Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Impas ( Nebunie) ? Alcoolul bata-l vina !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Fania
Da, cu sexul cum stati ???[sex] [url="http://s218.photobucket.com/albums/cc189/Stefania1007"][poze][/url]
Parere personala. Cand crezi ca mai are vreme omul de asa ceva? 'Nu ma bate nu ma injura nu ma inseala (cred) dar i n schimb ai place sa cam bea..ai place whiskey-ul si este imposibil ca sa nu bea 1 sticla de whiskey pe saptamana completat cu 1.2 cutii de bere ! ' [pk][pk] Ce poate face femeia daca e statornica? [:D] 'Pai ce as putea sa fac? Ma uit neputincioasa la tot ce se intampla ca m-am saturat de discutii interminabile si promisiuni de genul cum termin sticla alta nu mai iau ? Am ajuns si sa ai reprosez ca o sticla de whiskey costa cam 50 lei daca nu si mai mult iar el are replica dar ce cola ta nu costa in fiecare zi ? Spre diferenta de tine eu raman lucida ! Si uite discutiile interminabile gen.. dar ce eu beau pina cad pe jos cum simt ca nu mai pot ma bag in pat !' Se pare ca ne-a dat raspunsurie in poatarile anterioare [bang] ' Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pardes
Si mama soacra ce sa imi faca sau sa imi spuna? Fiecare mama isi apara puiul ! Nu sunt adepta sa ma plang la soacra ce face fisu cu toate stim ca nu facem decat sa atragem antipatia lor si mai tare ( a soacrelor) si pe desupra ni mai punem si pe ei in cap ! De ex I-am trimis un mesaj acum cateva minute cum fac mai mereu ..poate nu este bine..ca este timpul sa o lase mai moale cu bautura ca vrea nu vrea este dependent ! Raspuns? Sa mai termin cu aberatiile astea ! Deci..?
Cred ca glumesti cu mesajul e telefon!?!?!?! Pai asa se face? Asta e abordare a unei probleme grave? Pai alcolismul se trateaza cu terapie indelungata si uneori tot nu are leac.....tu crez ca el o sa-ti dea un txt inapoi si o sa zica "gata, nu mai beau!" si o sa se tina de cuvant pana la adanci batranete Tre sa fii naiva sa crezi ca e asa de usor.....mai degraba faci un drac sa intre in biserica decat un alcolist sa admita ca are o problema Iar partea cu dusu la ma-sa....well.......eu pt asta i-as da un txt si asi zice "daca tot te simti bine acolo eu iti sugerez sa ramai definitiv" Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui teodraghici
[quote]citat din mesajul lui Fania
Da, cu sexul cum stati ???[sex] [url="http://s218.photobucket.com/albums/cc189/Stefania1007"][poze][/url]
Parere personala. Cand crezi ca mai are vreme omul de asa ceva? La partea cu sexul stam bine . Este foarte activ ! Nu este un monstru sper ca nu am dat de inteles asta. Atunci cand bea ori este foarte haios si glumet ori suparat din anumite motive ..serviciu , mamicuta ..fratele etc. Merge la serviciu ca orice om normal, se trezeste dimineata este pedant sta in baie mai mult ca o femeie ! Ma deranjeaza ca bea si in timp ai poate schimba comportamentul si nu vreau sa se intample. Iar faza cu rudele eu nu am auzit pe cineva sa treaca de la serviciu intai la rude si pe urma la nevasta ! Ca zice el este in drum ! Si cum sa nu opreasca ?[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pardes De ex I-am trimis un mesaj acum cateva minute cum fac mai mereu ..poate nu este bine..ca este timpul sa o lase mai moale cu bautura ca vrea nu vrea este dependent ! Raspuns? Sa mai termin cu aberatiile astea ! Deci..?
