Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori... pestisori... (30)


Recommended Posts

Pe#537;ti 2009 Pentru Pe#537;ti, anul 2009 este un an al s#259;n#259;t#259;#539;ii, al conceperii unui copil #537;i al însingur#259;rii. Evenimentele se vor succeda în avalan#537;#259; #537;i vor ac#539;iona asemeni unui t#259;v#259;lug care niveleaz#259; totul. Efectele primei eclipse din an, 26 ianuarie, se vor resim#539;i la nivelul Casei a 12-a. Dac#259; au #537;tiut s#259; adune bani albi pentru zile negre, frutuna de evenimente s-ar putea s#259; îi g#259;seasc#259; pe unii Pe#537;ti pe val, contabilizându-#537;i rezultatele. Vor avea idei cum s#259;-#537;i protejeze aceste venituri ca s#259; î#537;i asigure spatele pentru o perioad#259; cât mai mare de timp. Este un aspect dinamic care va crea bre#537;a de care au nevoie Pe#537;tii ca s#259; î#537;i trag#259; sufletul. Lucrurile bune se vor petrece la nivel familial, în intimitate, cu efect imediat asupra bun#259;st#259;rii personale. Dac#259; fac parte dintr-un colectiv, rezultatele benefice le vor avea doar dac#259; muncesc singuri, în spatele u#537;ilor închise. Arti#537;tii vor avea în fa#539;a ochilor panorama lumii a c#259;rei respira#539;ii #537;i convulsii le vor percepe cu o asemenea intensitate încât pur #537;i simplu vor auzi #537;oapta voceii interioare care îi va ghida spre ce s#259; se îndrepte sau ce s#259; fac#259;. Intui#539;ia lor extraordinar#259; îi va îndrepta spre roluri, teme vizuale, teme literare care se pot transforma în best seller sau teme umanitare care vor face din ei adev#259;ra#539;i temerari. Mul#539;i dintre Pe#537;ti se pot confrunta cu probleme dentare în aceast#259; perioad#259; #537;i cu c#259;deri masive de calciu, iat#259; m#259;car un motiv pentru care s#259; mearg#259; la medic #537;i s#259;-#537;i fac#259; o serie de analize. #536;i eclipsa din 9 februarie îi va g#259;si pe Pe#537;ti interesa#539;i de propria s#259;n#259;tate dar #537;i de s#259;n#259;tatea celor apropia#539;i. Se pot confrunta cu r#259;celi #537;i gripe rebele care s#259; îi #539;intuiasc#259; la pat câteva zile. Dac#259;, problemele de s#259;n#259;tate nu creaz#259; probleme, atunci unii Pe#537;ti se vor implica în proiecte complexe la locul de munc#259;. Unii colegi îns#259; pot avea probleme de familie – boala unui copil, na#537;terea unui copil, decesul unuia dintre p#259;rin#539;i, #537;i vor fi nevoi#539;i s#259; preia #537;i sarcinile de serviciu ale acestora, lucru care nu îi prea încânt#259; dar for#539;a#539;i de împrejur#259;ri nu au ce s#259; fac#259;. Sistemul nervos este destul de provocat. În schimb, eclipsa de lun#259; din 7 iulie care se produce la nivelul Casei a 11-a, Casa prietenilor, protectorilor #537;i a vie#539;ii sociale, îi va provoca pe Pe#537;ti s#259; se gândeasc#259; #537;i la ceilal#539;i. O pritenie, indiferent de care #537;i pân#259; nu demult stabil#259;, s-ar putea încheia acum sau ar putea intra într-o nou#259; etap#259;. Unele prietenii pot face r#259;u într-adev#259;r, altele îi pot ajuta pe unii Pe#537;ti s#259; se vad#259; a#537;a cum sunt. Oricum aceast#259; eclips#259; îi va obliga s#259; ia o hot#259;râre privind acest lucru. Eclipsa de soare din 22 iulie îns#259; se va produce la nivelul Casei a 5-a, Casa iubirii, a copiilor #537;i a creativit#259;#539;ii. Ea va deschide u#537;i acolo unde Pe#537;tii nici nu viseaz#259;. Cuplurile vor cunoa#537;te o perioad#259; de romantism dup#259; care Pe#537;tii tânjesc de mult#259; vreme, unii pot întâlni persoana al#259;turi de care s#259; fie convinse c#259;-#537;i vor petrece restul vie#539;ii, se vor lega noi prietenii, iar unii Pe#537;ti s-ar putea s#259; devin#259; p#259;rin#539;i. Eclipsa de lun#259; din 6 august îi va obliga pe Pe#537;ti s#259; reflecteze mai atent la ceea ce î#537;i doresc