Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(55)


Recommended Posts

miha74, mergem des la munte pt ca avem o casutza mostenita de la bunica chiar intr-o zona aproape de munti. Altfel ar fi mai greu. Eu nu i-am cumparat inca Sabinei olita[:)]. Nu cred ca as putea sa o fac sa stea pe ea...atata timp. Probabil ar sta un pic apoi ar lua-o la intrebari.[:D] Dar cred totusi ca am sa ii cumpar sa se obisnuiasca cu ea intai. patri[flo] Asi, ma bucur ca Razvan este incantat si voi asa fericiti[olala][olala][olala] Sa ne mai zici ce mai face Maria[:I] cons, unii oameni pun niste intrebari copiilor total aiurea, mai mult ii zapacesc. Tin minte asta inca din copilarie cand venea un adult sa ma intrebe te miri ce aiureala..[:D] Normal ca nu a raspuns copilul si nu ar fi raspuns poate nici alt copil daca nu ar fi fost pregatit de acasa. Si nu are legatura cu adoptia, el nu cred ca percepe inca f bine acest aspect. Eu zic ca ai procedat corect mai ales ca, asa cum zice si Asi e si real. Un pupic si de la mine[pup] Aysha si eu o pup dulce pe Paula[pup] Dora si Patri[flo][pup] Am copiat un link cu o stire despre un bebelus abandonat: http://www.obiectivdesuceava.ro/index.php?page=articol&ids=45132 diciu[bis] "daca dragoste nu e...nimic nu e"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Manuelita
Buna seara mamicilor aflate pe receptie [:D] Tot argumentand in jurul ideii de a adopta un copil rrom, am ajuns la concluzia ca daca nu exista bebe mulatru (ceea ce cam incepe sa se contureze) dorim sa adoptam unul rrom. Din experienta voastra, pe care o astept cu nerabdare chiar pe PM daca aici nu va simtiti in largul vostru ("prietenii stiu de ce")as vrea sa va rog sa imi spuneti daca sunt multi copii rromi sanatosi si adoptabili si pina in 2 ani (ideal la noi e 1-2 ani) sau daca e tot greu ca si in cazul celor care nu sunt de aceasta etnie. Rog frumos ajutor cu info ca sunt total pe dinafara ...[pup] Manuelita
Din auzite... desi cred ca ti-am zis asta deja in conversatiile noastre [:D], cred ca ai sanse bunicele sa gasesti un copilas rrom [:)]. Asi, citesc tot timpul ce scrii de Maria si ma bucur ca e frumoasa viata cu doi copii. Sa stii ca am fost la Cluj. Ai avut dreptate cu casuta de acolo [flo]. E cel mai bun loc posibil.
Good things happen to good people.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] am reusit primul kk la olita!!!!!Adica a cerut singura desi nu ii place pe olita. Si am mai reusit ceva azi.Maria are cercelusi[olala].Noroc cu sotul ca a tinut-o ca eu am facut pe mine de emotii si ....surpriza fata mea nu a plans DELOC.Nici la fetele de la salon nu le venea sa creada dar ea admira de zor un papagal.A fost doar surprinsa ca i-a sunat pistolul la ureche si a cerut sa il vada.In schimb pe mine m-au trecut toate sudorile. Manuelita stiu sigur ca la Cluj sunt copii romi , sanatosi ,cu acte in regula si sub 1 an.Daca ai atestat poti suna sa iti trimita niste poze. Miha e fain cu 2 copii.Imi place la nebunie.Cel mai greu moment e ala cu culcarea la amiaza[bang] Patri multumesc[pup].Abia astept sa ne vedem.Poate de sarbatori reusim. Diciu eu pe Razvan l-am pus la olita pe la 1 an si 2-3 luni cand s-a reglat programul de kk.stiam cam la ce ora face si il puneam.Pe la 1 an si 6-7 luni cerea singur olita.de scutece am scapat la 2 ani si 2 luni si toata lumea s-a minunat ce devreme am scapat. Luiza nu cred ca vei reusi sa gasesti dosarul pe site-ul tribunalului pentru ca sunt secrete dosarele de incredintare.Asa am patit si eu , ceream numarul de dosar si tot asa mi-au raspuns pana am zis ca ma duc la director si atunci mi-au spus ca de fapt nu e depus la tribunal ca e la semnat la directiune si ca in cateva zile il depun.Nu se poate ca un dosar depus la tribunal sa nu aiba numar.Deci e pe circuit undeva. Deianira conditiile sunt bune intr-adevar insa din pacate dispun de foarte putine fonduri.De aia noi fetele de la Cluj facem mereu campanii sa strangem bani sa cumparam provizii. Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manuelita, felicitari pentru decizia luata. Din info detinute am inteles ca sunt copii rr. de varsta micuta si foarte draguti. Asta inseamna ca iti vei gasi repede puiutul. Ma bucur pentru tine si iti doresc Sa fie intr-un ceas bun [flo] Patri, ce bine ca ai scris si tu. Te stiu de mult si ma bucur ca esti bine. Mai povesteste-ne despre printesa ta [olala] Aysha sa iti traiasca fetita si sa traiti alaturi multe zile cu fericire. Luisza , fii tupeista si batele intr-una la cap pe doamne, sa se miste mai repede cu dosarul acela. Asi, tu esti happy, se simte de la o posta. Imi doresc si eu 2 copilasi. M-am gandit sa incep cu fetita si dupa aceea sa ii aducem si un fratior, sa vedem ce va hot#259;ri Doamne. Cris,sugestia este sa dai sfoara in tara si sa iti cauti singura pruncutul. Intr-o zi mi-am deschis inima in fata unei persoane necunoscute pana atunci si cred ca prin intermediul acesteia imi voi gasi copilasul. Asa ca [:-@] Cons, tu ai o mandrete de baiat, este finut... sa te bucuri de el. Diciu, buburuta ta este o scumpa, AncaW de asemenea. Ce sa mai fiecare aveti copilasi foarte, foarte frumosi. Fetelor care aveti deja copilasi, cam ce stiti voi despre fam. de provenienta, care este realitatea in ceea ce priveste persoanele care ii abandoneaza pe copii? Va pup pe toate [pup] [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asi, ma bucur ca sunteti bine. aysha, la fel si la voi, felicitari pentru adaptare. misha, tin pumnii sa vina Mos Craciun la tine [:)] looking for my sunshine [am] +11
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering. It’s the way that I found freedom! " byron katie [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria daca vine chel, fara barba si cu sacu' gol, mai bine sa stea in Laponia, ca acolo poate n-a dat cu criza economica [:D] asi un [pup] pentru ingeras. [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129421"]BAZAR PENTRU SONIA[/url] [url="http://www.dropshots.com/popescu71#date"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar poate vine chel, fara barba, cu sacul gol dar cu un bb de mana [:)] hmm? [:)] looking for my sunshine [am] +11
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering. It’s the way that I found freedom! " byron katie [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, sunt incepatoare........... am nevoie de ajutor astazi am fost la dgaspc sa ma interesez cum procedez sa adopt un bebe, au fost foarte dragute fetele mi-au explicat, am luat "lista" ( ce urat suna) cu cele necesare (in ianuarie vreau sa depun dosarul), dar exista un dar eu vreau un bebe mic, iar cei de la dgaspc mi-au spus ca momentan nu au copii adoptabili decat de la vasta de 7 ani in sus si ca este foarte greu sa gasesc un bebe mic. voi cum ati reusit. va rog luati-ma in seama. multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o lista corecta cu nr de fax de la DPC-urile din toate judetele? Ca de asistentasociala.ro stiu si eu dar foarte multe din cele folosite pina acum sunt gresite. Trebuie sa aflu odata daca exista in Romania copilasi mulatrii sau nu. Deocamdata am primit raspunsuri negative de la vreo 5-6 judete (nu am inca atestatul dar mi-au raspuns si asa). Multumesc anticipat Manuelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...