pe ei in cap ! De ex I-am trimis un mesaj acum cateva minute cum fac mai mereu ..poate nu este bine..ca este timpul sa o lase mai moale cu bautura ca vrea nu vrea este dependent ! Raspuns? Sa mai termin cu aberatiile astea ! Deci..?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui CristinaT
mamagiuliei [pup] Si te deranjeaza ca bea in fiecare seara si probabil se uita la Tv sau sta pe net. Si tu ce faci in timpul asta? Pai ce as putea sa fac? Ma uit neputincioasa la tot ce se intampla ca m-am saturat de discutii interminabile si promisiuni de genul cum termin sticla alta nu mai iau ? Am ajuns si sa ai reprosez ca o sticla de whiskey costa cam 50 lei daca nu si mai mult iar el are replica dar ce cola ta nu costa in fiecare zi ? Spre diferenta de tine eu raman lucida ! Si uite discutiile interminabile gen.. dar ce eu beau pina cad pe jos cum simt ca nu mai pot ma bag in pat ! [alcool][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes, fugi vazand cu ochii! Ce povestesti tu acolo e clar o dependenta de alcool. Am inceput zeci de propozitii cu sfaturi, dar alcoolismul nu are vindecare decat renuntarea totala, definitiva la bautura, ceea ce el nu o va face din cauza anturajului, din cauza de dependenta...din cauza de creier inecat in alcool. Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ViatainCanada"]POZE2[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes... suna cam trist. Ai 2 solutii: 1 -as incerca sa merg cu el in fiecare seara la ai lui. -as incerca sa ma port frumos o perioada, sa incerc sa facem ceva impreuna -as incerca sa nu il mai cical in legatura cu [alcool] -as astepta ceva timp raspunsul lui la purtarea mea exemplara -as pleca fara sa ma uit in urma, daca nu obtin rezultate asteptate 2 pleci acum ca e gata! [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes dupa o relatie de 3 ani eu cred ca iti cunosti si soacra si poti avea o discutie cu ea in privinta lui. Sunt soacre , mai rar bineinteles , care nu iau apararea ,,odorului ,,lor , din contra si ea ar trebui sa-l traga de maneca si sa il intrebe ce are de gand sa faca cu viata lui , ar trebui sa se insoare de acum incolo sa-si faca o familie ... si atunci cine sta langa el in halul asta ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes, eu nu as suporta asa ceva; desigur, nu suntem la fel. Sta la servici cat sta, pleaca la mama in vizita pana seara tarziu, apoi ajunge acasa ca sa bea....simplificat cat se poate. Pai atunci, nu e mai simplu sa se duca direct la carciuma, bea acolo si apoi sa faca frumusel drumul inapoi la maica-sa? La ce mai vine la tine? Aaaaaaa, se mai ofera si alte 'beneficii', pe gratis desigur! Pai nu e fraier omul, parerea mea! Faci cum crezi si cum te lasa sufletelul....imagineaza-ti in toata scena asta un BB.....cum par lucrurile acum??? Nasoale, nu? Multa sanatate! Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu soacra cade ! Nu sunt deacord ! Nu prea am tangente cu ea ca ne vedem foarte rar ! Si asta pe fuga ! Este un viciu si mai degraba cred ca ar trebui sa ai deschid ochi cumva ca este rusinos ceea ce face si nici sanatos ! Atunci cand traiesti cu o persoana atita timp este greu sa rupi o legatura mai ales cand femeia este statornica !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pardes Este un viciu si mai degraba cred ca ar trebui sa ai deschid ochi cumva ca este rusinos ceea ce face si nici sanatos ! Atunci cand traiesti cu o persoana atita timp este greu sa rupi o legatura mai ales cand femeia este statornica !
parere personala [bang] pai daca femeia e statornica, asa cum spui tu, atunci de acord cu tine...si nu ma pot abtine tot din capitolul asta sa-ti spun ca e lasata pe pamant si sa faca copii. Precum tu spuneai, daca nu te bate, nu te injura, nu te insala, atunci e ok....si daca s-a intampla si asta 'mai degraba cred ca ar trebui sa ai deschid ochi cumva ca este rusinos ceea ce face si nici sanatos ! '.... Am mers prea departe... Oricum pusul seara in pat langa un om care a baut de cand ajuns acasa, asta trebuie sa fie o stisfactie deosebita.... Si urmatoarele sunt tot vorbele tale.... 'Poate v-am plictisit cu povestea mea. Dar sincera sa fiu nu stiu daca omul acesta este pt mine sau nu .'...si completez eu tot cu vorbele tale...'Atunci cand traiesti cu o persoana atita timp este greu sa rupi o legatura mai ales cand femeia este statornica !' Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...