de la via#539;#259; sau de la serviciu. Dac#259; unii vor începe s#259;-#537;i epureze sentimentele, al#539;ii vor munci din greu #537;i vor începe proiecte de anvergur#259; care îi va obliga s#259;-#537;i pun#259; puterea de crea#539;ie la încercare. Cu intui#539;ia care le func#539;ioneaz#259; ceas, vor face lucruri de care se vor minuna #537;i ei. Din punct de vedere a s#259;n#259;t#259;#539;ii, unii Pe#537;ti ar putea suferi o interven#539;ie chirurgical#259; pe care trebuiau s#259; o fac#259; de mult timp. Pentru Pe#537;tii nscu#539;i între 19 #537;i 27 februarie poate fi un nou start profesional, altora le vor fi recunoscute meritele ceea ce pentru orgoliul lor, mai ales a celor preocupa#539;i de art#259;, este un lucru extraordinar. Tot acum ar putea decide s#259; oficializeze o rela#539;ie care dureaz#259; de ceva timp. Cei n#259;scu#539;i între 1 – 15 martie vor cunoa#537;te #537;i ei momente bune, dar se vor confrunta #537;i cu o sl#259;biciune a organismului care nu este altceva decât neglijen#539;a fa#539;#259; de sinte sau o rezultant#259; a viciului – fumat, alcool, dependne#539;a de medicamente, depresii de pe urma stresului prelungit #537;.a. Saturn se afl#259; în Casa parteneriatelor (mai ales cele de afaceri) #537;i aici s-ar putea confrunta cu oarecare probleme, mai ales c#259; opozi#539;ia cu Uranus din Casa I le poate pune serios la încercare încrederea #537;iiii...a putea face prostii deoarece nu au chef sau nu pot s#259; vad#259; încotro se îndreapt#259;. Eclipsa din 31 decembrie pentru Pe#537;ti se va produce tot la nivelul Casei a 5-a, cu impact puternic asupra creativit#259;#539;ii. S#259; nu v#259; mire dac#259; ave#539;i vreun prieten Pe#537;te artist, c#259; nu v#259; mai r#259;spunde la telefoane, c#259; se încuie în cas#259; sau se izoleaz#259;. Sta#539;i lini#537;ti#539;i, ei creeaz#259; chiar #537;i la cump#259;na dintre ani! Marea problem#259; de s#259;n#259;tate a Pe#537;tilor, #537;i în acest an, va fi legat#259; de epuizarea nervoas#259; #537;i de sc#259;derea tonusului psihic #537;i fizic ca urmare a sl#259;biciunii sistemului imunitar. Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Azi dim., pe Protv, Nety zise ca pestisorii merg la doctor... de unde stia ca azi merg la doctor? [:-)))] N-a zis ca mi-e si frica de moooooor ... si pana diseara cand merg mai e mult... si mi-e mie o frica... daca m-am trezit la 7 de buan voie si ma culcasem la 1 noaptea [q] Zici ca am duc la taiere... ma duc sa pu iarasi alt sterilet... si doar stiu cum sta treaba, nu a durut deloc prima data... da' io cu piticii mei [q] Pana diseara am timp sa si vomit de frica [:-)))] nu's normala
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dany uite din nou... fara cifre [:D] Pentru Pesti, anul 2009 este un an al sanatatii, al conceperii unui copil si al insingurarii. Evenimentele se vor succeda in avalansa si vor actiona asemeni unui tavalug care niveleaza totul. Efectele primei eclipse din an, 26 ianuarie, se vor resimti la nivelul Casei a 12-a. Daca au stiut sa adune bani albi pentru zile negre, frutuna de evenimente s-ar putea sa ii gaseasca pe unii Pesti pe val, contabilizându-si rezultatele. Vor avea idei cum sa-si protejeze aceste venituri ca sa isi asigure spatele pentru o perioada cât mai mare de timp. Este un aspect dinamic care va crea bresa de care au nevoie Pestii ca sa isi traga sufletul. Lucrurile bune se vor petrece la nivel familial, in intimitate, cu efect imediat asupra bunastarii personale. Daca fac parte dintr-un colectiv, rezultatele benefice le vor avea doar daca muncesc singuri, in spatele usilor inchise. Artistii vor avea in fata ochilor panorama lumii a carei respiratii si convulsii le vor percepe cu o asemenea intensitate incât pur si simplu vor auzi soapta voceii interioare care ii va ghida