Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Japonia (40)


Recommended Posts

buna! sunteti bine cu totii? am reusit sa adorm puii si acum ma odihnesc putin. fetele, pt a-i face pasaport lui Florence treb neaparat sa mearga tatal sau pot sa ma duc eu singura? si eu cand am mers cu Stef in Rom am avut carutul cu mine, e tot asa tip umbrela. de data asta insa vreau sa il iau pe cel normal, oare e ok. Florence e prea mica pt cel sport. prima data cand am mers cu Stef in tara, la 1 an si 10 luni a fost ingrozitor. la dus m-a ajutat sotul, ddar la intors [bang]. zborul lung a fost de noapte, credeam ca va dormi si gata. m-am bucurat degeaba. a plans pt ca la scaunele unde aveam loc nu se ridica manerul si nu se putea intinde, cu alaptatul incheiasem de cateva luni , suzeta nu a folosit niciodata, nu reuseam deloc sa il calmez. nici in brate, nici pe jos, nici leganat. cand dormea si el mai bine trb sa aterizam, m-au fortat sa il ridic in fundulet si sa ii pun centura, s-a trezit si iar da-i plansete. si l-a dus , si la intors a facut ture de avion de il cunostea toata lumea, iar eu am ajuns sa ma descalt sa faca fata plimbarilor lui. la 3 ani jumatate a fost ff usor. am avut jocuri, filme pe DVD-ul portabil. am avut tv pe scaunul din fata, dar nu l-au atras nici jocurile ( prea grele pt varsta lui), nici desenele. a dormit, papat bine. in Amsterdam, am facut putin shopping, jucat, alergat, vizionat filme, au trecut destul de repede cele 7 ore de asteptare. acum, am emotii. sper sa ma descurc cu amandoi. pe Florence sa o pacalesc cu sanul, pe Stefan cu jocuri, desene si somn[pk]. A alaptat cineva in avion sau in aeroport. cum ati procedat, ati acoperit bb si sanul cu ceva si gata? de obicei cu ce linie aeriana calatoriti. ce recomandati? ca biletele, la toate sunt super scumpe [q] pupicei[flo]. somnic usor!!! O zi plina de bucurii! Eliza & Florence Maria & Stefan Takeshi [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Nasterea broscutei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun21"]PoZe CaLdE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele, mersi mult pt informatia cu carutul, daca avem escala mai mare de 4 ore luam carutul, daca nu ,il lasam acasa. devylla, mersi de pont, daca o sa fim prin Amsterdam ne oprim la locul de joaca, cu toate ca juniorul are sa fie mic, da poate bagam si noi un somnic scurt. eli, are sa fie si sotul ,sper sa ne descurcam. Daca are sa planga asta e, o sa incercam sa-l linistim, daca nu, sa-si puna lumea castile sa asculte muzica sau dopuri in urechi, e bebe si nu te poti intelege cu el daca are chef de plans. Eu am zburat de cele mai multe ori cu Austria, ultima oara am luat KLM-ul, a fost ok, dar am stat 8 ore in aeroport, asa ca o sa folosim Austria, se sta mai putin si nu e chiar asa de scump. De pasaport chiar nu stiu, ca si noi trebui sa-l facem, pe asta japonez, ca cel american il are, roman nici nu ma obosesc, ma ia groaza cand vine vb sa merg la ambasada romana. yurika, nasol prin ce ai trecut, bine ca s-a rezolvat si nu mai ai durerile de cap. Pe mine ma tineau vreo doi doctori si 2 asitenti cand anestezistul isi facea treaba in coloana mea. Oricum eram rastignita pe timpul operatiei, ma gadila nasul nici sa ma scarpin nu puteam[:D]. Plus ca imediat dupa operatie in salon ma luase un tremurat, nici telefonul nu il puteam tine in mana sa vb cu maica-mea sa-i spun cum au decurs treburile. Spor la treburi fetele si mai vb. Mami de Matei[bibe] [url="http://www.flickr.com/photos/nati76/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Fetele io nu mai pot de ras,ia uitati ce-am gasit pe net "Iata citeva instructiuni REALE de pe ambalajele unor produse aflate actualmente pe piata. Pe brosura unui uscator de par Rowenta : A nu se utiliza in timp ce dormiti.