Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Germania (5)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Pai din cauza ca el mi-a raspuns la mail dupa § saptamani, sunt in situatia de a nu casi locuri de cazare in Washington in Ianuarie. Pt ca atunci va fi investit Barrack Obama si toate hotelurile sunt full!!!!Si eu stau de azi dimineata de cand a catadixit sa imi raspunda, cu ochii lipiti de monitor si cu telefonul la ureche, incercand sa gasesc 4 camere, si nu gasesc nici una. Si am o gramada de treaba, facturi neplatite...si nu am facut nici un rahat!!!! [bruta][bruta][bruta][mariaj][mariaj][duel][haibat] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
[pup] acum stiu de unde ti se trage durerea de cap relax Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nah ca in seara asta am stricat regula jocului de-a viata in geramania. Am plecat la coafor la 2 pm, nu am facut cumparaturi, am intrat pe dc cum ajuns acasa, mi-am trimis sotul dupa sushi si trebuie sa gaseasca fiindca altfel nu intra in casa[:D] Ma duc sa umplu cada cu apa,bag niste saruri minerale si dau drumul la jacuzzi pt un masaj privat. Incui usa cu cheia iar sotul sa se ocupe de pitica ca m-am saturat sa o aud urland prin casa "mama vreau,mama fa-mi,mama da-mi"punct De azi am decis sa fiu rebela,si ce daca sunt gravidutza,am si eu dreptul la revolta[pk] Mikiriki cand ne intalnim? Vii tu spre mine sau vin eu la dusseldorf? Da-mi de stire,chiar vreau sa merg la un shopping inainte de Craciun,am scuza ,ma simt deprimata din cauza climei si a lipsei de soare.[:D] Sophia 2ani [gravi]+21 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionica Ma duc sa umplu cada cu apa,bag niste saruri minerale si dau drumul la jacuzzi pt un masaj privat. Incui usa cu cheia iar sotul sa se ocupe de pitica ca m-am saturat sa o aud urland prin casa "mama vreau,mama fa-mi,mama da-mi"punct De azi am decis sa fiu rebela,si ce daca sunt gravidutza,am si eu dreptul la revolta[pk]
[pk] Yeah! Asa te vreau! Pana la urma si sotii tre sa faca ceva, ce, numai partida aia de dinainte de alea 9 luni de sarcina??? Ai grija cu pestele / carnea crud(a) in sarcina! Sa fie foarte proaspata, sa nu te trezesti cu alte belele [pup] (Eu incerc sa ma abtin de la mezeluri, pateuri, oua crude. Vazusem un reportaj la TV cu salmonela prin mezelurile lor, si mi-a taiat pofta [:D]) Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107118&whichpage=14"]Povestea nasterii[/url]) [gravi] 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele. Miri, pai de-aia te tot doare capul, mama draga! Mama lor de americani![haibat] Ionica, asa-asa, rasfata-te si pune sotul la treaba, macar acu' cat esti gravi sa te rasfeti. Ramo, tu cum te simti? Claudi@, v-ati mutat? Sa va povestesc de petrecerea de Craciun de la mine de la servici, care a fost aseara. Evident fii-mea a fost cea mai nazdravana dintre toti copiii prezenti. Desi nu a fost cea mai mica, a fost singura care s-a speriat de Mos, a inceput sa planga si sa ma bata (asa face cand se sperie, isi infige degetele in ochii mei dupa care ma trage de par), asa ca Mosul s-a executat rapid si a scos cadoul din sac numai sa ma lase fii-mea in pace. Cadoul a constat intr-o punguta cu dulciuri si un ren de plus, foarte haios. Dupa ce s-a linistit a inceput sa se joace cu renul si atata l-a fatait si la dat "uta-uta" ca pana sa plecam de acolo deja i se descususe putin una din coarne si pana sa ajungem acasa, a rupt-o de tot. Ca sa nu mai spun ca m-a facut de ras de-mi venea sa intru in pamant. 4 colegi de-ai nostri au pregatit un program de colinde si cantau de zor (foarte frumos, de altfel). In pauza dintre doua colinde, cand era o liniste de mormant, o aud deodata pe fii-mea zicand tare "shit", astfel ca cel putin jumatate din cei prezenti au auzit-o sigur. Recunosc ca eu zic "shit" cand ma enervez ca nu-mi iese ceva si de la un timp fii-mea cam foloseste cuvantul asta[bang]. Fix in spatele fiica-mi statea seful meu, care mai e si englez pe deasupra. Nici nu vreau sa stiu ce impresie si-o fi facut de noi.