spre ce sa se indrepte sau ce sa faca. Intuitia lor extraordinara ii va indrepta spre roluri, teme vizuale, teme literare care se pot transforma in best seller sau teme umanitare care vor face din ei adevarati temerari. Multi dintre Pesti se pot confrunta cu probleme dentare in aceasta perioada si cu caderi masive de calciu, iata macar un motiv pentru care sa mearga la medic si sa-si faca o serie de analize. Si eclipsa din 9 februarie ii va gasi pe Pesti interesati de propria sanatate dar si de sanatatea celor apropiati. Se pot confrunta cu raceli si gripe rebele care sa ii tintuiasca la pat câteva zile. Daca, problemele de sanatate nu creaza probleme, atunci unii Pesti se vor implica in proiecte complexe la locul de munca. Unii colegi insa pot avea probleme de familie – boala unui copil, nasterea unui copil, decesul unuia dintre parinti, si vor fi nevoiti sa preia si sarcinile de serviciu ale acestora, lucru care nu ii prea incânta dar fortati de imprejurari nu au ce sa faca. Sistemul nervos este destul de provocat. In schimb, eclipsa de luna din 7 iulie care se produce la nivelul Casei a 11-a, Casa prietenilor, protectorilor si a vietii sociale, ii va provoca pe Pesti sa se gândeasca si la ceilalti. O pritenie, indiferent de care si pâna nu demult stabila, s-ar putea incheia acum sau ar putea intra intr-o noua etapa. Unele prietenii pot face rau intr-adevar, altele ii pot ajuta pe unii Pesti sa se vada asa cum sunt. Oricum aceasta eclipsa ii va obliga sa ia o hotarâre privind acest lucru. Eclipsa de soare din 22 iulie insa se va produce la nivelul Casei a 5-a, Casa iubirii, a copiilor si a creativitatii. Ea va deschide usi acolo unde Pestii nici nu viseaza. Cuplurile vor cunoaste o perioada de romantism dupa care Pestii tânjesc de multa vreme, unii pot intâlni persoana alaturi de care sa fie convinse ca-si vor petrece restul vietii, se vor lega noi prietenii, iar unii Pesti s-ar putea sa devina parinti. Eclipsa de luna din 6 august ii va obliga pe Pesti sa reflecteze mai atent la ceea ce isi doresc de la viata sau de la serviciu. Daca unii vor incepe sa-si epureze sentimentele, altii vor munci din greu si vor incepe proiecte de anvergura care ii va obliga sa-si puna puterea de creatie la incercare. Cu intuitia care le functioneaza ceas, vor face lucruri de care se vor minuna si ei. Din punct de vedere a sanatatii, unii Pesti ar putea suferi o interventie chirurgicala pe care trebuiau sa o faca de mult timp. Pentru Pestii nascuti intre 19 si 27 februarie poate fi un nou start profesional, altora le vor fi recunoscute meritele ceea ce pentru orgoliul lor, mai ales a celor preocupati de arta, este un lucru extraordinar. Tot acum ar putea decide sa oficializeze o relatie care dureaza de ceva timp. Cei nascuti intre 1 – 15 martie vor cunoaste si ei momente bune, dar se vor confrunta si cu o slabiciune a organismului care nu este altceva decât neglijenta fata de sinte sau o rezultanta a viciului – fumat, alcool, dependneta de medicamente, depresii de pe urma stresului prelungit s.a. Saturn se afla in Casa parteneriatelor (mai ales cele de afaceri) si aici s-ar putea confrunta cu oarecare probleme, mai ales ca opozitia cu Uranus din Casa I le poate pune serios la incercare increderea siiii...a putea face prostii deoarece nu au chef sau nu pot sa vada incotro se indreapta. Eclipsa din 31 decembrie pentru Pesti se va produce tot la nivelul Casei a 5-a, cu impact puternic asupra creativitatii. Sa nu va mire daca aveti vreun prieten Peste artist, ca nu va mai raspunde la telefoane, ca se incuie in casa sau se izoleaza. Stati linistiti, ei creeaza chiar si la cumpana dintre ani! Marea problema de sanatate a Pestilor, si in acest an, va fi legata de epuizarea nervoasa si de scaderea tonusului psihic si fizic ca urmare a slabiciunii sistemului imunitar.
