Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Impas ( Nebunie) ? Alcoolul bata-l vina !


Recommended Posts

rubinian, sotul meu inainte sa se imbolnaveasca pot zice ca era alcoolic, si asta pentru ca bea in fiecare zi numai tarie adica whiskey. A ajuns chiar sa bea o sticla intr-o zi. Apoi s-a declansat iadul pentru familia noastra, a facut delir de gelozie indus de alcool. A fost groaznic, dar asta este alta poveste. Ce este foarte grav e faptul ca nici acum nu a renuntat la alcool chiar daca este sub tratament. Nu bea mult, asta stiu sigur, si destul de rar poate o data de doua ori maxim pe saptamana, ceea ce inseamna ca nu este alcoolic. Doctorul lui ii spune de fiecare data ca daca mai bea ii poate fi chiar fatal dar el nu aude, nu vede pur si simplu este inconstient. Am avut zeci de discutii si cu frumosul si cu amenintari dar vad ca tot nu tine. Nu-mi ramane decat sa ma resemnez din nou si sa astept... poate intr-o zi va constientiza, cu toate ca ma indoiesc. Dumnezeu are grija de toata lumea. Andrusca si cei doi ingerasi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Pardes
Mda...are 29 de ani ! Eu intru in panica pentru mai tarziu. Am auzit tot felul de povesti despre oamenii alcoolici, deocamdata nu a ajuns in stadiul asta. Este un om normal are serviciu nu bea la volan este constient ! Dar lucrurile se pot schimba pe parcurs. Aceasta boala se vindeca greu[alcool] ! Daca se poate vindeca....
deci vad ca deja constientizezi: 'iubitul' tau este alcoolic! unele femei nu au fericirea asta, sa afle de patima 'bahica' inainte de a se marita! nu pot sa-ti dau sfaturi - sigur iti vor da alte forumiste [:D] - dar iti spun doar atat: EU IN LOCUL TAU I-AS FACE VALIZA SI ADIO! sau ma rog, depinde ce arnajament de locuit aveti, daca e cazul invers, as pleca chiar eu! cu siguranta un om care bea in FIECARE saptamana 1L de whiski si cam tot atata bere nu e pt mine ! PS si sotului meu ii place whiski [alcool]: daca nu e vreo petrecere la noi acasa, cumparam maxim 1 sticla/ 2-3 luni odata... [:D] [url="http://razvan-glinta.piczo.com/?g=36969912&cr=1&nsrc=slh"]Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta![/url] ________________________ ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teoretic sunt de acord cu tine anamaria,stiu ca as atrebuie sa fie dar...tu ai fost mai norocoasa si ma bucur pt tine. pe sotul meu nu il consider alcoolic dar consider ca ii place bautura ceea ce nu e deloc bine.cu toate astea ma tin pe loc multe si anume ca e un baiat tare bun,e un tata bun. nu mi-e frica de singuratate dar totusi ma tin pe loc multe altele.poate mi-e teama sa nu pic din lac in put :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
hop si eu! patita! voi incerca sa fiu scurta,cu toate ca 10 ani de relatie nu poate fi scrisa in 3 randuri.daca credeti ca se va schimba din cauza ca va IUBESTE prea mult,va inselati amarnic! am fost 5 ani impreuna in tara si 5 in strainatate,in tara fiind tineri,stundenti,nu prea aveam bani multi de cheltuiala bea mai putin,mult mai putin. s-a lasat de scoala si a inceput sa lucreze intr-un magazin din acela de statie de metrou. facea o garamda de bani pe vremea acea. eu avea bursa,el salar+ce mai invarteau ei pe acolo(tigari alcooale,etc),aveam bani multi. ne permiteam sa mergem mai des la film,pizza,felix,munte. a fost ok.bea rar(cam odata pe sapt) dar si cand o facea nu se mai oprea. bun,in acelasi an am venit in State,aici d-le cand a dat de bani,atat i-a fost,raiul pe pamant. nu era zi data fara sa fie [alcool],la inceput a zis ca din cauza mortii mamei lui(eu [bang][bang],idioata,am crezut),dupa acea a zis ca din cauza anturajului(eu...[bang][bang]iarasi am crezut),uite asa am tinut-o ani buni. un chin,ce mai! a trecut si mortea mamei lui,ne-am schimbat si prietenii,nimic nu se schimba. nu mai suportam nici sa puna mana pe mine,din 7 zile pe sapt,daca nu consuma alcool intr-o zi era de stiu ca vrea[sex], eu nu mai puteam asa(totul la el mirosea). si credeti-ma,chiar daca nu bei 1 zi,transpiri alcool,JUR! ajunsesem sa nu mai facem nik cu lunile,era disperat. se lasa 1-2 sapt si se reapuca.daca cedam si faceam[sex],primul lucru dupa,era tigara si berea. ajunsese sa bea cate o baxa(12) de bere pe seara. era slobod(cum se zice in Ardeal) la gura,dar avea o scuza,era beat! ma jignea si ma facea in toate felurile, a doua zi,gaseam flori in masina cu biletele de imi pare rau,nu se va mai intapla,iarta-ma. mii de sanse i-am dat si tot nuu s-a schimbat. ajunsesem sa fiu piele si os,eram la un pas de depresie pana mi-am zis gata.da pana cand??? din ziua acea a putut face orice ca nu m-am mai uitat inapoi. a fost cel mai bun lucru pe care l-am facut eu vreodata in viata. am avut curaj sa o iau de la icneput,intr-o tara straina si singura. credeti-ma e mult mai greu departe de acasa,nu tu mama,nu tu tata...si prieteni putini care se baga. acum,am dat epste un om bun,total diferit,care bea o bere la 4-5 luni si aia ca ii e pofta sau merge cu mancarea sau suntem la prieteni.un om care e simpatic daca bea si nu ma injura ,un om careacum de Craciun a baut cu un pahr de vin in plus si si-a cerut scuze toata ziua cu toate ca fusese chiar simpatic,si cand am ajuns acasa a dormit in sufragerie(singur s-a pedepsit). un om la care nu pot sa ii reprosez nimic. alcoolul, e ceva de temut. acum,ex-ul...e deformat la fata,era un barbat frumos,cret ,inalt si bine facut. acum nici ochii in cap nu i se vad. e un semn al alcoolismului umflarea la fata. nu stati fetelor cu astfel de oameni,exista altii mult mai buni. nu uitati,noi suntem femeile,ei barbatii,femeile trebuie sa se simta protejate,in siguranta cu un barbat. cu un alcoolist nu te poti simti asa. copii,nu mi-as face niciodata cu un alcoolist.a bea 1 l de wiskey in 3 zile,e emorm de mult. wiskey nu e acelasi lucru cu berea. nu mai sperati ca se va schimba ca nu o va face.va veti chinui si voi si copii vostrii(si aici stiu ce vorbesc). va doresc un AN NOU Fericit! sa luati decizii bune si sa aveti o viata mai usoara. numai bine! aaa: cititi cartea:femei care iubesc prea mult(miss parker a recomandt-o mai demult),o sa va regasiti multe dintre voi in ea,si eu am facut-o! numai bine! 36S+[ruga]sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase! AMR 4 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...