[q][:I] [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url] [url="http://b3.lilypie.com/CmZlp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele, Claudia unde-i cafeaua cu frisca[:D]? Noh, mi-a iesit super bine seara,m-am relaxat un pic inainte de sarbatori. Sotul mi-a adus sushi (cu peste afumat si creveti fierti), omu s-a gandit la copil ,stia el ca nu e bine sa mananc peste crud,dar eu de ala vroiam ,hmmmm ton rosu cu sos soya si altele. Eu in sarcina cu primul bebe am mancat mai mereu peste fresh dar nu de profunzime ,nu are nici o procblema pitica,din contra ii place foarte tare pestele,aseara mi-a bobinat somonul afumat [:D]. In schimb, dupa ce am iesit din cada,de la atata masaj Spa ,probabil mi-a cresut tensiunea,ca m-a luat o ameteala si nu stiam cum sa ies din apa sa nu lesin-data viitoare voi pune apa mai rece,cred ca avea 40°C. angel_lexi, faza cu " shit" e pardonabila,e inca mica si are o scuza ,iar seful care era in spatele tau ,sunt convinsa ca are si el copii si nu prea are timp sa se ocupe de ei ,avand in vedere programul de sef[:D], e si el om ,tot la wc merge dimineatza. ramonaiani, tu cum te simti la 10 sapt.de sarcina? nu ai strari de rau? poti sa mananci ? eu am fost livida 14 saptamani,deabia acum mi-am revenit. Si mie mi-e greu sa ma abtin de la mezeluri,dar incerc sa cumpar cant. foarte mici si sa nu le tin prea mult prin frigider. Fetelor ,eu mi-am facut astazi un foc in cheminé,o cafea si inca sunt in halatul de baia la ora 11, astept sa vina doamna Monika si pe urma plecam la Mall pentru cheltuit niste bani . Mikiriki ,de ce nu te manifestezi?? Bye Sophia 2ani [gravi]+23 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multam de intrebari [pup]. Sarcina asta e total diferita de prima. Acolo petreceam noptile la baie, vomitand la greu. Acum n-am nicio stare de greata, nimic. As cam manca ceva, da' nu stiu ce, ca aia e gretoasa, aia ma baloneaza, ailalta mi se pare sarata, etc etc [bang]. Azi m-a apucat entuziasmul si am facut un pic de curatenie pt Craciun: am spalat perdelele din camera fetei, am mai aranjat niste jucarii in cutii, hainutele le-am sortat din nou, am sters geamurile - nimicuri de-astea de femeie casnica, care nu se vad decat daca NU sunt facute, si care-ti iau juma' de zi. Si cand ma delectam si eu cu o gustare la masa, ma trezesc ca mi-s uda [bang]. Din cauza efortului, s-a mai eliminat o tona de sange din hematom, ca a trebuit sa schimb tot de pe mine, ba sa spal si scaunul [q]. Acuma --- oau!!! Mi s-a culcat piticul, a adormit cat am ignorat-o eu sa scriu mesajul pe DC [:-)))]. Vad ca functioneaza adormitul la pranz la o ora rezonabila, daca o scol la 7 jumate cand pleaca tat-su la servici! Asadar [:D] acuma ma pun si eu in pat si trag un pui de somn, poate imi vine vreo idee ce sa gatesc mai incolo. (Ideile sunt mai mult decat bine-venite!) Pupicei la toate [pup]. Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107118&whichpage=14"]Povestea nasterii[/url]) [gravi] 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mikiriki, il aveam,nu-l mai am,cred ca l-am sters din greseala mesajul cu nr. Ramonaiani ,despre ce hematom vorbesti? mi s-a zbarlit pielea pe mine cand am citit. Nu plec azi din casa ,ploua iar si e oribil de fig,ma duc si eu la o siesta. pupici Sophia 2ani [gravi]+23 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Anangel, nu ne-am mutat inca, de abia maine semnam contractul. Ne mutam intre Craciun si rev sau dupa rev, sa vedem ce zice actualul proprietar. Mirilutza, ce hematom? Ce pove tu e cantitate mare de sange. Daca e mai mult de o lingurita de sange si mai ales daca e rosu suna la medic. Eu am avut sangerari la amandoua sarcini si nu e de joaca. Clau, ce mai faci, unde esti? Restul fetelor, de ce nu mai scrieti? Am ramas cam putine. [gravi]28+ [baietel] [mamica] de [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all"]Tony[/url] , [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23"]Nunta[/url] [url="http://community.webshots.com/user/luithardt"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...