Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce asteapta un barbat de la sotia(iubita) sa ?


Recommended Posts

S-au discutat foarte multe pe tema ce ne dorim noi de la ei, ce ne place si ce nu ne place in comportamentul lor, ce greseli fac, cat de fideli sunt in casnicie, ce ar trebui sa faca pentru noi - jumatatile lor [:D] pentru a ne fi bine, de ce nu sunt tandri, de ce ne inseala, ce asteptari avem noi de la ei, despre cat de mult se implica in relatie, de ce nu-si asuma responsabilitati, etc. Femeile se multumesc cu putin, insa barbatii vor muuuuult mai multe de la o femeie? Daca este asa, de ce? Ei, barbatii, oare ce asteapta de la noi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu
S-au discutat foarte multe pe tema ce ne dorim noi de la ei, ce ne place si ce nu ne place in comportamentul lor, ce greseli fac, cat de fideli sunt in casnicie, ce ar trebui sa faca pentru noi - jumatatile lor [:D] pentru a ne fi bine, de ce nu sunt tandri, de ce ne inseala, ce asteptari avem noi de la ei, despre cat de mult se implica in relatie, de ce nu-si asuma responsabilitati, etc. Femeile se multumesc cu putin, insa barbatii vor muuuuult mai multe de la o femeie? Daca este asa, de ce? Ei, barbatii, oare ce asteapta de la noi?
Pentru ca asa au fost invatati acasa la mamica lor [bang]. Femeia spala, gateste, calca, creste copiii, face cumparaturile etc. [xx(]
Good things happen to good people.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vor femeia ideala, stiti voi: gospodina in casa, doamna in societate si c....a in pat. Da' si eu il vreau pe Keanu Reeves [:D] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129421"]BAZAR PENTRU SONIA[/url] [url="http://www.dropshots.com/popescu71#date"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Intrebarea asta m-am pus-o de multi, multi ani si inca nu am raspuns la ea... Pai, ce sa astepte...sa avem o cariere demna de invidiat, sa avem bani(la fel e multi ca ei, daca se poate mai multi), sa fim gospodine desavarsite[alcool], sa fim doamne in societate, sa le facem copii...cati doresc ei si de comun acord, sa-i crestem, sa-i educam, sa nu le comentam cand merg cu prietenii la bere sau la fotbal, sa nu cumva sa le vorbim urat, sa acceptam ca au gresit(inclusiv sa-i intelegem ca au greutati in familia din care si noi ca femei fecem parte si de aceea au apelat la amante....[bang]) sa nu ne plangem ca nu mai putem....caci nu avem oricum dreptate...si mai vor multe cred eu. Ceea ce nu realizeaza multi dintre ei e ca si noi suntem fiinte umane! Si eu vreau multe....dar ma multumesc cu atat cat am... Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta l-am intrebat eu pe al meu sot; de fapt, spusesem ca nu ma simt bine acum ca nu lucrez; mi-a spus ca SINGURUL lucru pe care il asteapta de la mine e sa o cresc pe Victoria, sa ii acord ei toata atentia de care are nevoie si DACA mai am timp si energie sa fac cate ceva in casa e bine, daca nu iar e bine, face el, cum si cand poate. Si face: de gatit el gateste, ma mai ajuta si la curatenie (daca ii spun exact ce are de facut). [:D] _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca barbatul nu asteapta mare lucru de la femeie.. Insa femeia a fst crescuta sa le faca pe toate si le va executa din momentul in care a semnat "contractul" (unele o fac inainte de semnatura). Iar barbatul bine inteles ca va accepta cu placere situatia. La inceput de drum cred ca 90% din barbati pot fi "educati" ca femeia nu e casnica anilor 1800 si ca lucrurile in casa se fac impreuna. Si ce e mai grav e ca - desi se vaita (ele - femeile), de cat de multe fac ele ptr sotii lor, iar ca ei (domnii soti), stau numai in fata tele-ului, sau ca ies la o bauta lasandu-le pe ele cu pruncii de gat.., cu toate astea mamele continua sa-si creasca baietii in aceiasi idee pe care acum o detesta. Un mic exemplu: mamicile de baieti - ce jucarii cumparati baietilor vostri? V-ati gandit sa cumparati jucarii gen: ustensile de menaj, bucatarii, carut copii, bebe.. (nu papusi Barbie sau alte accesorii roz-bonbon - insa jucarii care imita viata adulta si care sunt specifice fetelor/femeilor!). Daca raspunsul e NU - atunci... din pacate cred ca nu mai e nimic de spus.[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca ii judecam prea drastic... personal, iubitul meu nu vrea chiar toate astea; sa enumar: sa gatesc - da, o vrea, dar pana acum el gateste mai mult decat mine; sa am un serviciu bun - probabil, insa mi-a spus sa raman acasa, sau sa gasesc un serviciu cu mai putin de 8 ore; sa fiu c***a in pat - mai bine zis, vrea sa descoperim IMPREUNA absolut toate fetele sexualitatii; sa am grija de casa - aici, iar el se ocupa mai mult decat mine; sa fiu doamna in societate - oricum sunt cea mai cea pentru el; sa ii fac copiii - daca ar putea i-ar face el ca stie cat de teama imi ede durere si alte cele, insa sunt convinsa ca o sa aiba fff mare grija de mone si de bebe. eu una, asa vad o relatie intre doi oameni care se iubesc, nu relatia de SLUGA si SEF... si din fericire, Dumnezeu mi-a oferit sa-mi fie alaturi un barbat care sa aiba grija de mine, si sa ma pretuiasca pentru ceea ce sunt! si spun astea dupa o perioada de cativa ani de relatie, timp in care am putut sa ne cunoastem si sa trecem prin mai multe impreuna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...