Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Japonia (40)


Recommended Posts

Fetelor sunt atat de trista si ma simt atat de neputincioasa... E CUMPLIT prin ce trece prietena noastra. Si noi nu putem sa-i spunem nici macar "Lasa ca va fi bine..." Va rog din suflet ajutati-ne sa strangem cativa banuti pentru ea... sotul nu e nici el japonez si nu au pe nimeni aici... cat de putin puteti... nu stiu cate dintre noi mai intra pe DC, dar fiecare daca mai aveti prietene pe aproape, oricat de putin e bine-venit... saraca nu are nici macar bani de avion pentru ea si baietelul ei... ca sa nu mai spun pt ceea ce o asteapta in Romania, spitalele pe ultima suta de metri si punctul culminat intr-o luna... doua maxim... Rocsana, mami de Maria-san (3 martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ayumi, calatorie placuta si usoara spre Romania! Suna bine ce repede se ajunge in Bucuresti cu Finnair, cel putin nu se sta la escala pana la urmatorul epilat:)). Te rog, da-mi si mie numarul de telefon de la agentie sa sunam si noi la Finnair, poate plecam cu ei. Ca tare nasol sa stai chiar si 4 ore cu un bebe prin aeroport. Si eu tot pe la 3am - 4 am ajungeam acasa la ai mei, eram franta. Ma gandesc ca baietii tai nu mai beau atata lapte, al meu inca mai bea, si habar nu am cum se face in avion. Cer sa-mi dea apa calda pt lapte, sau cu apa rece fac laptele. Urlatorul meu nu prea mananca el mancare solida asa de mult ca sa inlocuiesc laptele. Scriu asa de imprastiat referitor la idei, sar de la una la alta,ca azi sunt zombii, m-a chinuit ca pe hotii de cai Matei, ii iese un dinte si nici de dormit nu vrea, nici sa se joace, plange si vrea numa in brate. Cand te linistesti in tara, sa imi scrii cum a fost calatoria, sa stiu macar la ce sa ma astept. Drum bun, sedere placuta in tara! Pupam gemenii frumusei! Mami de Matei[bibe] [url="http://www.flickr.com/photos/nati76/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste pe aici.Unde ati disparut iar? pika-pika,Rocsana, situatia prietenei voaste este foarte trista.Ma intrebam citi ani are copilul ei(o sa aiba nevoie de doua bilete de avion....?)Este ingrozitor,oricui i se poate intimpla ,deja citeva fete m-au sunat sa ma intrebe daca stiu mai mult ,cum se vor aduna banii ... Eu nu vreau sa ma laud ca o sa fac ceva,acum sunt intr-o situatie financiara ...nu prea roz. Nici nu stiu ce sa zic.Situatia ei este urgenta ,nu are timp de asteptat.[q] Ma mai gindesc,daca gasesc vreo solutie va dau de stire ,din pacate nu pot promite nimic.[q] [flo] pt. toate si sper sa mai scrieti curind. Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen ce ma bucur pentru raspunsul tau. Ai zis foarte bine...i se poate intampla oricareia dintre noi.Si mie chiar mi s'a intamplat.Cand am ramas insarcinata mi'au spus ca tatal meu are cancer.Eram hotarata sa merg in tara dar m'au internat pentru ca era pericol de avort.N'am vrut sa risc sa merg pe avion si nici tatal meu si familia n'au insistat.Cand a implinit Aina 3 luni si i se permitea sa urce in avion ,mi'am facut rezervare.Cu o saptamana inainte sa plec in Romania a murit tatal meu. Cand am fost insarcinata Rocsana mi'a spus "Merg acum in tara sa'l vezi,sa nu'ti para rau mai tarziu." si n'am ascultat'o.Cateodata ma gandesc ca a fost mai bine asa pentru mine,dar pe de alta parte ma gandesc ca i'ar fi fost si lui mai usor daca m'ar fi avut langa el. Baietelul prietenei noastre are aproape 4 ani ,deci bilet la pret apoape intreg.Pana la urma cred ca vor vinde masina pentru a merge in Romania , dar cum spunea si Rocsana vor avea nevoie de multi bani. Noi ne'am gandit ca daca punem mana de la mana,oricat de putin se strange ceva si se va bucura tare mult. Hannen ,daca nu se poate ,nu'i nici o problema dar daca ai prietene care pot ajuta si vor ti'as fi recunoascatoare sa vorbesti cu ele.Macar atata lucru se poate spune despre fetele din Japonia ca la greu ajuta, intotdeauna sar sa puna un banut unde e nevoie. Cand am fost in Romania acum 3 ani am strans niste bani de la fetele din Japonia pentru un caz de la umanitare si m'am intalnit cu o persoana care se ocupa in Romania de caz.SI mi'a zis "Fetele din Japonia sunt foarte miloase,mereu pun bani cand e nevoie".SI m'am simtit foarte bine.Nu suntem cunoscute doar pentru certuri sau mai stiu eu ce. Astept PM'uri totusi.Imi pastrez speranta. Andromeda si Aina cu ochii ca maslina (05.07.06)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pika-pika,imi pare rau pt. tatal tau .pt tine si familia ta.N-am stiut ca ai patit asa ceva [q]Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau. Ce sa zic,eu as fi mai bucuroasa si m-as simti mai bine daca as putea face ceva concret,nu doar vorbe. Daca e ceva,te anunt (si fetele care se stiu ca pot(ca de vrut sigur multe vor) sa ajute[flo] contactati-o pe pika-pika pe pm)[pup] Daca nu sunt indiscreta,ce are mama ei???[q] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, Clobal.Jp Company face o cercetare pe piata si ne-ar fi de mare ajutor daca,luarea la viata a celui mai mare magazin on-line cu produse 100%romanesti ,v-ar incanta? Scopul nosta este sa indeplinim dorinta fiecarui client! Va multumin pentru raspunsuri si timpul acordat! Cu stima Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen are metastaza... cancer la stomac care a afectat si ficatul. acum cateva luni pt ca simtea arsuri la stomac i s-a luat o biopsie cica... nu au gasit nimic pt ca tumoarea era pe peretele exetrior... oricat de putin e bine venit ... Rocsana, mami de Maria-san (3 martie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt eli (modificam ceva la bebi si nu mi-am dat seama ca nu sunt pe userul meu [bang] ATI PUS CAZUL FETEI SI LA UMANITARE? scuze de litere, asa ramasesera. bilete, la aeroflot sunt cele mai ieftine acum, luate de pe net. la agentii se aduga si taxele de agentie, etc. pt copil 4 ani e 75% din pret bilet adult. eu am mai fost cu ei si e ok, acum tot cu ei plec, pe 15 martie. sunt dispusa si eu sa ajut cu cat pot la multi ani de 8 MARTIE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...