Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce asteapta un barbat de la sotia(iubita) sa ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu una nu cred in "Razboiul sexelor" ... Nu cred ca femeile sunt mai speciale sau din contra barbatii sunt "D-zei pe pamant".Suntem in primul rand fiinte umane , cu sentimente,nevoi, vise ..etc etc etc .E adevarat ca aceste nevoi ,semntimente , vise , dorinte difera de la individ la individ si ca intr-o realtie nu poti sa iti pui interesul tau 100% la inaintare fara sa oferi nimic .De asta cred ca barbatii ca si femeile isi doresc in primul rand RESPECT...asa cum femeile nu isi doresc sa fie slugile sotului/prietenului,asa nici ei nu isi doresc sa fie sub papucul unei neveste/prietene cicalitoare . Apoi as zice IUBIRE ( cine nu isi doreste [olala] ) si mai apoi ATENTIE ..asa cum noi femeile ii uram cand uita de o aniversare asa si ei urasc cand le spui ca ai o durere de cap/cm in fiecare seara timp de vro 4-5-6 luni. Dupa mine daca vrei respect ,iubire , atentie trebuie in primul rand sa o oferi pentru ca siguur o vei primii inapoi . Ca unul din parteneri ia controlul si ca se da mai sef decat celalant ..poate fi interpretat atat ptr domni cat si ptr doamne ..asa cum la unii canta gaina in casa si cocosul e sub papuc ,la altii canta cocosul si gaina pleaca capu si cloceste oua ... dar vorbim la modul general acum ..ptr ca fiecare caz are din start alta interpretare .. oricum ar fi ..."subalternul " greseste din prima ptr ca permite sa fie pus in rangul de "subaltern " iar cand se "trezeste " e deja in mocirla ..1+1 egal 2..parerea mea[alcool] ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
al meu asteapta multa dragoste de la mine, vrea sa fie alintat, pupat, scarpinat, tinut in brate etc tot timpul. In rest nu neg ca vrea sa ii pregatesc ceva de mancare cand vine acasa, dar in weekend cand am mult de gatit ma ajuta si el (chiar daca uneori ma incurca, imi face placere prezenta lui), mai am de facut ordine (adica de pus in sifonier hainele pe care le arunca peste tot) si in general cam atat. El schimba patul, aspira, spala frigiderul, cumparaturile etc. Iar faza cu mancarea face parte tot din seria lucrurilor care isi imagineaza el ca e o dovada de iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In 99% din cazuri barbatii sunt educati de mame=femei. Si noi care avem baieti gresim fiindca ii cocolosim, le facem de toate fiindca ei sunt baieti si dupa ,cand se insoara este normal sa ceara de toate. Plus noi, femeile, gresim la inceputurile relatiei cand pt ai cucerii ne transformam in super women care are grija de barbatel. Dupa ani cand obosim, vin copii si problemele vrem ca el, sotul din dotare, sa se schimbe sa devina harnic si sa faca ceva ce nu a facut timp de 30-35 de ani. Chiar daca incearca nu reusesc sa se schimbe fiindca le-a fost tare bine inainte ! Si atunci apar certurile, apare cicaleala , apar nervii, apar cuvintele grele care lasa urme in suflet. Asa ca eu cred ca noi mamele de baieti trebuie sa ne educam barbatii ca nu sunt lucruri pe care doar femeile le fac si ca este datoria unei femei sa faca unele lucruri iar mamaele de fete trebuie sa-si educe fetele sa nu fie slugi. Insa daca copii acasa vad mama=sluga care accepta o sa creada ca asa este normal, iar daca vad tata=barbat=nu face nimic ca se injoseste cu treburi femeiesti si ei vor devenii exact ce nu ne place noua acuma.Eu de la inceput am discutat cu fostul meu prieten=actual sot ca orice facem in casa daca facem impreuna bine daca nu eu nu fac si il las balta iar daca vrem copil ori il crestem impreuna ori nu facem doar de amorul artei. A fost de acord, s-a implicat si se implica f mult, copilu etse crescut de multe ori 70% el si 30% eu . Apropo multe cunostiinte mai ales barbati rad de el fiindca este "mai putin barbat" daca face tot ce este de facut intr-o casa /familie normala. Cred ca toata lumea isi doreste sa faca cum este mai bine dar din pacate toti gresim si toti dam din cand in cand cu capul Important este sa vedem daca gresim, sa stim sa cerem iertare si sa stim sa invatam din greseli.