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyanne tinem pumnii , [pup] pup sa nu-ti fie frica multumim pentru prezicerile pentru anul 2009 [flo][flo][flo] ANDANII [flo][hia][hia] In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma. [url="http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1stabP_BMONKEY1G_90_74_70_dif.png"]cat am avut ... si ... cat mai am [/url][batcap] s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
Pe#537;ti 2009 Pentru Pe#537;ti, anul 2009 este un an al sanatatii, al conceperii unui copil si al însingurarii. Evenimentele se vor succeda în avalansa si vor actiona asemeni unui tavalug care niveleaza totul. Efectele primei eclipse din an, 26 ianuarie, se vor resimti la nivelul Casei a 12-a. Daca au stiut sa adune bani albi pentru zile negre, furtuna de evenimente s-ar putea sa îi gaseasca pe unii Pesti pe val, contabilizându-si rezultatele. Vor avea idei cum sa-si protejeze aceste venituri ca sa îsi asigure spatele pentru o perioada cat mai mare de timp. Este un aspect dinamic care va crea bresa de care au nevoie Pestii ca sa îsi traga sufletul. Lucrurile bune se vor petrece la nivel familial, în intimitate, cu efect imediat asupra bunastarii personale. Daca fac parte dintr-un colectiv, rezultatele benefice le vor avea doar daca muncesc singuri, în spatele usilor închise. Artistii vor avea în fata ochilor panorama lumii a carei respiratii si convulsii le vor percepe cu o asemenea intensitate încat pur si simplu vor auzi soapta vocii interioare care îi va ghida spre ce sa se îndrepte sau ce sa faca. Intuitia lor extraordinara ii va îndrepta spre roluri, teme vizuale, teme literare care se pot transforma in best seller sau teme umanitare care vor face din ei adevarati temerari. Multi dintre Pesti se pot confrunta cu probleme dentare în aceasta perioada si cu caderi masive de calciu, iata macar un motiv pentru care sa mearga la medic si sa-si faca o serie de analize. SI eclipsa din 9 februarie îi va gasi pe Pesti interesati de propria sanatate dar ai de sanatatea celor apropiati. Se pot confrunta cu raceli si gripe rebele care sa ii tintuiasca la pat câteva zile. Daca, problemele de sanatate nu creaza probleme, atunci unii Pesti se vor implica în proiecte complexe la locul de munca. Unii colegi insa pot avea probleme de familie – boala unui copil, nasterea unui copil, decesul unuia dintre parinti si vor fi nevoiti sa preia si sarcinile de serviciu ale acestora, lucru care nu ii prea incanta dar fortati de împrejurari nu au ce sa fac. Sistemul nervos este destul de provocat. În schimb, eclipsa de luna din 7 iulie care se produce la nivelul Casei a 11-a, Casa prietenilor, protectorilor ai a vietii sociale, îi va provoca pe Pesti sa se gândeasca si la ceilalti. O pritenie, indiferent de care si pana nu demult stabila, s-ar putea încheia acum sau ar putea intra într-o noua etap. Unele prietenii pot face rau într-adevar, altele îi pot ajuta pe unii Pesti sa se vada asa cum sunt. Oricum aceasta eclipsa îi va obliga sa ia o hotarare privind acest lucru. Eclipsa de soare din 22 iulie însa se va produce la nivelul Casei a 5-a, Casa iubirii, a copiilor si a creativitatii. Ea va deschide usi acolo unde Pestii nici nu viseaza. Cuplurile vor cunoaste o perioada de romantism dupa care Pestii tanjesc de multa vreme, unii pot intalni persoana alaturi de care sa fie convinse ca-si vor petrece restul vietii, se vor lega noi prietenii, iar unii Pesti s-ar putea sa devina parinti. Eclipsa de luna din 6 august îi va obliga pe Pesti sa reflecteze mai atent la ceea