(La naiba, da' numa atunci am timp sa ma ocup de parul meu !) Pe o punga de chipsuri Fritos : Puteti fi un castigator ! Nu e necesar sa cumparati. Detalii in interior. (asta probabil e o invitatie sa ciordesti pachetul) Pe un sapun Dial : Mod de folosire - A se utiliza ca un sapun obisnuit. (Zaaaau? ..... adica cum ?) Pe unele produse congelate Swanson : Sugestii de preparare - Decongelati. (Dar e doar o sugestie) Pe punga unei casti de par pentru baie, dintr-un hotel de 4 stele : Se pune pe cap. (Awwww, shiiiit !) Pe fundul unei cutiii de Tiramisu marca ItalGelato : Nu rasturnati cutia. (Prea tarziu, ati pierdut !) Pe o budinca semipreparat Dr Oetker : Acest produs va fi cald o data reincalzit. (Sunteti sigur ???) Pe cutia unui fier de calcat (Rowenta loveste din nou) : Nu calcati hainele direct pe corp ! (Da, dar as economisi o groaza de timp...) Pe o sticla de sirop contra tusei pentru copii marca GlaxoWelcome : Nu conduceti automobilul ! Nu operati masini grele ! (ar trebui sa le mai interzica copiilor si sa aiba menopauza, si s-a acoperit cam tot) Pe o sticla de Nytol (somnifer) : Atentie: Poate produce somnolenta. (Pa buneeee ?!?) Pe cutia unui set de beculete de pom chinezesti : A se utiliza numai in interior sau exterior. (deci, sa fie clar, cine le utilizeaza sub apa sau in cosmos pierde garantia !) Pe manualul unui robot de bucatarie japonez : A nu se folosi in alte scopuri. (Hmmmm, asta ma face tare curios...) Pe o cutie de arahide Sainsbury : Atentie - contine arahide. (poate explodeaza .......) Pe o punga de arahide de la o cursa American Airlines : Instructiuni: deschideti punga, mancati arahidele. (chiar, nu invers ?) Pe manualul unei drujbe Husqvarna : Nu incercati sa opriti lantul cu mana sau alte organe. (aaaaa, asta o fi fost modelul Lorena Bobbit !) Pe un costum de Superman pentru copii : Acest costum nu va permite sa zburati. (Da' ce, altele iti permit ?) Pe o periuta de dinti oferita gratuit la un cabinet stomatologic : Utilizati partea cu peri de plastic. (Pe bune !!!) "[:-)))][:-)))][:-)))] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=9&day=6&babycount=1"]Samburel[/url] [gravi]12+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello![:D] Fetelor, pe unde sunteti ? Hannen, emili inca nu s-a molipsit ..dar mi-a zis doctorita ca daca saptamina asta nu face ,si nici luna care vine pina pe 7 nu a luat atunci e ok,si pot sa-i fac si vaccinul care trebuia sa il fac luna trecuta . Sper sa ne vedem in curind [flo] Eli, eu am vazut de citeva ori mamici care erau nevoite sa alapteze in public ..dar aveau ceva special care acopera si mama si bebele. Banuiesc ca sunt aparute si pe piata ,s-au poate sunt facute de ele [:D]am sa ma interesez si iti voi da mai multe detali [flo] Va doresc o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halou,halou [:D] ce faceti lume? Eu azi am pacatuit [:D] ,oof acu m-a apucat spoveditu`.Am luat-o cu inghetata si "nama" cioco(parca asa-i zice la ciocolata "de casa",vorba vine ca nu era de casa,era de firma[olala]) si seara am terminat-o cu friptura la gratar linga care nu m-am abtinut sa nu bag si cartofi prajiti[pofta] cu salata muuulta (da` mi-am bagat dintii si intr-un catzel de usturoi[pofta] Doamna care-mi facea morala cu inghetata si m-a indopat cu cioco[:D][iartama][iartama] gata,m-am spovedit ,asa ca iarta-ma! yurika, ma bucur ca nu a luat si Emili boala,tinem pumnii ,desi ti-am zis,pt ca e fetita ar fi de preferat sa o faca in copilarie decit ca adult. Celelalte fete pe unde umblati?? Vad ca Ayumi ,Riara...nu mai dau pe aici.Fetele pe unde sunteti?? Devylla,ce stii de Riara?Ultima data cind ne-am auzit era racita.Sper ca s-a insanatosit.[flo] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen, eu folosesc Phonics-urile care sunt in setul manualului pe care il folosesc pt. copiii de scoala primara, Let`s Go, de la Oxford University Press. Nu sunt greu de folosit pt. ca in Teacher`s Book scrie tot ce trebuie sa faci si cand sa le folosesti.