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://jurnalulanei.blogspot.com/search/label/Scrisori%20Caterinei Superb...cititi aici si veti gasi raspunsurile mult dorite si asteptate! (link ortodox) Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125079"]S-o ajutam pe Alexia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super interesant subiectul, imi place intrebarea mai ales ca acum pot sa raspund la ea cu mintea femeii trecuta de 30 de ani [:D]> Un barbat asteapta de la sotia sau iubita lui tot ce poate sa primesca si inca ceva in plus.....asa cum facem si noi de altfel in ceea ce priveste asteptarile. Ne indragostim la inceput de o privire, un gest, un sarut si ne proiectam imediat o imagine despre persoana respectiva, vedem un el sau o ea in mare parte cum am vrea noi sa fie. Intram intr-o relatie sau o casnicie cu imaginea idilica a unui film de dragoste, adesea, desi stim ca e doar un film....dar l-am vazut in atea forme si de atatea ori, cu atat de multe personaje incat undeva in adancul sufletului nostru parca mai credem ca e adevarat. Dupa cateva luni de tatonaj, endorfine si senzatii tari intram incet incet in realitatea in care mereu el asteapta ceva de la noi si noi asteptam de la el....si uneori parca suntem de pe planete diferite. Ne intrebam adesea cum este posibil sa gasesti echilibrul perfect in cuplu, sa oferi tot ce asteapta el si sa nu simti ca ai dat prea mult si ai primit prea putin, raspunsul e simplu, nu prea e posibil [:D]. Ca femeie, ca despre noi e vorba vad cat oferim, trebuie sa inveti sa spui nu atunci nu vrei sa faci ceva pentru ca adesea te trezesti ca ti se spune ca nu te-a rugat nimeni sa o faci, daca tu ai vrut......sa gatesti toata ziua la mancarea lui preferata, sa faci singura cumparaturile, sa muti singura toate lucrurile din debara.... De multe ori acordam prea mare importanata lucrurilor marunte, ne angajam sa facem lucruri care ne obosesc si apoi par complet lipsite de importanta si asta ne enerveaza si mai tare. Trebuie sa stii sa impui si respecti niste reguli, sa ai propriul respect pentru tine si viata ta, sa nu vrei sa faci mereu totul, sa nu vrei sa fie mereu totul perfect si primeasca tot ce vrea inainte de a cere, vei sfarsi prin a fi extenuata si el plictisit de moarte de o sotie mereu obosita si blazata....parerea mea si am vazut multe cazuri din astea. Am invatat ca pana la urma nu conteaza atat de mult ce facem ci conteaza cum suntem [:D] un barbat apreciaza mult mai mult o privire si o atitudine calma si calda decat un cozonac servit cu un repros. Am invatat ca ei nu ne asculta intotdeauna, la fel cum si noi ne trezim gandindu-ne la altceva in timp ce ne vorbesc.....important e sa nu ii spui celuilat sa taca ca nu te intereseaza. Am invatat ca nici prea multa "comunicare" nu e buna intotdeauna desi credem ca asta e cheia unei relatii perfecte, nu e nevoie si nu aduce nici un beneficiu sa spunem mereu ce gandim si ce simtim in raport cu celalt, daca mai asteptam un minut si respiram adanc s-ar putea sa ne treaca. Am invatat ca adesea e bine, interesant si incitand sa spui NU, sa nu indeplinesti orice doleanta. Si mai ales am invatat ca barbatii de fapt nu asteapta multe de la noi ci noi credem asta si oferim adeseam mai mult decat trebuie si este necesar si ne ramane prea putin timp pentru a ne gestiona resursele pentru a fi frumoase, zambitoare si calde. Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...