ce isi doresc de la viata sau de la serviciu. Daca unii vor începe sa-ai epureze sentimentele, altii vor munci din greu si vor începe proiecte de anvergura care îi va obliga sa-si puna puterea de creatie la incercare. Cu intuitia care le functioneaza ceas, vor face lucruri de care se vor minuna si ei. Din punct de vedere a sanattii, unii Pesti ar putea suferi o interventie chirurgicala pe care trebuiau sa o faca de mult timp. Pentru Pestii nascuti între 19 si 27 februarie poate fi un nou start profesional, altora le vor fi recunoscute meritele ceea ce pentru orgoliul lor, mai ales a celor preocupati de arta, este un lucru extraordinar. Tot acum ar putea decide sa oficializeze o relatie care dureaza de ceva timp. Cei nascuti între 1 – 15 martie vor cunoaste si ei momente bune, dar se vor confrunta si cu o slabiciune a organismului care nu este altceva decât neglijenta fata de sinte sau o rezultanta a viciului – fumat, alcool, dependenta de medicamente, depresii de pe urma stresului prelungit ca Saturn se afla în Casa parteneriatelor (mai ales cele de afaceri) ai aici s-ar putea confrunta cu oarecare probleme, mai ales ca opozitia cu Uranus din Casa I le poate pune serios la încercare încrederea si...a putea face prostii deoarece nu au chef sau nu pot sa vada încotro se îndreapta. Eclipsa din 31 decembrie pentru Pesti se va produce tot la nivelul Casei a 5-a, cu impact puternic asupra creativitatii. Sa nu va mire daca aveti vreun prieten Peste artist, ca nu va mai raspunde la telefoane, ca se încuie în casa sau se izoleaza. Stati linistiti, ei creeaza chiar si la cumpana dintre ani! Marea problema de sanatate a Pestilor, si in acest an, va fi legata de epuizarea nervoasa si de scaderea tonusului psihic si fizic ca urmare a slabiciunii sistemului imunitar. Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
[pup]
[pup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13. [/url]
mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05) [url="http://community.webshots.com/user/crissuky"]pozne-npoze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Elyanne
[pup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13. [/url]
mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05) [url="http://community.webshots.com/user/crissuky"]pozne-npoze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ely , mersi pt . reeditare .Cand sa il rescriu s-a blocat netul sau nu stiu ce avea ca mess-ul mergea dar yahoo. google nu .[pup] Si cum adika iti ie frica de dr ? De unde pana unde ? Pestisorii sunt curajosi .Sincer eu nu am nici o teama de dr , nici macar de stomatolog . Hai capul sus si " Zoe , FII BARBATA! [flo][flo][flo] Acele preziceri le am de la doamna Minerva .Eu am mare incredere in dansa .Ceea ce a citit in astrograma personala pana acum s-a adeverit .[pk] In wk-end eu am muncit , apoi ieri dupa masa am fost la niste prieteni si am oferit o consultanta ....[:)] Saptamana aceasta sunt dupa masa la servici si nu imi place nici de o culoare dar asta e treaba .Azi ne-au anuntat ca ne-au taiat bonurile de masa si decontarea transportului .[bang][bang] [pup] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cam paranoica si nu prea imi place sa citesc horoscopul pe termen lung. De obicei la inceput de an citesc horoscopul la toate zodiile mai putin la zodia mea. Este interesant site-ul ala de tarot( pentru cine crede) Mi-e imi tot spunea de un bb cand medici imi ziceau ca nu am nici 0 sansa sa fac un copil. Azi bb e deja un nazdravan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...