[help][help] asta nici nu am citit-o... vai ce faza...[:D] pai tu cum te-ai simti daca ti-ar timite mai mereu sms cu "du-te la coafor"... eu cred ca asa ceva nu se face. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes, probabil ca iti imaginezi si tu ca nu in modul acesta se rezolva o asemenea problema. Nu stiu daca este vorba de alcoolism, exista mai multe faze, nu ai de unde sa stii daca va ajunge alcoolic, in orice caz, problema trebuie abordata din modul amandurora de vedere. Eu nu cred ca el se teme de urmatoarele faze ale alcoolismului (poti face o comparatie cu fumatorii - cum reactioneaza ei cand le ceri sa se lase de fumat), deci o abordare simpla nu poate avea succes. Poate ar trebui sa discutati mai serios problema. Ar trebui sa insisti pe faptul ca ti-ai dori un alt mod de viata, sa fiti activi seara (sa iesiti, sa programati mai multe activitati), pe un mod sanatos de a trai (fara tigari, alcool), pe faptul ca esti ingrijorata de sanatatea lui (alcoolul nu are cum sa-i faca bine), pe viitor. Si eu cunosc cazuri care la un moment dat in viata lor aveau aceleasi obiceiuri ca si prietenul tau, dar ulterior n-au avut nici o problema in a renunta la alcool (evident, nefortati), cunosc si cazuri care au evoluat in directia nedorita. Tu nu ai cum sa stii acum cum va evolua el, insa daca iti doresti sa rezolvi problema, asta nu o poti face decat cu foarte mult tact, accentuand pe consecintele bautului si nu acuzandu-l ca e alcoolic (pentru ca inca nu e), dependent (poate ca e, insa nu va recunoaste). Si pentru ca esti noua pe forum, incearca sa faci abstractie de postarile rautacioase si la misto, ce nu-ti aduc nici un beneficiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes eu cred ca tu stii deja raspunsul la intrebarile tale dar vrei sa mai auzi si alte pareri. Nu te bate, nu te inseala bla bla bla. Daca continua sa bea se va ajunge sigur si la astea. Iti spun din proprie experienta ca lucrurile se vor agrava, acelasi lucru facea si sotul meu bea foarte mult. Ceea ce descrii tu cu o sticla la trei zile este enorm. Si al meu spunea ca se lasa dar nu reusea niciodata, ei bine nu am putut face nimic iar cu timpul a inceput si sa vorbeasca urat si sa ma bata si sa ma insele... Pana a ajuns la o boala psihica indusa de alcool se pare. Acum s-a potolit dar este destul de tarziu. Deci ai grija ce faci, dupa experienta pe care am avut-o as zice FUGI cat mai poti. Te pup si-ti doresc putere nu pentru a suporta ci pentru a te rupe de omul care va deveni un monstru cu timpul. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu mesajul mereu functioneaza la mine ca se abtine de la bautura 2..3 zile de rusine ! [alcool] Are intr-un oarecare fel o rusine fata de mine doar ca nu recunoaste ! Am inceput sa ai las biletele peste tot ca alcoolul ucide si dauneaza grav sanatatii si el obiecteaza dar este genul de om care nu ai plac reprosurile dar nici violent nu actioneaza...ai este rusine si atunci renunta la alcool 2.3 zile pina crede el ca uit . si o luam de la capat[8D] Cum am mai spus in posturile anterioare nu este un nemernic in 2 ani a facut acelasi lucru si nu s-a schimbat . imi este frica pentru anii urmatori ! Este adevarat ca sunt noua pe forum dar stai linistita ca nu ma lezez atit de usor si pot sa raspund cu aceeasi moneda cand este necesar. Multumesc pentru sfat[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardes - Bine ai venit pe DC![flo] In ceea ce priveste problema ta, vreau sa zic ca am un var primar care se aseamana foarte mult in comportament cu prietenul tau! La inceput bea putin, apoi a inceput din ce in ce mai mult!S-a casatorit, a facut un baietel! Locuiau la 100Km de Bucuresti cu mama lui (matusa mea)!Sotia nu isi gasea de lucru sub nicio forma! La un momentdat nu aveau bani nici de lapte ptr copil, dar el in schimb avea sticla cu vodka! [bang] Exact cum spui si tu: nu o batea, nu o injura, amante nu avea insa trebuia sa-si ia portia de [alcool] Ea n-a mai putut suporta, si-a luat baietelul (3 ani avea atunci) si a venit in Bucuresti. I-a fost foarte greu, statea cu mama, fratele si prietena fratelui intr-un ap de 2 camere! Copilul nu il primeau la gradinita ca ea nu avea servici! Insa s-a descurcat, a vorbit cu o directoare de gradinita, i-a explicat problema si i l-a prinit!Apoi in nici o saptamana isi gasise si de lucru! S-a rugat de varul meu (si acum dupa 4 ani tot se roaga) sa vina si el in Bucuresti si sa inceapa o noua viata, sa fie o familie! El zice doar DA, dar nu face nimic, prefera sa stea cu mama lui si sa bea [bang] (imi pare extrem de rau, este varul meu si il stiu cand era o frumusete de barbat, acum s-a buhait de la bautura si miroase foarte urat!) Nu vreau sa te supar, insa bautura este un drog; o sa vrea sa bea din ce in ce mai mult si o sa-i fie foarte greu, aproape imposibil sa se lase! iti doresc numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...