 

Ai facut intalnirea aceea cu mamicile? Cum a fost?

 

Tii cura de slabire? Spune-mi ce faci. Poate reusesc sa ma mobilizez si eu.

 

Cristina,mamica lui Mayo (11.06.2002) si Riyo (27.05.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocris,eu am zis ca o sa incep cu Super Kids a lu` Longman si phonics`urile le au separat,alte carticele cu CD si worksheets.Inca nu m-am hotarit cind sa le bag ,de fapt nici n-am inceput dupa manuale.

Oxford cum incepe,cu ccc consoanele sau cu vocalele?Te intreb pt. ca Longman incepe cu consoanele dar am vazut si metode de predare care incep cu vocalele...

Mamicile n-au mai zis nimic si nici eu n-am adus vorba ca asa`s eu mai rusinoasa.[:I][:D] Daca se hotarasc sa-mi zica ele ca atunci cu placere ma gindesc si la o varianta care sa le "coafeze" pe ele.[:D]

 

Cura de slabire?Cine ,eu???Nooo!Nu fac nimic,numai mai vait "vai ce m-am ingrasat,trebuie sa slabesc....[:-@]" in rest ma "tratez" cu inghetata si ciocolata .Oare sa [:D] sau sa [q]

Pina una alta ,macar virtual o sa ma [bang][bang]

 

Nati,ia zi ce-i cu link-ul acela cu dieta ?E de la tine sau e vreun virus care se trimite singur?m-a sunat al meu de dimineata sa-mi zica "vezi ca ti-a trimis Nati un link cu o dieta ,da` nu stiu de ce a scris in engleza,o fi stiut ca nu esti tu la pc?[:D]id="size1">

Ti-am scris mai devreme dar ai iesit.Ce face juniorul?[pup]

Hai sa va [pup] pe toate,desi unele nu meritati pt. ca trageti chiulul.[:D]

Ma duc si eu ,revin mai pe seara.byeeee!

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

 

I want to tell the world... a Storyid="green">

 

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

 

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen da, stiu.. eu sunt una dintre chiulangioaice... dar cu motiv. Am inceput pregatirile pt party-ul Mariei care va fi pe 7 martie. Eu am inceput phonics cu ai mei cei de clasa 1 dar merge greu, greu tare. Intr-un an abia am reusit sa fac pana la F... bine asta pe langa alte chestii. Am mai zis intr-un mesaj anterior ca eu folosesc English Land si in primul an fac alfabetul si sunetele aferente de la A la Z. Merge destul de greu sa faci alfabetul si sunetele in paralel pe langa lectia obisnuita... mai ales ca eu ii pun si la scris. La scoala folosim mes-english, e free si are chestii fainute. Uite aici link-ul la phonics: http://www.mes-english.com/phonics.php Rocsana, mami de Maria-san (3 martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsana,[pup] acum am ajuns si eu acasa,inghetata ca un ... in ploaie[:D] Bey ce vreme!Nici sa scoti un caine afara nu-ti vine.

Nu stiu cum e prin alte parti,dar la noi azi au fost 9 grade acompaniate de o ploaie mocaneasca ,receeeeeeee .Acum am genunchiul varza,batrinetile astea (romatismul maica,romatismul[:D][:D])

 

Am deschis link-ul ,sar`na!Arata fain,mai incolo am sa-l explorez cum se cuvine,sper sa adun idei nu sa intru in panica.

Ti-am zis,eu acum o sa le cumpar materiale si o sa incerc sa le bag si phonics cite putin ca apoi sa-i pun sa lucreze pe worksheets si dupa sa-i bag la scris.Catinel,catinel...inca nu am decis metoda(dar parca cine are un plan perfect de la inceput,asta se perfectioneaza in timp ...ziceti voi,nu am dreptate??[:D])

Spor la pregateli si sa mai dai si pe la noi cind ai timp.Aaa,si ce petrecere faceti voi dragilor?Se anunta "tambalau" mare??

 

Kawaichan,Amina... pe unde sunteti?Vreti sa va iau in ordine alfabetica ??

Treceti la raport!ca io ma duc la bucatarie sa vad cum stam la capitolul "gohan" in seara astaid="size1">

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

 

I want to tell the world... a Storyid="green">

 

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

 

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...